Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

mama2
Mama2cor duzo siły i wytrwalosci ci zycze w walce z przeciwnosciami i problemami , Sciskam mocno

A moj maluch robi zielne kupki bez grudek tylko wodniste tzn nie kazda jest zielona sa tez zólte , tak na zmiane ..wasze tez robia zielone???

moja robi tylko zolte i juz bez grudek. Nie znam sie, ale zielone? Moze skonsultuj to z polozna, napewno masz jakis numer do poloznych, kochana.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

isabela
pat-k
isabela

Patka, dokarmiam, nie sciagam z piersi bo nie cierpie tego robic, ale musze dokarmiac ja. Mia kolki ma po moim mleku, zapytalam lekarza, powiedzial mi, ze kolki wywoluje ten pierwszy pokarm (ten wodnisty) jesli mala ma bardzo duze kolki to radzil mi go sciagac i dostawiac mala dopiero gdy pojawi sie pokarm wlasciwy, czyli ten gestrzy.
Zrobilam test i podawalam malej cala noc tylko butelke, jesu jak slodko spala, zadnych krzykow, krzywienia sie i placzu. Wkurzam sie, szczerze, bo ten nasz pokarm przeciez powinien byc najlepszy dla naszych maluszkow. Nie mniej nie mam zamiaru rezygnowac z piersi. Mia je sztuczne mleko sredno 2x na dobe i zawsze po nim jest jak aniolek. Teraz mam wiekszy problem - kupka, mala 2 dni nie robila, ale juz dostalam porady co robic bo juz sie troche irytowalam, a mala dostawala spazmow z bolu.
ale sie rozpisalam :)

dzieki!!! pokarm wlasciwy, czyli ten, ktory leci z cyca po okolo 5 minutach? czy chodzi o ten, ktory pojawi sie po 6 tygodniu?

chyba chodzi o ten, ktory jest po 5 minutach. Lekarz powiedzial, ze jak karmie piersia to lepiej nie dopajac dziecka herbatkami czy woda tylko dostawiac do piersi na 5 minut bo pierwszy pokarm jest bardzo lekki i dziecko nim gasi pragnienie. Dopiero ten pozniejszy pokarm jest pelnowartosciowy. Tak mniejwiecej mi to zreferowal :)

no ale ten, ktory gasi pragnienie powoduje kolki czy cos pokrecilam?

a ztym najlepszym pokarmem mamy, to ja juz nie wiem... jesli najlepszy, to dlaczego trzeba do niego dodawac vit K i D? i dlaczego matka czasami musi zyc o chlebie i wodzie, zeby jej pokarm nie alergizowal? ja juz karmie tylko ze wzgledu na przeciwciala, bo tylko w to nadal wierze

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
isabela
pat-k

dzieki!!! pokarm wlasciwy, czyli ten, ktory leci z cyca po okolo 5 minutach? czy chodzi o ten, ktory pojawi sie po 6 tygodniu?

chyba chodzi o ten, ktory jest po 5 minutach. Lekarz powiedzial, ze jak karmie piersia to lepiej nie dopajac dziecka herbatkami czy woda tylko dostawiac do piersi na 5 minut bo pierwszy pokarm jest bardzo lekki i dziecko nim gasi pragnienie. Dopiero ten pozniejszy pokarm jest pelnowartosciowy. Tak mniejwiecej mi to zreferowal :)

no ale ten, ktory gasi pragnienie powoduje kolki czy cos pokrecilam?

a ztym najlepszym pokarmem mamy, to ja juz nie wiem... jesli najlepszy, to dlaczego trzeba do niego dodawac vit K i D? i dlaczego matka czasami musi zyc o chlebie i wodzie, zeby jej pokarm nie alergizowal? ja juz karmie tylko ze wzgledu na przeciwciala, bo tylko w to nadal wierze

tak, ten ktory gasi pragnienie wywoluje kolki.
Mala ryczy, zmykam na chwile

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

tylko siku bylo, juz zadowolona wgapia sie w TV, matko rosnie mi maly telewidz... Ale przynajmniej mam chwile by popisac.

Patka mnie tez to irytuje. Niby pokarm nasz najlepszy i wierze w to, ze jest, ale dlaczego tak strasznie maluszki po nim czasami cierpia. Mia gdy ma kolke to mnie normalnie rozpier.... az samej chce plakac. Od jakiegos czasu jeszcze zaczela plakac z lezkami i tak strasznie sie napina i tragizuje, ze w takim momencie obiecuje sobie, ze przejde na butelke, a potem mowie sobie, ze musi byc tylko lepiej.

Ja nie podaje zadnych witaminek malej, w UK podaja tylko w szpitalu wit B, a potem - NIC. Dlatego, od 3 doby zycia Mia czesto wychodzimy z nia na sloneczko.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

isabela
tylko siku bylo, juz zadowolona wgapia sie w TV, matko rosnie mi maly telewidz... Ale przynajmniej mam chwile by popisac.

Patka mnie tez to irytuje. Niby pokarm nasz najlepszy i wierze w to, ze jest, ale dlaczego ak strasznie maluszki po nim czasami po nim cierpia. Mia gdy ma kolke to mnie normalnie rozpier.... az samej chce plakac. Od jakiegos czasu jeszcze zaczela plakac z lezkami i tak strasznie sie napina i tragizuje, ze w takim momencie obiecuje sobie, ze przejde na butelke, a potem mowie sobie, ze musi byc tylko lepiej.

Ja nie podaje zadnych witaminek malej, w UK podaja tylko w szpitalu wit B, a potem - NIC. Dlatego, od 3 doby zycia Mia czesto wychodzimy z nia na sloneczko.

vit K tez nie podaja? kurcze, co kraj to obyczaj. Jak bylam w ciazy to ten moj gin Francuz kazal mi w 6 miesiacu wypic caly flakon vit D3, przeczytalam instrukcje, ze to dawka na kilka miesiecy i w zadnym razie nie przekraczac dziennej bo teratogenne etc i nie wypilam. Opowiedzialam o tym pediatrze w Pl niedawno i zlapal sie za glowe. Mowi, ze cale szczescie, ze nie wypilam. I badz tu czlowieku madry...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

isabela
tylko siku bylo, juz zadowolona wgapia sie w TV, matko rosnie mi maly telewidz... Ale przynajmniej mam chwile by popisac.

Patka mnie tez to irytuje. Niby pokarm nasz najlepszy i wierze w to, ze jest, ale dlaczego ak strasznie maluszki po nim czasami po nim cierpia. Mia gdy ma kolke to mnie normalnie rozpier.... az samej chce plakac. Od jakiegos czasu jeszcze zaczela plakac z lezkami i tak strasznie sie napina i tragizuje, ze w takim momencie obiecuje sobie, ze przejde na butelke, a potem mowie sobie, ze musi byc tylko lepiej.

Ja nie podaje zadnych witaminek malej, w UK podaja tylko w szpitalu wit B, a potem - NIC. Dlatego, od 3 doby zycia Mia czesto wychodzimy z nia na sloneczko.

ech, maluchy maja kolki tez po modyfikowanym, to pewnie od wielu czynnikow zalezy.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
Patka to jest antyb ktory mozna brac przy karmieniu
a co do pokarmu to przeciez Mia moze ma kolki bo Isabela cos nie tak zjadłas?? a po modyfikowanym tez czesto zdarzaja sie kolki ja karmie przewaznie dlatego ze kocham to uczucie bliskosci a w reszte wierze z przymrozeniem oka

Mama, juz nie moge bardziej gownianego jedzenia jesc. Biale pieczywo z maslem (czasami dla urozmaicenia dzem do tego- hehhe), na obiad ryz z gotowanym kurczakiem - to moj standard...

Jesli chodzi o karmienie piersia, nie wyobrazam sobie przestac bo wlasnie to chyba najcudowniejsze uczucie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

isabela
mama2
Patka to jest antyb ktory mozna brac przy karmieniu
a co do pokarmu to przeciez Mia moze ma kolki bo Isabela cos nie tak zjadłas?? a po modyfikowanym tez czesto zdarzaja sie kolki ja karmie przewaznie dlatego ze kocham to uczucie bliskosci a w reszte wierze z przymrozeniem oka

Mama, juz nie moge bardziej gownianego jedzenia jesc. Biale pieczywo z maslem (czasami dla urozmaicenia dzem do tego- hehhe), na obiad ryz z gotowanym kurczakiem - to moj standard...

Jesli chodzi o karmienie piersia, nie wyobrazam sobie przestac bo wlasnie to chyba najcudowniejsze uczucie.

mysle ze powinnas poprosic o d3 a co do kupek to jesli u was tez nie ma grudek to ok ale te zielone mnie martwia, w pon ide na kontrole to sie dowiem

Odnośnik do komentarza

isabela
mama2
Patka to jest antyb ktory mozna brac przy karmieniu
a co do pokarmu to przeciez Mia moze ma kolki bo Isabela cos nie tak zjadłas?? a po modyfikowanym tez czesto zdarzaja sie kolki ja karmie przewaznie dlatego ze kocham to uczucie bliskosci a w reszte wierze z przymrozeniem oka

Mama, juz nie moge bardziej gownianego jedzenia jesc. Biale pieczywo z maslem (czasami dla urozmaicenia dzem do tego- hehhe), na obiad ryz z gotowanym kurczakiem - to moj standard...

Jesli chodzi o karmienie piersia, nie wyobrazam sobie przestac bo wlasnie to chyba najcudowniejsze uczucie.

a plusem takieg zarcia jest szybka utrata wagi. ja po tym zatruciu i diecie mam juz 3 kg w dol i do wagi sprzed ciazy brakuje mi 2 kg:cheess:

Odnośnik do komentarza

Witam
Koszmar zaniklo mi mleko w cyckach nie wiem co sie dzieje w nocy nic nie mialam i go przystawiam a on wyje i do 6 nie spalismy wypilam 3 herbatki laktacujne ,prysznic co pol godziny goraca woda i masowanie nic nie ma co sie dzieje ?
Moze to z nerwow i z przemeczenia mi zaniko jak myslice co robic on nic nie jadl wyje i nie umie z butelki dostaje z lyzeczki mleko sztuczne pluje nie wiem co robic jestem tak wku... ze nie wiem :36_1_15:

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

isabela
mama2
Patka to jest antyb ktory mozna brac przy karmieniu
a co do pokarmu to przeciez Mia moze ma kolki bo Isabela cos nie tak zjadłas?? a po modyfikowanym tez czesto zdarzaja sie kolki ja karmie przewaznie dlatego ze kocham to uczucie bliskosci a w reszte wierze z przymrozeniem oka

Mama, juz nie moge bardziej gownianego jedzenia jesc. Biale pieczywo z maslem (czasami dla urozmaicenia dzem do tego- hehhe), na obiad ryz z gotowanym kurczakiem - to moj standard...

Jesli chodzi o karmienie piersia, nie wyobrazam sobie przestac bo wlasnie to chyba najcudowniejsze uczucie.

ja tez uwielbiam to uczucie... przez pierwsze 5 minut.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Jola30
Witam
Koszmar zaniklo mi mleko w cyckach nie wiem co sie dzieje w nocy nic nie mialam i go przystawiam a on wyje i do 6 nie spalismy wypilam 3 herbatki laktacujne ,prysznic co pol godziny goraca woda i masowanie nic nie ma co sie dzieje ?
Moze to z nerwow i z przemeczenia mi zaniko jak myslice co robic on nic nie jadl wyje i nie umie z butelki dostaje z lyzeczki mleko sztuczne pluje nie wiem co robic jestem tak wku... ze nie wiem :36_1_15:

Jola jak moj maly lezal w szpitalu to siostry powiedziały ze nie zadne herbatki , i cuda tylko stres powoduje zanik mleka wiec coz moge ci doradzic..mniej stresu polegiwanie cały dzien z dzieciatkiem w lozku i przystawianie jak najczesciej do piersi

Odnośnik do komentarza

mama2corun
ehh ja niemoge spac po tym co wczoraj sie dowiedzialam.poprostu caly czas mysle wczoraj do1 dzis od 6.dziewczyny ja bede was czytac ale niebede zbytnio pisac poprostu wczoraj wydazylo sie cos okropnego teraz Oliwia potrzebuje mnie jak nigdy.i M musze pilnowac zeby niezrobil czegos pod wplywem emocji,bo wtedy ja zostane sama z dziecmi....
na forum nienapisze co sie stalo bo to zbyt powazne.a jak wiecie duzo osob odwiedza nasz watek.

mama2corun tulę mocno :zwyrazami_milosci: Gdybyś miała ochotę się wygadać, to zawsze można na PW. Buziaki ogromne dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza

isabela
pat-k
Isabela widze, ze Mia pije z buteleczki
pije Twoje mleczko czy dokarmiasz mieszanka? jesli swoim to czy Mia ma gazy po piciu z butelki tak samo jak z cyca?
Toska raz ma raz nie i nie wiem czy wina butelki czy mieszanki czy ja cos nie tak zjadlam np.

Patka, dokarmiam, nie sciagam z piersi bo nie cierpie tego robic, ale musze dokarmiac ja. Mia kolki ma po moim mleku, zapytalam lekarza, powiedzial mi, ze kolki wywoluje ten pierwszy pokarm (ten wodnisty) jesli mala ma bardzo duze kolki to radzil mi go sciagac i dostawiac mala dopiero gdy pojawi sie pokarm wlasciwy, czyli ten gestrzy.
Zrobilam test i podawalam malej cala noc tylko butelke, jesu jak slodko spala, zadnych krzykow, krzywienia sie i placzu. Wkurzam sie, szczerze, bo ten nasz pokarm przeciez powinien byc najlepszy dla naszych maluszkow. Nie mniej nie mam zamiaru rezygnowac z piersi. Mia je sztuczne mleko sredno 2x na dobe i zawsze po nim jest jak aniolek. Teraz mam wiekszy problem - kupka, mala 2 dni nie robila, ale juz dostalam porady co robic bo juz sie troche irytowalam, a mala dostawala spazmow z bolu.
ale sie rozpisalam :)

isabelka u mnie jest podobnie po moim mleku mała spi tylko w nocy i jest spokojna w dzień po moim jest niespokojna, niemoże spać, wierci się kręci....a co do kupki to moja miała podobnie a teraz wszytsko wróciło do normy....daje jej esputicon 2 razy dziennie 2 kropelki i kupka jest 2-3 razy na dobe

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2
Mama2cor duzo siły i wytrwalosci ci zycze w walce z przeciwnosciami i problemami , Sciskam mocno

A moj maluch robi zielne kupki bez grudek tylko wodniste tzn nie kazda jest zielona sa tez zólte , tak na zmiane ..wasze tez robia zielone???

Kuba robi żółte, ale raz na parę kup zdarza się taka bardziej wodnista. Nie wiem od czego to zależy, bo później parę następnych jest już w porządku.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
ehh ja niemoge spac po tym co wczoraj sie dowiedzialam.poprostu caly czas mysle wczoraj do1 dzis od 6.dziewczyny ja bede was czytac ale niebede zbytnio pisac poprostu wczoraj wydazylo sie cos okropnego teraz Oliwia potrzebuje mnie jak nigdy.i M musze pilnowac zeby niezrobil czegos pod wplywem emocji,bo wtedy ja zostane sama z dziecmi....
na forum nienapisze co sie stalo bo to zbyt powazne.a jak wiecie duzo osob odwiedza nasz watek.

mama2curon mam nadzieję że to nic bardzo poważnego i niedługo będzie lepiej...trzymaj się kochana...buziaki dla was

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2
pat-k
mama2 jak sie czujesz? jak noc minela?

dziekuje dzis jus super bo wczoraj bylam na pogotowiu i dostałam antybiotyk, temp. spadła całkiem i nawet noc byla super bo Maksiu spał od 22.00 do 1.30 potem 4.30 i 6.30 do 8.30 al wieczorem dał taki koncert ze szok ...

No to cieszę się bardzo, że poprawa jest.
A mnie coś gardło od wczoraj boli. Mam nadzieję, że Kuby nie zarażę, bo we wtorek szczepienie.

Odnośnik do komentarza

isabela
Patka, dokladnie, jak stwierdzil moj ginekolog. Tu w Uk stawiaja na NATURE - az z przesada... Moj tato przylatuje za tydzien myslicie, ze powinnam go poprosic o witamine D3 w kropekach dla maluszka? Jakie jeszcze witaminki podajecie? Moze rzeczywiscie poprosze go by kupil dla niej

ja podaje wit. k (chodz teraz jak dokarmiam to nie wiem czy podawać) d3 jest na recepte i jeszcze daje jej multiwitaminki lekarz kazał kupić CEBIONMULTI

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Jola30
Witam
Koszmar zaniklo mi mleko w cyckach nie wiem co sie dzieje w nocy nic nie mialam i go przystawiam a on wyje i do 6 nie spalismy wypilam 3 herbatki laktacujne ,prysznic co pol godziny goraca woda i masowanie nic nie ma co sie dzieje ?
Moze to z nerwow i z przemeczenia mi zaniko jak myslice co robic on nic nie jadl wyje i nie umie z butelki dostaje z lyzeczki mleko sztuczne pluje nie wiem co robic jestem tak wku... ze nie wiem :36_1_15:

jolcia30 może to taki kryzys jak pisała daffodil i przejdzie za pare dni....a moze nie....ja dziś odciągnełam ledwo 40ml z jednej piersi i jest coraz gorzej, moja tez nie lubi modyfikowanego ale jak jest bardzo głodna to zjada....mały napewno w końću zje jak będzie głodny... tylko najpierw podaj butle a później najwyżej pierś

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...