Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
lutka
mama2
Ja juz po glukozie . Bylo pYCHA:36_1_1:
nie zartuje , jak 2 miesiace temu pilam 75g to podały mi rozpuszczone w zimnej wodzie i ciezko bylo wypic a teraz Pani dała mi mocno ciepłe i cała cytryne wcisla smakowała jak ciepla woda z miodem i cytryna , naprawde dobre tylk to czekanie mnie wykonczyło. :36_2_20:

ja dzis miałam to badanie. SPodziewałam się większego "syfu". Słodkie 100 ml było do przełknięcia. Tylko znacie normy? Szukałam na necie i nie mogę znaleźć :/

Piłaś 75g czy 50?

teraz 50gr dwa miesiace temu 75g

Odnośnik do komentarza

LUTKA
Glukoza na czczo N: 60-110 mg/dl na czczo wynik na czczo 110-126 mg/dl jest wskazaniem do powtórzenia badania oraz wykonania testu obciążenia glukozą, jeżeli w dwóch badaniach glukoza na czczo wynosiła > 126 mg/dl, to stwierdza się cukrzycę, a jeżeli zawiera się pomiędzy 110 a 126 mg/dl, to stwierdza się nieprawidłową glikemię na czczo, wynik pomiędzy 100 a 110 mg/dl jest wskazaniem do powtórzenia badania za jakiś czas, takiego pacjenta należy częściej badać, żeby nie przeoczyć ewentualnych początków cukrzycy
Glukoza w testach obciążeniowych (75 g doustnie) N: w 120 min. testu < 140 mg/dl jeżeli w 120 min. testu poziom glukozy we krwi wynosi 140-200 mg/dl, to stwierdza się nieprawidłową tolerancję glukozy, jeżeli > 200 mg/dl, to rozpoznajemy cukrzycę

a przy tescei glukoza na 50gr po godzinie norma jest do 140

Odnośnik do komentarza

mama2
LUTKA
Glukoza na czczo N: 60-110 mg/dl na czczo wynik na czczo 110-126 mg/dl jest wskazaniem do powtórzenia badania oraz wykonania testu obciążenia glukozą, jeżeli w dwóch badaniach glukoza na czczo wynosiła > 126 mg/dl, to stwierdza się cukrzycę, a jeżeli zawiera się pomiędzy 110 a 126 mg/dl, to stwierdza się nieprawidłową glikemię na czczo, wynik pomiędzy 100 a 110 mg/dl jest wskazaniem do powtórzenia badania za jakiś czas, takiego pacjenta należy częściej badać, żeby nie przeoczyć ewentualnych początków cukrzycy
Glukoza w testach obciążeniowych (75 g doustnie) N: w 120 min. testu < 140 mg/dl jeżeli w 120 min. testu poziom glukozy we krwi wynosi 140-200 mg/dl, to stwierdza się nieprawidłową tolerancję glukozy, jeżeli > 200 mg/dl, to rozpoznajemy cukrzycę

a przy tescei glukoza na 50gr po godzinie norma jest do 140

No proszę, jak Mama już wszystko pięknie wyjaśniła :)
Ja jeszcze coś dodam, bo miałam w innych jednostkach wyniki.
Na czczo: od 3,9-5,60 mmol/l
Po 2 godz. (przy 75g): max. 7,8 mmol/l (przy 50g pewnie taki wynik powinien być po godzinie, ale pewności nie mam)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
Daffodil o ile dobrze pamietam, to przymierzacie sie do kupna wozeczka X-landera? nam tez podoba sie coraz bardziej, tylko niektorzy strasza pompowanymi kolkami. Orientowaliscie sie, czy one sie czesto/latwo przebijaja? Bo poza tym fajny jest, taka solidna bryka :) i w Rosji popularny, wiec w razie czego mielibysmy serwis tutaj

O tych wózkach poczytałam sporo na innych forach i nikt na kółka nie narzekał. Nawet niektórzy w góry się z nimi wybierali i ponoć się świetnie sprawdzały :lup: Nie wiem, ja aż takich ekstremalnych rzeczy nie będę próbować, ale podobno są bardzo solidne.
My mieliśmy kupować w kwietniu, ale wyczytałam u czerwcówek, że podobno w połowie lutego ma wejść nowa, droższa kolekcja, więc trzeba by zdążyć przed tym wielkim wydarzeniem :)
Może nawet w przyszłym tygodniu się wybierzemy do sklepu.

Daffodil to poczekaj az wejdzie ta drozsza wersja wtedy ta co wam sie podoba moze spasc z ceny,no bo wiesz ten model bedzie juz niby stary.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Daffodil
pat-k
Daffodil o ile dobrze pamietam, to przymierzacie sie do kupna wozeczka X-landera? nam tez podoba sie coraz bardziej, tylko niektorzy strasza pompowanymi kolkami. Orientowaliscie sie, czy one sie czesto/latwo przebijaja? Bo poza tym fajny jest, taka solidna bryka :) i w Rosji popularny, wiec w razie czego mielibysmy serwis tutaj

O tych wózkach poczytałam sporo na innych forach i nikt na kółka nie narzekał. Nawet niektórzy w góry się z nimi wybierali i ponoć się świetnie sprawdzały :lup: Nie wiem, ja aż takich ekstremalnych rzeczy nie będę próbować, ale podobno są bardzo solidne.
My mieliśmy kupować w kwietniu, ale wyczytałam u czerwcówek, że podobno w połowie lutego ma wejść nowa, droższa kolekcja, więc trzeba by zdążyć przed tym wielkim wydarzeniem :)
Może nawet w przyszłym tygodniu się wybierzemy do sklepu.

Daffodil to poczekaj az wejdzie ta drozsza wersja wtedy ta co wam sie podoba moze spasc z ceny,no bo wiesz ten model bedzie juz niby stary.

No właśnie chcemy podjechać i się zapytać, bo może już się jakieś wyprzedaże zaczęły. A nie chciałabym się spóźnić, bo mogą im się te starsze wersje po prostu skończyć. A tego bym nie przeżyła, bo już się strasznie na ten wózek napaliliśmy :)

Odnośnik do komentarza

jola22
mama2
jola22

Mama2 to daj znać jak przyjdą - bo ja też bym chciała kupić tylko nie wiem, jaki rozmiar.

ok ja kupilam L

No właśnie myślę, że L będzie OK.
Jeśli się rozciągają to nawet jak będzie trochę za mała to ją wcisnę.
Mama2 czekam na Twoją opinię.

jak tylko dostane i przymierze to dam Ci znac:ok:

Odnośnik do komentarza

jola22
Witam was dziewczynki.

Ja dopiero się obudziła, ale jakoś wcale nie chce mi sie z łóżka ruszać, więc leże pod kołderką i piszę.
Pogoda u nas jest okropna - 5 stopni i pada deszcz.
Jakaś taka nie bardzo :36_2_20:dziś jestem - może przez tą pogodę.
Mam tyle do zrobienia - a lenia mam takiego, że szok.

U nas też chlapa paskudna. Aż mi się nie chce nosa wystawiać za drzwi.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
mama2corun
Daffodil

O tych wózkach poczytałam sporo na innych forach i nikt na kółka nie narzekał. Nawet niektórzy w góry się z nimi wybierali i ponoć się świetnie sprawdzały :lup: Nie wiem, ja aż takich ekstremalnych rzeczy nie będę próbować, ale podobno są bardzo solidne.
My mieliśmy kupować w kwietniu, ale wyczytałam u czerwcówek, że podobno w połowie lutego ma wejść nowa, droższa kolekcja, więc trzeba by zdążyć przed tym wielkim wydarzeniem :)
Może nawet w przyszłym tygodniu się wybierzemy do sklepu.

Daffodil to poczekaj az wejdzie ta drozsza wersja wtedy ta co wam sie podoba moze spasc z ceny,no bo wiesz ten model bedzie juz niby stary.

No właśnie chcemy podjechać i się zapytać, bo może już się jakieś wyprzedaże zaczęły. A nie chciałabym się spóźnić, bo mogą im się te starsze wersje po prostu skończyć. A tego bym nie przeżyła, bo już się strasznie na ten wózek napaliliśmy :)

Daffodil wiem ze juz mowilas i pokazywakas ale jakbys mogla przyslij jeszcze linka jaki to wozek

Odnośnik do komentarza

mama2
Daffodil
mama2corun

Daffodil to poczekaj az wejdzie ta drozsza wersja wtedy ta co wam sie podoba moze spasc z ceny,no bo wiesz ten model bedzie juz niby stary.

No właśnie chcemy podjechać i się zapytać, bo może już się jakieś wyprzedaże zaczęły. A nie chciałabym się spóźnić, bo mogą im się te starsze wersje po prostu skończyć. A tego bym nie przeżyła, bo już się strasznie na ten wózek napaliliśmy :)

Daffodil wiem ze juz mowilas i pokazywakas ale jakbys mogla przyslij jeszcze linka jaki to wozek

X-LANDER XT 2008 ZESTAW WÓZEK+GONDOLA PROMOCJA (533918497) - Aukcje internetowe Allegro

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...