Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
pbmarys

NADWAGA U PSA. Jaka dieta, ćwiczenia? Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie nie tu ta pytanie, ale muszę spróbować.

Moja Labradorka ma ok 10kg nadwagi. Chce jej pomoc. Ale nie wiem jak:( wiem że odpowiednią dieta i sportem , spacerem mogę coś zdziałać. Może mi któraś z Was doradzi co robić, od czego zacząć? Narazie wieczorami robię z Nią ok 4,5 km spacery, ale też wiem że łącznie dziennie powinna robić od 7-8 km , a co zresztą? Pomóżcie proszę. Bo Kocham psa nad życie ale też chce jej ułatwić życie:)

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy byłaś z psem u weterynarza? czy wszystko z nią w porządku?
Czasami otyłość u psów, a zwłaszcza u wysterylizowanych suczek to efekt chorób tarczycy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pies nie był sterylizowany, byłam u weterynarza i to on mi powiedział o nadwadze i spacerach no ale ta dieta... Ech:( Przez poprzednie 5 lat chodziłam do innego weterynarza i on nic mi nie mówił o ogólnym stanie psa:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja sunia tez miała nadwagę, jest specjalna karma, która pomaga zwalczyć kilogramy, a pies nie jest po niej głodny. Ja dawałam z royala coś takiego Medium Light 27 - Dla psĂłw - Produkty - Royal Canin Polska. Byłam zadowolona i pies też. Co do aktywności, ruchu , spacerów, to nie można przesadzić. Oczywiście pies powinien jak najwięcej spacerować, biegać, ale jeśli do tej pory chodziłyście na np. 2 km spacer to nie możesz z dnia na dzień zmienić tego na spacer ośmiokilometrowy. Ruch tak, ale stopniowo zwiększaj aktywność psa. No i oprócz spacerów wybieraj zabawy, które piesek lubi, niech biega za piłką, czy przynosi patyk, czy co tam lubi.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...