Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Kibelek nie pomaga,może ten bunt być na zęby przebijają jej się 4 lub 5 trudno mi stwierdzić bo nie da dobrze do buzi zobaczyć.Pieluchy ubieram na stojąca jak majtki bo inaczej nie da,na nocnik sadzam ale jak zaczyna wrzeszczeć to ściągam a nieraz siądzie ale wysiedzi się i tak się nie wysika.
A może być to też przez to, bo córka jak widzi nocnik to chce się nim bawić a jaj zabieram,może to być złość pokazana z jej strony bo nie dam się jej nim bawić.

Odnośnik do komentarza

Iwa, może faktycznie ząbki. Albo przez to, że już dobrze chodzi. Po prostu "nie ma czasu" na nocnik siadać, bo świat jest ciekawy. A próbowałaś majteczek treningowych? Szybciej się je nakłada niż zwykłą pieluchę, będzie może łatwiej :)

Moja gwiazda na razie nocnik lubi, nawet jak już zrobi to sobie siedzi i nogami macha :D Fotel sobie zrobiła he he

Odnośnik do komentarza

Iwa- majteczki, albo otulacz wełniany nakładany jak majteczki (np taki: otulacz), ten wystarczy że kupisz tylko jeden i lanolinę, a do tego wkłady z pieluch lub tetra. A majteczki jak zasika, to trzeba ubrać nowe. Albo wydziergaj na szydełku jakimś ciaśnym ściegiem z tej włóczki : włóczka Elian MERINO, 100% wełna ** KAMINI ** (1997890747) - Aukcje internetowe Allegro, nie gryzie ::): A lanolinę w proszku moża kupić w aptece ::):

Oliwka dość cierpliwa przy wysadzaniu i przebieraniu, ale ja jestem ostatnio mało czula na jej sygnały, bo marudzi dość dużo i nie zawsze odróżniam marudzenia na siku z tym nana przytulenie tylko :D Ale dzisiaj jak byliśmy u dziadków, to zauważyłąm, zę łapie się za pieluszkę jak chce siku ::): Siada patrzy w dół i i szarpie sie za pieluszkę ::):

Odnośnik do komentarza

IWA23
Jadzik a po co ta lanolina ?
A z tym z włóczki to spróbuje :)

Iwa lanolina zabezpiecza wełniany otulacz przed przeciekaniem. Otulacze wełniane zaleca się prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym.
Raz, dwa razy na miesiąc warto zrobić otulaczom wełnianym kapiel lanolinową. Wypierz je przedtem.
Kąpiel lanolinowa: 2-3 łyżki stołowe kuracji lanolinowej i 2 litry gorącej wody. Gdy woda ostygnie do temp. ok.30 stopni włóż w nią otulacze. Od czasu do czasu je wyciśnij, możesz zostawić na noc. Wypłucz w zimnej wodzie, dodaj kilka kropli octu, zanuż na 10 minut i wyciśnij. Wysusz

Odnośnik do komentarza

Iwa- tak jak Marzena pisze, lanolina jest po to żeby wełenka nie przeciekała ::): Ja mam zamiar prabacię Oliwki wrobić w zrobienie takiego otulacza, bo dzierga dużo ::): Są oczywiście specjalne kuracje lanolinowe, np: Kuracja Lanolinowa BABYETTA Urszula Urbańska, ale podobno ta lanolina w proszku, którą można dostać w aptece też się sprawdza (jak się ją dobrze rozrobi), a jest tańsza :D Gdzieś czytałam, że mogą być problemy z jej kupnem :Szok: To trzeba mówić, że do zmiękczenia skóry się ją potrzebuje, np siodła :Padnięty: czytałam też że można prać takie otulacze w płynie do prania wełny, one mają lanolinę zazwyczaj, ale pewnie nie za wiele.

Ulla-
jak byłam w ciąży i nie mogłam spać w nocy, to czytałam dużo o różnych rzeczch :D I teraz mam w zanadrzu różne informacje :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Przygotować pół miarki radości,
szczyptę pogody ducha, kwartę serdeczności,
dwanaście centymetrów uśmiechu, kilogram życzliwości,
pięć gramów dobrego humoru, miłości ze dwie garści,
odrobinę szaleństwa, 3 łyki szczęścia,
dwie łyżki wolnego czasu, garstkę otwartości
oraz cały zapas Wiary, Nadziei i Miłości.
Całość wymieszać energicznym ruchem,
2 razy zakręcić przy tym brzuchem,
długo podgrzewać w cieple domowego ogniska,
i patrzeć jak radość wśród bliskich rozbłyska.
Wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...