Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

pat-k
Daffodil
I ja już zmykam. Dostałam dzisiaj od M. kwiaty bez okazji, więc muszę być miła :hahaha:
Buziaczki i spokojnej nocy.

:hahaha:

to chyba taki kwiecisty dzien, bo moj M kupil mi tez wielka wiąche drobniutkich chryzantem :D
wiem, ze w Polsce te kwiatki biedule kojarzone sa tylko ze swietem zmarlych, ale ja je lubie. i gozdziki tez :)

Gozdziki uwielbiam, ale ich nie dostaję :))

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

katja79
no to moja gwiazda niezle w tyle jesli chodzi o umiejętnosci:what: dzieki babeczki :***
katja moim zdaniem każda z pociech ma inne tempo wzrostu, przybierania na wadze i rozwoju psycho-ruchowego. Maja nie odbiega od normy, tylko ma swój rytm. Moja też od dawna nie przewraca się z brzucha na plecy, a robiła to ładnie i niemal automatycznie. Z tego, co Daffo napisała, Lenka bardzo podobna do Kubutka z umiejętnościami, tylko jak napisałam zapomniała się w przewracaniu. Za włosy też mnie ciągnie wydając przy tym okrzyki bojowe!!

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

jola22
katja79
dziewczyny napiszcie co tam Wasze dziabagi juz potrafia bo moja Maja kurcze jakos zbytnio ostatnio postepów nie robi
- do siadania sie nie zbiera bo jak ja próbuje podniesc za raczki to brzuch do góry wypina:lup:
- na boki przekreca sie tylko do cycka wiec pocieszam sie ze jak chce to potrafi tylko nic oprócz cyca jej nie pociąga:D
-z brzucha na plecki ladnie sie przewracala ale niestety zapomniala:lup:
-za stopy sie ciaga na potege ale nic z tego nie wynika
-o pełzaniu jakimkolwiek nie ma mowy
-no ale nauczyla sie pukac w cos czyms np bierze zabawke i wali z calej sily w inna, no i rzuca ladnie
i to by bylo na tyle:D

Katja Julcia najmłodsza w tym towarzystwie, ale i ja się wypowiem.
*kiedy ją ciągnę za palce to ładnie się podciąga, i nawet się puszcza co kończy się przewrotem w tył
*na boki przewraca się bez żadnych problemów
*z pleców na brzuch przewraca się bez problemów, ale zaczęła to robić dopiero niedawno (kiedyś tak jak Maja - przewracała się i zapomniała, ale jak widać przypomniało jej się)
*stopy zaczęły ją troszeńkę interesować
*pełaza - a raczej wygląda to tak że jak leży na brzuchu to dupa w górę, a nos w podłogę
*jeśli chodzi o pukanie to muszę ją poobserwować, bo jakoś nie zanotowałam tego.

No tak, i jeszcze ładnie bawi się zabawkami, dwiema, w każdej rączce inna, przygląda się i wali w boki.
Poza tym pełza do tyłu, coraz szybciej z dnia na dzień, nie umie jednak do przodu.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

katja79
mama2corun
mama2
dziewczyny karmiace cycem mam sposob na twarde kupki maluchow ..ja od kilku dni pije siemie lniane na aszel i maks dzis znow szczelil taka luzna kupe i duzo ze w szoku bylam wogole czytalam ze to zdrowo tak pic siemie jak sie karmi

u mnie niema takiego problemu bo Ola robi zadkie kupki ze czasem wyplyna mi na spodnie "/

Daffo ale ten za 20 euro to taki bardzo ubogi wozek spacerowy niema porownania z moim tylko ze ja mowie ze nawet by bardziej sie oplacalo kupic ten za 20 euro i zeby M naprawil nasz w PL .no ale nic jakos przezyjemy....narazie ze sprzataniem zrobilam pozadek w Oliw pokoju i w jej ciuchach zrobilam pranie i zaczelam w naszych ciuchach sprzatac,
ale humor mam i tak do dupy bo M w drodze zepsul sie samochod 50 km przed Rybnikiem przyjechal po nich znajomy z laweta i mieli przenocowac w mieszkaniu ze tak powiem moim rodzinnym ktore jest teraz mojego brata i tam mieszka mama i siostra i i przyjechal do Pl moj niefajny brat i moj M niemoe tam przenocowac poprostu szlak mnie teraz trafil w tym mieszkaniu sa moje meble ja pomagam siostrze i matce finansowo ile moge a ten brat nigdy nic niepomogl....i dla mojego meza tam niema miejsca :36_2_58:bardzo mi przykro sie zrobilo:36_2_58:

o rany tez by mi bylo przykro tak to jest kurcze z rodziną jak to mówia ładnie tylko na zdjeciach :(

Tak, na pewno to przykre dla Ciebie i nie dziwię sie, że brak Ci humoru. Buziaki.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

katja79
jola22
katja79
dziewczyny napiszcie co tam Wasze dziabagi juz potrafia bo moja Maja kurcze jakos zbytnio ostatnio postepów nie robi
- do siadania sie nie zbiera bo jak ja próbuje podniesc za raczki to brzuch do góry wypina:lup:
- na boki przekreca sie tylko do cycka wiec pocieszam sie ze jak chce to potrafi tylko nic oprócz cyca jej nie pociąga:D
-z brzucha na plecki ladnie sie przewracala ale niestety zapomniala:lup:
-za stopy sie ciaga na potege ale nic z tego nie wynika
-o pełzaniu jakimkolwiek nie ma mowy
-no ale nauczyla sie pukac w cos czyms np bierze zabawke i wali z calej sily w inna, no i rzuca ladnie
i to by bylo na tyle:D

Katja Julcia najmłodsza w tym towarzystwie, ale i ja się wypowiem.
*kiedy ją ciągnę za palce to ładnie się podciąga, i nawet się puszcza co kończy się przewrotem w tył
*na boki przewraca się bez żadnych problemów
*z pleców na brzuch przewraca się bez problemów, ale zaczęła to robić dopiero niedawno (kiedyś tak jak Maja - przewracała się i zapomniała, ale jak widać przypomniało jej się)
*stopy zaczęły ją troszeńkę interesować
*pełaza - a raczej wygląda to tak że jak leży na brzuchu to dupa w górę, a nos w podłogę
*jeśli chodzi o pukanie to muszę ją poobserwować, bo jakoś nie zanotowałam tego.

no prosze to Julcia najmlodsza a juz tyle potrafi a moj leniuszek nie :( M mnie pociesza ze Maja tez napewno juz to wszystko umie tylko jej sie nie chece:lup:
Moja też jest cwana i nie lubi się wysilać.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

pat-k
Daffodil
pat-k

Daffodil czyli Ty jeszcze Kubie nie podawalas glutenu?
ja juz zaczynam panikowac, ze musze przyspieszyc z rozszerzaniem diety. Kuba wcina jedzenie z grudkami, Adacho pyzy z miesem....

Jeszcze nie, ale z tym akurat nie panikuję. Trochę o tym poczytałam i w Polsce gluten wprowadza się dużo wcześniej niż w większości państw europejskich. Tam najczęściej są to okolice 10 miesiąca. Zapytam lekarkę co o tym myśli i zastosuję się do jej rad.

A co do rozszerzania diety, to rzeczywiście trzeba Tosieńkę trochę rozruszać, bo w siódmym miesiącu na przykład pół żółtka co drugi dzień wchodzi. I to jest dość ważne, bo ponoć teraz dość znacznie żelazo u takich maluchów spada.

ale jak ja rozruszac?? dawac jej nowe produkty nie zwazajac, na to, ze je zwraca? :/

Ale myślisz, że to ze względu na to, że nie toleruje czegoś? Czy po prostu zwykłe ulewanie? Bo jeśli tylko ulewanie, to bym się tym nie przejmowała. Kubie też się zdarza zwrócić małe ilości, jak dużo popije po jedzeniu.

Odnośnik do komentarza

pat-k
katja79
Daffodil

Jeszcze nie, ale z tym akurat nie panikuję. Trochę o tym poczytałam i w Polsce gluten wprowadza się dużo wcześniej niż w większości państw europejskich. Tam najczęściej są to okolice 10 miesiąca. Zapytam lekarkę co o tym myśli i zastosuję się do jej rad.

A co do rozszerzania diety, to rzeczywiście trzeba Tosieńkę trochę rozruszać, bo w siódmym miesiącu na przykład pół żółtka co drugi dzień wchodzi. I to jest dość ważne, bo ponoć teraz dość znacznie żelazo u takich maluchów spada.

Daffo Ty nasza skarbnico wiedzy zawsze taka oczytana i zorientowana :Kiss of love: ja jak tłumok nie mam zielonego pojecia zazwyczaj:lup:

popieram, Daffodil jestes naszym doradca zywieniowym :)

Dziewuchy, nie przesadzajcie :) Nie mam doświadczenia, to szperam wszędzie gdzie się da :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
jola22
A moja Julka chyba ma coś wspólnego z Adasiem Elwiry - jadłam jogurta a ona tak się na mnie patrzyła że szok, a za chwile w płacz, no to ja w te pędy po deserek dla niej - no i co ?? zjadła 3/4 słoiczka w tempie expresowym i jeszcze cycem popiła.

a Tosia tak sie wpatruje, kiedy jem kanapki, ze mi to jedzenie w gardle staje. Przeciez nie dam jej chleba z zoltym serem i pomidorem, skoro mala na razie banana nie trawi..... :lup:

A co tam! Kanapkę może strawi hehe.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

Jola30
jola22
Dziewczyny jakiej firmy macie blendery i jakie polecacie ???
Znalazłam coś takiego na necie i zastanawiam się czy kupić.

BREVILLE Hand Blender VHB012 Deluxe Chop Whisk Blend on eBay (end time 12-Nov-09 03:54:12 GMT)

Jola 22 ja ma Philpsa z Argosa za ok 30 Funta jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podobny do tego co zamieściłaś w linku.

Ja nie pomogę, bo mam najzwyklejszego z marketu, też się sprawdza.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...