Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

przypominam i witam w 9 miesiacu niektore Panie
. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

Odnośnik do komentarza

mama2corun
ale tak 36 tydz to jak na suwaczku bede miec 36 czy juz od 35tyg i 1 dzien sie zaczyna??
bo ja to chyba naprawde w9 miesiacu jestem :) czyli w zasadzie moge rodzic :D czyli zaczynam spacerki codziennie i molestowanie M :D

mama2corun Ty się zlituj i wytrzymaj do końca 37. tygodnia :) To już data na 100% bezpieczna, nie będzie stresu, że dzieciaczka trzeba w inkubatorze trzymać.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
mama2corun
ale tak 36 tydz to jak na suwaczku bede miec 36 czy juz od 35tyg i 1 dzien sie zaczyna??
bo ja to chyba naprawde w9 miesiacu jestem :) czyli w zasadzie moge rodzic :D czyli zaczynam spacerki codziennie i molestowanie M :D

mama2corun Ty się zlituj i wytrzymaj do końca 37. tygodnia :) To już data na 100% bezpieczna, nie będzie stresu, że dzieciaczka trzeba w inkubatorze trzymać.

no tak ja i tak wiem ze M to niejest taki latwy....
poprostu ja co noc czuje taki napor glowki ze masakra wczoraj juz M byl postawiony w stan gotowosci bo doslownie czuje jak mi mala sie obniza zasnelam dopiero w pozycji na czworaka cycki na poduszce tylek w gorze i troszke przeszlo przynajmniej na tyle zeby zasnac.poprostu koncowka jest najgorsza i to czekanie juz odliczanie ufff


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Amelciu a jak samopoczucie??masz jakies przeczucia co do porodu obstawiasz jakas date??
a co do komuni to moja siostra ryczla jak bobr na komuni swojego syna powiedziala ze to tak niesamowite maly mowil wierszyk a ona beczla jak glupia wiec Cie rozumie ze mnostwo emocji u Ciebie teraz :)

mama2corun co do porodu to ja juz nie wiem ale mam pytanie czy ty też masz dziwne bóle w nocy w podbrzuszu? albo nagle jak chodzisz to pęcherz zaczyna strajkować bo mały jakby leżał na nim????? wczoraj myslałam że do kościoła nie dojdę siku robiłam co minutę jak już pisałam brzuch się zrobił o 5 cm większy!:36_2_39:a krocze jakby mi drętwiało to jest dopiero uczucie:36_2_39:także nie wiem:nerw::nerw:co o tym wszystkim myśleć

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

mama2corun
ale tak 36 tydz to jak na suwaczku bede miec 36 czy juz od 35tyg i 1 dzien sie zaczyna??
bo ja to chyba naprawde w9 miesiacu jestem :) czyli w zasadzie moge rodzic :D czyli zaczynam spacerki codziennie i molestowanie M :D

wydaje mi się że jak bedzie na suwaczku juz 35 i 1 dzień bo wtedy sie zaczyna 9 miesiac

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

witajcie sloneczne mamusie poniedzialkowo!

wczoraj pakowalismy sie prawie caly dzien i nadal dalej niz blizej konca pakowania. ponad 5 lat tutaj, masa rzeczy... a ze soba mozemy na razie zabrac tylko 3 walizki. masakra. Ubranka Tosi, nasze ubrania, komputer to beda priorytety. nie wiem czy cos jeszcze zmiescimy. W Polsce trzeba bedzie zaczac od zera. tzn wszystko kupic od sztuccow po posciel, reczniki i na nowo wieksze zakupy wyprawkowe dla dziecka. Skusze sie pewnie na komode jednak. nie wiem kiedy zdazymy to zrobc... mam nadzieje, ze Tosia pobedzie jeszcze w brzuszku przynajmniej 3 tygodnie.
ale... wiecie, ze ciesze sie, ze wracam do Polski :) i Otwock jest taki cudnie zielony.
I najem sie paczkow!!! bo przesladuja mnie od tego tlustego czwartku, takiego mi smaka narobilyscie! :))

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

amelcia8
Daffodil
Kira89
Cześć dziewczyny :D wpadłam pochwalić sie fotkami, a co :D oto ja :D

http://img24.imageshack.us/img24/566/wkoszulceodemnie.th.jpg http://img19.imageshack.us/img19/1963/tajemniczo.th.jpg

Kira przepiękne zdjęcia. Zwłaszcza to czarno-białe mi się podoba.

kira brzusio na medal!!ale ty też zaliczasz sie do bardzo zgrabnych mam :

Kira super foteczki. ta czarno-biala bardzo profi. fajna pamiatka

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

amelcia8
mama2
Amelcia jak Twoja coreczka zauwazyla ze brzusio rosnie tzn ze rosnie a Ty sie martwisz ze mały jest . Słodką masz ta corcie, i widze ze tez sie nie moze doczekac:)))

mama2 narzekałam narzekałam a tu w ciągu tygodnia wystrzelił jak z procy z 100 w pasie zrobiło się105:36_2_4::36_2_4::36_2_4::36_2_4:

Amelcia powinnysmy swietowac kazdy centymetr! Ty z malowodziem kazdy centymetr wiecej (wiec gratuluje 5 cm wiecej!) a ja ze swoim wielowodziem kazdy centymetr mniej, czy raczej ktorego nie przybywa. Od tygodnia brzusio stoi w miejscu, wiec sie ciesze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Patka dobrze ze przynajmniej powrot do PL Cie cieszy przynajmniej wszystkie trudy zniesiesz z mysla o zielonym Otwocku czekajacym na mecie.Bedzie dobrze kochana my wszystkie wspieramy Cie a Tosia poczeka jeszcze te 3 tyg.zobaczysz :)
Amelciu tez mam takie bole niby jakby okresowe ale nie na zasadzie skurczow tylko trwaja z 10 minut i spokuj za jakas godz znowu i najgorzej jest w nocy moze dlatego ze sie rozluzniamy nas dopada.dretwienia niemam ale tak jakby nacisk dziecka na krocze nieraz mam wrazenie ze dziecko mi wypadnie:36_2_39:
ja tak sobie mysle ze niemialabym nic przeciwko 13 kwietnia hihi:D

no i na koncu witam was w poniedzialek sloneczny u nas :D
ja zmykam na kurs holenderskiego hm powinnam tam byc juz od 10 minut ale jakos ociagam sie...a nieszkodzi jak to mowi M :D zaspalam dzis budzik niezadzwonil a nastawialam go...:36_19_1: i wszedzie spozniona z Oliw na ostatnia chwile do szkoly zdazylam.ale zdazylam to sie liczy...no ok ja zmykam buziaki milego dnia :D


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

Patka a nie mozecie porobic paczek i wysłac do polski???
Ciesze sie ze znalazłas dobre strony powrotu do Kraju ..i te pączki mniam:))):36_7_8::36_7_8: A Tosia bedzie grzeczna i napewno poczeka.

Ja dzis cała noc nieprzespana , przez zmiane czasu i kaszel córki:nerw::nerw:Do tego mały kopał jak szalony pół nocy i teraz zreszta tez ...boli az mi oczy czasem z orbit wychodza:36_2_39::36_2_39:
Pogoda wstretna :nerw::nerw:
jade na zakupy bo pustki w lodówce.

Odnośnik do komentarza

mama2
przypominam i witam w 9 miesiacu niektore Panie
. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
Witam w poniedzialek. U mnie za oknem pieknie swieci sloneczko!!! Mam nadzieje, ze tak zostanie i wiosna juz zawitala do nas na stale :-)

Zabieram sie za czytanie zaleglosci, bo wczoraj nie zdazylam nadrobic.

NOc mialam niezbyt udana. To wszystko przez moje obzarstwo u mamy M. A ja juz niestety nie dysponuje takim miejscem na te wszystkie specjaly i bylo serio ciezko. NIe umialam sie ulozyc, brzuch mnie ciagnal, cisnal i w ogole wszystko podchodzilo mi do gardla. MOj zoladek byl przepelniony przez pare godzin - moje trawienie odbywa sei chyba juz w tempie zolwim. Ufff!
Ale przezylam i jestem z Wami.
Choc teraz sie martwie troszke, bo Maly sie jeszcze dzisisaj ani razu nie ruszyl. Wypije cos i poczekam. Mam nadziej, ze sie obudzi i gdzies smernie mamusie dla swietego spokoju.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
A ja się dzisiaj witam niedzielnie, z obniżonym brzuchem :)
Już wczoraj mi się wydawało, że trochę inaczej wygląda, ale dzisiaj różnicę widać z daleka. Przy okazji się zmniejszył. Kuba się tłucze jak zawsze, więc zakładam, że to zmniejszenie wynika po prostu z tego, że się lepiej wpasował. A u Was też tak to wyglądało?

Mniej wiecej tak. No i lepiej zaczelam oddychac i gorzej jesli chodzi o pecherz!

Odnośnik do komentarza

amelcia8
mama2corun
Amelciu po tylku dostaniesz :D jak bedziesz tak zadko zagladac!!
a twoja corcia to tez aparatka hihi czy sie zmiescisz pod prysznicem dobre,a ty sie martwisz ze masz maly brzusio jak twoj domowy osobisty ekspert twierdzi inaczej a pamietaj dzieci nieumia klamac.
Amelciu a sukienke do komuni juz macie czy ida u was dzieci w tych szatach??jak masz sukienusie to koniecznie corce sesje prosze zrobic :taniec:

kochana u nas dzieci id ą w szatkach ale sesja i tak będzie:))) i na pewno wstawię fotki bo to bardzo ważne wydarzenie dla całej naszej rodzinki:)) dzisiaj w kościele zespół grał a ja mi się chciało ryczeć całą mszę !!:16_3_46:wogule widzę że stałam się jakaś taka rozdrażniona
Amelcia - Ja jak bylam na bierzmowaniu u siostrzenca i siostrzenicy to tez chcialo mi sie wyc jak bobr na piesniach. Ale sie jakos opanowalam, bo oprocz mnie jakos nikomu do placzu nie bylo :-)
Ostatnio palkalam na Mamma Mia, choc tam raczej nic do placzu takiego nie bylo....

Odnośnik do komentarza

Dzieńdobry baboszki. Weekend minął jak z bicza strzelił, i dzis mam typowo jesienną pogodę. Nad ranem lało jak z cebra, a teraz chmury smętnie wiszą nad moim miastem.

Szymek przewrocił sie na drugi bok bo teraz prawą strone okopuje piąstkami. Wczoraj mało się ruszał - i tak słabo więc niezłego stracha mi napędził, w nocy jak się obudziłam też nie chciał się ruszać. Ale teraz już normalnie, pewnie pogoda tak na niego wpłynęła. Ale dobrze, że dziś idę do lekarza, bo cały weekend brzuch mis ię stawiał, mam nadzieję ze szyjka się nei skraca.

Dziewczyny czy Isabela odzywała się przez weekend?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...