Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny. Jesu ile stron czytania, jesli sie wstanie o 11 :P

Spedzilam super weekend, w sobote balowalam ze znajomymi w pubie na urodzinach kolezanki, bezalkoholowo, ale takze ciekawie. Wczoraj byla u mnie kolezanka, ktora ma termin na 20 stycznia. Jaki piekny brzusio ma :) duzy, okraglutki i taki ruchliwy :) Przesiedzialysmy kilka godzin, do nocy i caly czas rozmawialysmy o naszych ciazach i dzieciaczkach. Ona ma 4 corki i jest w 8 miesiacu z synkiem w ciazy. Ciesza sie ogromnie. Stwierdzili, ze to ich ostatnia proba "na chlopaka" i wyszlo. Mowi, ze sceptycznie do tego podchodzila, ale na ostatnim usg maly nie chcial pokazac twarzy za to ochoczo pokazywal malego ptaszka :) Jej maz oczywiscie, jak to chlop, podobno dumnie powiedzial: "noooooo dobrze wyposazylismy naszego syna" hehhehe

guniu moj najstroj w duzo lepszej formie. Wiem po prostu, ze bedzie dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

wrocilam ze spaceru i troche mi lepiej i psychicznie i fizycznie. Zobacze dzisiaj w nocy, jesli skurcze sie powtorza, to juz nie ma zmiluj sie zaczne brac ten lek. Na razie umowilismy sie z ginekologiem, ze zwieksze dawke magnezu i bede sie oszczedzac. jesli to nic nie da, wytoczymy ciezkie dziala.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
Pat-k trzymaj się. Nieraz całą ciąże coś sie dzieje. Bo kazdy okres w ciązy jest inny. Widzisz ja w pierszej ciąży. Na poczatku stawianie macicy, potem skrócona szyjka i krążek, potem szpital w 7 miesiacu bo zemdlałam na studia i wywiezli mnie stamtad na sygnale,. potem dzieciątko nie chciało sie odwrócic i grozono mi cesarka. Ale ja sie wtedy tak nie przejmowałam , wydawało mi sie ze wszytsko jest wliczone w prawa którymi rządzi się ciąża. zadko kiedy przebiega idealnie.
Amelcia w pierwszej ciązy leczyłam wszystkie zeby ze znieczuleniem, bo można . Masz racje a lekarke terrorystke :36_7_5:- zmien!

mama2 masz racje. Niewiele jest idealnych ciazy. Wiesz jak to jest, chcialoby sie przez cala ciaze cieszyc tylko z rosnacego brzuszka i ukladac zdrowe menu, ewentualnie borykac sie ze zwyklymi ciazowymi dolegliwosciami. Zloszcze sie na propagande ciazy w reklamach i kolorowych czasopismach: motylki, misiaczki, beztroskie usmiechniete mamy. A gdzie pisza o naszych wszystkich obawach, zagrozeniach, profilaktyce?
A jak juz pisza gdzies, to strasza raczej, ze wszystko nam moze zaszkodzic. ech...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

No wlasnie. Troche tak jest, pat-k, jak piszesz. Jak tak na poczatku zaczelam czytac rozne tam ciazowe artykuly to wszedzie widzialam tylko to co grozi mnie i dziecku. Maja ksiazka o ciazy tez jest tak napisana, ze pol o ciazy a reszta o jakis komplikacjach. Horrror czysty. Lezy sobie juz od miesiaca na polce i tak sobie polezy jeszcze do maja. Z drogiej strony znam tez osobiscie rozentuzjazmowane mamuski, ktore w ogole nic nie wiedza i dziwia sie, ze np. papierosy moga szkodzic w ciazy, bo przeciez ogranicza a piwo zdrowe przeciez, bo sie nie upija i niczym sie nie interesuja, bo po co. Chociaz takim to akurat epiej, bo zero stresu maja i z tego co widze rodza zdrowe dzieci (cos jest w przyslowiu: Glupi ma szczescie)
Dobrze, ze tutaj sa normalne dziewczyny i mozemy sie jedna drogiej poradzic i pocieszyc, ze to nie ja jedna mam przewalone :-)

Odnośnik do komentarza

gunia43
No wlasnie. Troche tak jest, pat-k, jak piszesz. Jak tak na poczatku zaczelam czytac rozne tam ciazowe artykuly to wszedzie widzialam tylko to co grozi mnie i dziecku. Maja ksiazka o ciazy tez jest tak napisana, ze pol o ciazy a reszta o jakis komplikacjach. Horrror czysty. Lezy sobie juz od miesiaca na polce i tak sobie polezy jeszcze do maja. Z drogiej strony znam tez osobiscie rozentuzjazmowane mamuski, ktore w ogole nic nie wiedza i dziwia sie, ze np. papierosy moga szkodzic w ciazy, bo przeciez ogranicza a piwo zdrowe przeciez, bo sie nie upija i niczym sie nie interesuja, bo po co. Chociaz takim to akurat epiej, bo zero stresu maja i z tego co widze rodza zdrowe dzieci (cos jest w przyslowiu: Glupi ma szczescie)
Dobrze, ze tutaj sa normalne dziewczyny i mozemy sie jedna drogiej poradzic i pocieszyc, ze to nie ja jedna mam przewalone :-)

Jeśli chodzi o literaturę to od jednej dziewczyny z forum mam świetną książkę w wersji elektronicznej "Język niemowląt" T. Hogg. Wprawdzie nie jest to książka o ciąży, tylko już o okresie po urodzeniu maluszka, ale naprawdę fajnie się ją czyta. Ja zaczęłam dzisiaj i jestem na trzydziestej stronie,więc to dopiero początek, ale już wcześniej słyszałam bardzo pozytywne opinie. Gdyby któraś z mamuś była zainteresowana, to mogę podesłać na maila.

Odnośnik do komentarza

isabela - Nie mowil ale wyczytalam. Pewnie jeszcze powie. Troche mi to nie na reke, bo w niedziele mam bierzmowanie chrzesniakow mojego meza i nie weim czy isc czy nie. Spytam lekarza co o tym sadzi. Isabela - i jedz magnez. Minimalizuje skurcze macicy. Ja dzisiaj polknelam podwojna dawke. Az mi niedobrze bylo. Ale moze pomoze :-)

Odnośnik do komentarza

gunia dzieki, jutro skocze do apteki, tydzien wczesniej chyba takze bedzie ok :)
Juz umowilam sie z bratem, ze wezmie moja sunie do siebie na 2 tygodnie bo nie bede mogla z nia wychodzic. Mam zamiar podporzadkowac sie lekarzowi i lezec plackiem. Byleby bylo dobrze :) Juz zakupilam 3 ksiazki i kilka ciekawych filmow na dvd :) W sumie chyba nawet sie ciesze na tygodniowe lenistwo :):):)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

witam
ja już po wizycie uffff wszystko jest dobrze, dzidziuś rośnie i podobno strasznie się wierci, na początku nie dał zobaczyć sobie między nóżki :) ale w końcu wyszło DZIEWCZYNKA :36_3_1: na 99% moja wymarzona ZUZIA :) strasznie się ciesze, mąż chciał chłopczyka i troszke mu smutno że nie zdołał sprostać wymaganiom faceta, ale się cieszy :) z tego wszystkiego to nie wiem ile ma długości ale najważniejsze ze zdrowe :)
następna wizyta 12.12 :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
witam
ja już po wizycie uffff wszystko jest dobrze, dzidziuś rośnie i podobno strasznie się wierci, na początku nie dał zobaczyć sobie między nóżki :) ale w końcu wyszło DZIEWCZYNKA :36_3_1: na 99% moja wymarzona ZUZIA :) strasznie się ciesze, mąż chciał chłopczyka i troszke mu smutno że nie zdołał sprostać wymaganiom faceta, ale się cieszy :) z tego wszystkiego to nie wiem ile ma długości ale najważniejsze ze zdrowe :)
następna wizyta 12.12 :)

oGROMNE GRATULACJE cI SKŁADAM. Zuch dziewczynka ze pokazała rodzicom kim jest...

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
witam
ja już po wizycie uffff wszystko jest dobrze, dzidziuś rośnie i podobno strasznie się wierci, na początku nie dał zobaczyć sobie między nóżki :) ale w końcu wyszło DZIEWCZYNKA :36_3_1: na 99% moja wymarzona ZUZIA :) strasznie się ciesze, mąż chciał chłopczyka i troszke mu smutno że nie zdołał sprostać wymaganiom faceta, ale się cieszy :) z tego wszystkiego to nie wiem ile ma długości ale najważniejsze ze zdrowe :)
następna wizyta 12.12 :)

Ewciaa gratuluje!!!! Bedziesz mama malej Zuzi! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...