Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
Aaaa, i jeszcze dzwoniła lekarka Kuby, że odwołuje wizytę, bo chora i jedziemy dzisiaj po południu do innego lekarza. Niby mogłam się umówić na koniec przyszłego tygodnia, ale boję się że jak przyjdę do pracy taka osłabiona, to zaraz coś przywlekę i znowu nam się szczepienie opóźni :/ Trochę szkoda, bo chciałam ją o parę ważnych rzeczy zapytać, m.in. o gluten, a tego lekarza w życiu na oczy nie widziałam. No ale najwyżej jeszcze się wstrzymamy, bo z artykułu, który Katja kiedyś wkleiła i tak wynika, że nie ma się co śpieszyć.

Ja czytalam w Gazecie Wyborczej artykul, ze sa dwie teorie (na czym sie opieraja juz nie pamietam) ze mozna sie spieszyc albo odwrotnie jak juz sie nie zaczelo do tej pory to stanowczo sei nie spieszyc. Ja sie stosuje do tej pierwszej, bo mi tutaj latwiej - w Niemczech wprawadza sie stopniowo bardzo wczesnie i tak jest w sloiczkach i kaszkach, wiec ja to przyjmuje. Maksik juz jadl zboza przerozne.

Odnośnik do komentarza

Kamidianka
elus.dreptus
no i jeszcze dostalam dzisiaj mandat!!!
pierwszy w zyciu 100 zl i 1 pkt za zle parkowanie!!

Ojej, nie zazdroszczę. Wkurzylabym się bardzo. A nie dali się jakoś ubłagać? Chociaż znając mnie, to przyjęłabym bez żadnych prób przejednania.

He he, ja też, bo nawet nie wiedziałabym jak się do takiego błagania zabrać :)

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Jola30
gunia43
Powiem Wam, ze co do kaszek mi o zawsze nie pasowalo. Bo jak nie mozna przechodzic z jednego mleka na drugie ot siup i kaza ceregiele robic to mi sie klocilo na moj rozum, ze kaszka z jednym mlekiem a normalnie mleko inne i wszytko w jeden dzien i jeszcze wymieszane....
Jola30 - czekam na wyjasnienia!!!!!!!:36_13_4:

Gunia chodzi o to że kaszke mleczno -ryżową robimy do jedzenia dla dziecka przez łyżeczke a nie rozrabiamy z mlekiem modyfikowanym i zastepujemy miarki tak jak nam sie podoba i dziecko pije przez butle.
Pani Dr powiedziała ,że od takiego robienia dziecko żle się czuje i takie tam...
a jak chcemy mieszać to są od tego kaszki zwykłe i kleiki ryzowe.:36_3_15:

oj pokrecone....ja napisze to tak ze jesli chcemy dac kaszke do mleka to taka zwykla nie mleczna a jak chcemy ta mleczna kaszke to z woda bez mleka proste.a o jakim zastepowaniu napisalas to ja niekumam....
Amen

Odnośnik do komentarza

Jola30
gunia43
pat-k

o, a Jola ekspertka od kasz bedzie :))
dzieki, ja dodawalam na razie tylko kleik, ale juz sie przymierzalam do kaszek i pewnie robilabym ten blad
No bo w sumie dlaczego nakaszkach samych tego nie pisze ani na mleku, ze tylko tak. Powinno to gdzies wszystko pisac. A tak to taka luka. Jakbym nie miala neta to polowy rzeczy bym nie wiedziala. Jakis gluten np. Czy lekarze o tym cos wspominaja. A gdzie tam. MOze jakbym spytala. Tylko jak czlowiek nie wie o co pytac to co wtedy.

Gunia no na Polskich produktach jest jak byk napisane.
A o gluten sama nie wiem.
Jak jak ide do lekarza i zarzucam go srią pytan to wielkie oczy robi ,czasem nie nadanrza mi odpowiadać.
Ostatnio mi powiedziała ,że specjalnie dziecku choroby wymyslam i żebym przestała w inetnecie grzebać ,a bedzie się żyło lepiej.:hahaha:

Taaa, w słodkiej nieświadomości :)

Odnośnik do komentarza

isabela
dietka ok, do zrobienia, ale te steki.... jezusie nienawidze stekow! No i jak tu sobie odmowic wina? hoc pewnie 2 tygodnie dalabym rade. Moze zastosuje? ;P

MOze jak by te steki jakos przyprawic byloby do przelkniecia. Oczywiscie bez soli.... jakiesziola, papryka, czosnek i takie tam.
No i wina nie mozna. Kurde. Ja znow sie uzaleznilam od czerwonego i bez lampki, dwoch przed snem to nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza

mama2
Jola30 odpowiadam na twoje pytamnie- bylam czyszczona i mialam zostac na obserwacjo do dzis ale ja bym maksa w zyciu bez cyca nie zostawila ! wiec zarzadalam i wyszlam . \Zabieg byl o 14.00 wiec wieczorem moglam juz karmic w dzien maksio musial sie obesjc bez cyca co nie bylo latwe ale dalismy rade.

Normlanie twardziel jestes i z tym cycem i w ogle!!!!!
Dobrze, ze ten zabieg chociaz nie boli. Ja jak sie wybudzilam po to zdziwiona bylam brakiem jakichkolwiek objawow (ni mowie o psychice oczywiscie :-()

Odnośnik do komentarza

katja79
o matko ale sie rozgadalyscie o tych mlekach i kaszkach ja w tym temacie zielona ciesze sie jak mala wypije przez sen butle mleczka bo dluzej pospi i tyle jak nie spi smoka do ust nie wezmie wiec caly czas daje jej mleko 1 a w dzien tylko cyc i basta. mój M kupil ostatnio kleik kukurydziany wiec pomyslalm sobie ze zawsze bedzie jeszcze tresciwszy posilek ale smoczki mam chyba za male tzn przez 2 tommee teppee chyba nie leci wiec musze kupic z wieksza dziurka a nuka mam rozmiar M i tez sie zatyka...:/

babeczki oswiećcie mnie please jesli chodzi o te smoki jakich uzyc jak chce dodypac malej miarke kleiku??

U nas się najlepiej trójprzepływowe sprawdzają. Dość gęstą kaszkę Kuba wypija z trzeciego stopnia, a jak robiłam mu takie właśnie rzadsze z kleikiem, to drugi stopień z reguły był w sam raz.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)

Za oknem słońce, na termometrze blisko zera, a ja w domku chora nadal.
Doszedł kaszel suchy, łaskotanie w gardle i chyba na katar mi się ma, ech.
Lenka trzyma się dzielnie (tfu, tfu), maseczki nie noszę, bo nie ma w aptekach, a pod gazą to się gotowałam.

Właśnie się wybudza z drzemki, spała godzinę po śniadanku.

http://www.suwaczek.pl/cache/4087228f40.png

Odnośnik do komentarza

gunia43
mama2
Jola30 odpowiadam na twoje pytamnie- bylam czyszczona i mialam zostac na obserwacjo do dzis ale ja bym maksa w zyciu bez cyca nie zostawila ! wiec zarzadalam i wyszlam . \Zabieg byl o 14.00 wiec wieczorem moglam juz karmic w dzien maksio musial sie obesjc bez cyca co nie bylo latwe ale dalismy rade.

Normlanie twardziel jestes i z tym cycem i w ogle!!!!!
Dobrze, ze ten zabieg chociaz nie boli. Ja jak sie wybudzilam po to zdziwiona bylam brakiem jakichkolwiek objawow (ni mowie o psychice oczywiscie :-()

racja fizycznie nic nie boli jakby nic sie nie stalo...

Odnośnik do komentarza

Kamidianka
Dzień dobry :)

Za oknem słońce, na termometrze blisko zera, a ja w domku chora nadal.
Doszedł kaszel suchy, łaskotanie w gardle i chyba na katar mi się ma, ech.
Lenka trzyma się dzielnie (tfu, tfu), maseczki nie noszę, bo nie ma w aptekach, a pod gazą to się gotowałam.

Właśnie się wybudza z drzemki, spała godzinę po śniadanku.

oby sie lenka uchronila! zdrowka zycze!

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Właśnie dzwoniła moja dentystka, do której byłam umówiona na jutro, że im pękła rura w gabinecie i musi odwołać wizytę :36_17_1: Normalnie jakieś fatum z tymi lekarzami :) Jeszcze brakuje, żeby zadzwonił lekarz medycy pracy, do którego idę dzisiaj, bo po dłuższym L4 trzeba i też odwołał :)

o rany jakas czarna seria :D

Odnośnik do komentarza

mama2
Jola30 odpowiadam na twoje pytamnie- bylam czyszczona i mialam zostac na obserwacjo do dzis ale ja bym maksa w zyciu bez cyca nie zostawila ! wiec zarzadalam i wyszlam . \Zabieg byl o 14.00 wiec wieczorem moglam juz karmic w dzien maksio musial sie obesjc bez cyca co nie bylo latwe ale dalismy rade.

kochana a mialas narkoze? jak sie dzisiaj czujesz?
z tego, co pamietam, to na drugi dzien juz nic nie boli

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
witam sie ...dobrze ze sie przy okazji moja niedzwiedzia lapa zajeli w szpitalu i dzis juz przypomina lape malego misia :)bedzie dobrze ..kaszel sie odrywa wiec antybiotyk zadzialal..\Klaudusia zaczyna za to ostro kaszlec :36_2_24:
Maksio wrocil do swojej tradycji..pobudek bylo 5 :16_12_9:
Daffo trzymam kciuki za szczepienie ciekawe ile Kubelek wazy i mierzy:36_17_1:

zostawilam dzis maksa na chwile w jego pokoju na dywanie ...po paru minutach sporo sie przemiescil i lapka wlasnie siegal do kabli wpietych w przedluzacz myslalam ze osiwieje cos czuje ze bedzie bardzo pomyslowym dzieckiem..\klaudia byla bardzo spokojna, nie zabezpieczalam przed nia szafek kontaktow itp...a tu cos czuje ze bedzie ostro!:36_7_5:

Maksiu pewnie w nocy dzien nadrabial, wiec moze dzisiaj w nocy bedzie spal slodko

a pewnie, ze chlopca bardziej ciagnie do kabli i innych meskich prac :))))

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
witam po super przespanej nocy....statnio taki mało było
BOŻE ile wy nastukałyście przez jeden wieczór, ja nie wiem wy chyba nie spicie??!!
ja znów nie zdąrze tego przeczytać...dziś ma przyjechac kuznka ...która boi się że jest w ciązy i ma robić test u mnie..mam jej kupić a ona nie wie jak się obsuguje....hahha :) później teściowa ale za to mam wolne

o Ewciu dobrze, ze jestes. chcesz puszke mleka bebilon pepti1? sasiada ma nieotwarte, nowe, do oddania

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Właśnie dzwoniła moja dentystka, do której byłam umówiona na jutro, że im pękła rura w gabinecie i musi odwołać wizytę :36_17_1: Normalnie jakieś fatum z tymi lekarzami :) Jeszcze brakuje, żeby zadzwonił lekarz medycy pracy, do którego idę dzisiaj, bo po dłuższym L4 trzeba i też odwołał :)

moze zadzwon i zapytaj, czy u nich z rurami wszystko w porzadku :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
nie znam bardziej pechowej osoby ode mnie zasnelam wczoraj z tabletka na bol gardla i tak mnie dzis boli jezyk a od spodu wyglada jak odparzony...jaka ja glupia jestem...

raczej wyczerpana. nie badz dla siebie surowa :*

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
lutka
mama2 co powiedzeliscie Klaudii?

to jak bylo ze dzidzius byl tak malenki a ja chora..oslabiona , i dzidzius nie mogl sie rozwijac i umarl ze czasem sie tak dzieje...pwiedzialam ze nie byl jeszcze takim prawdziwym dzidziusiem tylko mala kuleczka :(

bardzo rozsądnie to rozwiązałaś, szczerość w połączeniu z delikatnością to to jak sama chcę wychowywać Szymka.

Odnośnik do komentarza

pat-k
mama2
Jola30 odpowiadam na twoje pytamnie- bylam czyszczona i mialam zostac na obserwacjo do dzis ale ja bym maksa w zyciu bez cyca nie zostawila ! wiec zarzadalam i wyszlam . \Zabieg byl o 14.00 wiec wieczorem moglam juz karmic w dzien maksio musial sie obesjc bez cyca co nie bylo latwe ale dalismy rade.

kochana a mialas narkoze? jak sie dzisiaj czujesz?
z tego, co pamietam, to na drugi dzien juz nic nie boli

tak mialam , fizycznie czuje sie dobrze

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Witajcie czwartkowo mamusie moje kochane :)
Ja dzisiaj oficjalnie zakończyłam dietę w szóstym dniu z 3,5 kg na minusie. Organizm się zbuntował zupełnie. Szkoda mi strasznie, bo rezultat jest ekstra, ale dzisiaj rano miałam takie zawroty głowy i miękkie kolana, że bałam się Kubę wziąć na ręce :/ Dobrze, że M. szedł do pracy na później, to się dzieckiem zajął.
No ale cóż, wynik i tak całkiem niezły. Teraz będę się starać wagę utrzymać i może jeszcze coś uda mi się zrzucić w wolniejszym już tempie.

brawo, 3,5 kg ladnie/ dobrze, ze odwolali tego stomatologa, bo zemdlalabys im na fotelu. o ile dalabys rade sie na niego wdrapac :D hehehe
a tak serio, to dowitaminizuj sie teraz i pij duzo wody

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka
mama2
lutka
mama2 co powiedzeliscie Klaudii?

to jak bylo ze dzidzius byl tak malenki a ja chora..oslabiona , i dzidzius nie mogl sie rozwijac i umarl ze czasem sie tak dzieje...pwiedzialam ze nie byl jeszcze takim prawdziwym dzidziusiem tylko mala kuleczka :(

bardzo rozsądnie to rozwiązałaś, szczerość w połączeniu z delikatnością to to jak sama chcę wychowywać Szymka.

tak, mi tez sie bardzo podoba taka szczerosc z dzieckiem

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

isabela
dzien dobry dziewczyny czwartkowo.
:Kiss of love:

Mia pobudke dzis mi zrobila o 5:40 i jjuz nie dala sie namowic na dalsze spanie :) takze szaleje w chodziku. Biega do mnie i do TV. Pewnie zaraz ja bede kladla znow spac.

jaka zadowolona w tym chodziku :) az mnie kusi, zeby juz Tosi taki sprzet sprawic.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...