Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

mama2
Pat-k ja tez tak mysle z te ciała ketonowe to dlatego ze na głodnego poszłas na badania ja tez je mialam na poczatku ciazy

Spiworek sliczny zaczynam sie zastanawiac nad takim spiworkiem

czy wasze maluchy tez wam nie daja spac w nocy. ?:nie_mam_pojecia:
mnie tak maly bombarduje ze trudno usnac:nie_mam_pojecia:
oczywiscie wole tak nizby mial nie kopac ale te kopniecia sa tak mocne i gwałtowne czasem ze nie pozwalaja na wypoczynek...
stałam wczoraj u kolezanki na przedpokoju i jak mnie boksnął to az musiałam usiac bo słabo mi sie zrobiło hehe łobuz:pool:

Na razie nie czuję kopniaków aż tak mocnych, żeby mnie obudziły, ale jak wracam z ubikacji, to mam problemy z zaśnięciem, bo mnie dziecię bombarduje jak szalone :) Na razie nie narzekam, ale podejrzewam, że z biegiem czasu zacznie mnie to trochę męczyć :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
a moja mala ostanie 2 noce przespala. Jak juz kopie to sa to solidne kopniaki, ale ogólnie ostatnio wydaje mi sie, ze mniej sie rusza... na prawde uspokoje sie po dzisiejszym usg, bo juz sobie wkrecam filmy

Mój Kuba też ma okresy bardziej i mniej aktywne. Już nawet przestałam na to zwracać uwagę, bo pewnie bym się wykończyła. Jeśli tylko czuję co jakiś czas kopniaka, to zakładam, że jest dobrze. W końcu nie musi mi bez przerwy łomotu spuszczać :)

Odnośnik do komentarza

mama2
Daffodil
jola22


A ja mam wrażenie, że mój brzuch jest ogromny.
Już mi ciężko paznokcie u nóg obciąć.
A kręgosłup boli jak ch.........:36_2_18:

Ja zaczynam mieć problemy z depilacją :nie_mam_pojecia:

ja juz musze uzywac lusterka:nie_mam_pojecia:

No to nieźle.

Ja się przyznam, że ostatnio mi mąż pomagał.
Na szczęście mam taką golarkę, która ma specjalną nakładkę - więc nie bałam się sie mu dać jej do ręki.

http://s3.suwaczek.com/200905294980.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a0.png?7187
http://s5.suwaczek.com/201202255180.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0190739a1.png?829

Odnośnik do komentarza

jola22
Mój misiek też mnie zaskakuje.
Widać, że coraz bardziej jest przejęty - już w pracy powiedział, że jak urodzę to bierze wolne (a u niego ciężko z wolnym), mówi, że już nie może się doczekać.
I wyobraźcie sobie, że coraz częściej gada do brzucha - pierdoły, co prawda, ale to tak fajnie wygląda.
I dba o mnie - czasami myślę, że za bardzo.

To bardzo mile. Moj maz tez bardzo o mnie dba i gada z Makse. To takie fajne i teraz juz mam 100% pewnosci ze meza to sobie obrze wybralam!
Poza tym chce wziasc 2 tygodnie wolnego jak maly sie urodzi. Zobaczymy. Moze tydzien wystarczy a potem razem lepiej gdzies na urlop jechac.

Odnośnik do komentarza

mnie tam moje dziecko nie bombarduje, w nocy daje spać, bardziej aktywny się robi jak się zegnę i trochę gniotę brzuch, daje znać zeby go nie ściskać. Jedynie ból żeber i boku daje mi się coraz bardziej we znaki :/ Nie ma dnia zeby przez dłuzszy czas mnie nie bolało :/

Odnośnik do komentarza

gunia43
jola22
Mój misiek też mnie zaskakuje.
Widać, że coraz bardziej jest przejęty - już w pracy powiedział, że jak urodzę to bierze wolne (a u niego ciężko z wolnym), mówi, że już nie może się doczekać.
I wyobraźcie sobie, że coraz częściej gada do brzucha - pierdoły, co prawda, ale to tak fajnie wygląda.
I dba o mnie - czasami myślę, że za bardzo.

To bardzo mile. Moj maz tez bardzo o mnie dba i gada z Makse. To takie fajne i teraz juz mam 100% pewnosci ze meza to sobie obrze wybralam!
Poza tym chce wziasc 2 tygodnie wolnego jak maly sie urodzi. Zobaczymy. Moze tydzien wystarczy a potem razem lepiej gdzies na urlop jechac.

Nam też się marzy urlop we trójkę w okolicach sierpnia. Liczę na to, że po porodzie M. dostanie tydzień lub dwa zwolnienia do opieki nad żoną, bo jednak fajnie się tak razem poznawać z dzidziusiem :)

Odnośnik do komentarza

jola22
Tak się zastanawiam czy kupować butelki dla maleństwa - no, bo jak uda mi się karmić piersią to chyba nie będą mi potrzebne. Chyba, że do przepajania wodą.
Mama2 poradz proszę.

Jola moim zdaniem butelki warto kupić. No bo chyba nie chcesz być uwiązana do dziecka 24 godziny na dobę? Jeśli zaplanujesz jakieś wyjście, to wystarczy wcześniej odciągnąć pokarm i ktoś bąbla nakarmi butlą. Tylko trzeba parę razy wcześniej spróbować, bo nie wszystkie maleństwa od razu radzą sobie ze smokiem. No i oczywiście nie za często i nie za wcześnie, bo dzieciak może się do tego przyzwyczaić i później cyca już nie chce.
A co przepajania wodą, to przy karmieniu piersią nie jest to konieczne. Pierwsza faza pokarmu jest wodnista i nawet w lecie dzidziusiowi wystarczy do zaspokojenia pragnienia.

Odnośnik do komentarza

Hej kwoczki melduje sie dopiero teraz i odrazu przepraszam ze wczoraj tak malo Wam napisalam ale naprawde jestem taka slaba ze az dziwniew sie z tym czuje dzisiaj jeszcze mi sie pojawil katar a wlasciwie potok z nosa i naprawde juz nie moge:36_2_42: a wczoraj jak pojechalam na izbe przyjec to sie okazalo ze ten mój kolega ma dyzur wiec przebadal mnie konkretnie i nawet usg zrobil bo mu mówilam ze malej nie czulam no i dzieki Bogu wszystko ok Maja rosnie 550gr a tak poza tym mialam jakies szmery w plucach i niestety nie obeszlo sie bez antybiotyku troche sie tym przejmuje no ale lepiej wyleczyc szybko i porzadnie niz próbowac innymi lekami i meczyc sie dwa razy dluzej mam tylko nadzieje ze malutkiej nie zaszkodzi...

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

A dokąd na takie wakacje zamierzacie się wybrać? Daleko ? np z południa PL nad morze, czy gdzieś blizej? Ja własciwie nie znam Zakopanego, i zastanawiam się nad tymi okolicami, może dolinki chochołowskie (trasa lajtowa) czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny! Dopiero teraz przestalam czytac zaleglosci. Ale to forum aktywne!

Daffodil - jasne, ze fajnie tak razem w domu z dzieckiem sie poznawac. Ale zaluje tego 2-go tygodnia bo urlop mi sie marzy w trojke. Zreszta bedzie mi potrzebny po nieprzespanych nocach itp. Morze mis sie marzy, morze!

Ja ide sobie zrobic slaba kawke z mlekiem, bo senna jestem (jakbym malo spala ! ;-)), i biore sie za gazete. Maz nakazal dzisiaj odpoczywac wiec chyba poslucham.
Wczoraj poszalalam z kolezanka na spacerze i zakupach i brzuch mnie tak ciagnal jak diabli. Az sie przestraszylam! Taki kamien!

Odnośnik do komentarza

Daffodil
jola22
Tak się zastanawiam czy kupować butelki dla maleństwa - no, bo jak uda mi się karmić piersią to chyba nie będą mi potrzebne. Chyba, że do przepajania wodą.
Mama2 poradz proszę.

Jola moim zdaniem butelki warto kupić. No bo chyba nie chcesz być uwiązana do dziecka 24 godziny na dobę? Jeśli zaplanujesz jakieś wyjście, to wystarczy wcześniej odciągnąć pokarm i ktoś bąbla nakarmi butlą. Tylko trzeba parę razy wcześniej spróbować, bo nie wszystkie maleństwa od razu radzą sobie ze smokiem. No i oczywiście nie za często i nie za wcześnie, bo dzieciak może się do tego przyzwyczaić i później cyca już nie chce.
A co przepajania wodą, to przy karmieniu piersią nie jest to konieczne. Pierwsza faza pokarmu jest wodnista i nawet w lecie dzidziusiowi wystarczy do zaspokojenia pragnienia.

hihi widzę Daffodil ze prasę niemowlęcą masz w jednym paluszku. DObre sa jednak te gazety, ja tez mnóstwo informacji już wyciągnęłam z nich. Choć wiadomo i tak wszystko wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...