Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka
marzen@ jak Zuzia pokazuje, ze ma mokro??? to są jakieś bobomigi???

Oliwa marudziła, wierciała sie, ogólnie się denerwowała...A jak odpiełam pieluszkę, to spokój i uśmiech na buźce :D Moja podobnie jak Zusia czuje mokro w mampersie...

Teraz jak Oliwka ma ospę, to siusia bardzi rzadko w ciągu dnia... Nawet co kilka godzin... Ale ma w pipce bąbelki (a teraz już strupki), więc może ją boli i trzyma do granic możliwiści... Nie wiem czy to dobrze, ale sadzam ją,a ona nie chce, a jak sika, to marudzi :ehhhhhh:

Odnośnik do komentarza

Asiula tak jak jadzik napisała - Zuzia podobnie pokazuje, denerwuje się, wierci, kręci młynki dłońmi i stópkami - generalnie tak pokazuje, że chce na nocnik (jeśli kupa to jeszcze czasem woła "opa" albo "Oba"), jak też, że już zrobione :D

jadzik pewnie faktycznie Oliwce krostki sprawiają ból lub jakiś dyskomfort czuje przy siusianiu. Oby ta ospa szybko jej przeszła.

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny

tez przymierzam sie do wysadzania Adasia ale kurcze nie wiem jak to bedzie z tą komunikacja bo zupelnie nie wiem kiedy sika...z kupą jest lepiej i jest mniej wiecej o tych samych porach, czasem jak odepne mu pieluche złapie za nozki i zaczne udawac ze "cisne" to zaczyna robic:)
aaaa i Adas jest tez z tych co mogą w mokrym pampku chodzic caly dzien i mu nie przeszkadza:(

zastanawiam sie tez jak to bedzie jak mały pojdzie do żlobka w lutym...czy ta cala nauka nie pojdzie na marne?

Odnośnik do komentarza

Hej, Karolina fajnie, że się zdecydowałaś ::):

Najlepiej obserwować dziecko, z czasem zobaczysz, że daje pewne sygnały. Na początku są bardzo subtelne i ciężko je zauważyć, ale z czasem się nasilą :D
A sikanie dobrze z początku zacząć łapać w takich oczywistych sytuacjach: po spacerze, spaniu itp.

Do lutego jeszcze kupa czasu, więc Adaś na pewno do tego czasu będzie potrafił pokazać o co mu chodzi :D Niektóre dziewczyny mają dzieci w żłobku, klubiku, na pewno wyjaśnią ci jak wygląda nhn w takim przypadku

Powodzenia :36_2_25:

Odnośnik do komentarza

Ja mam zwykły nocnik,a zaczęłam Hanie sadzać jak miała 4 m-ce i w tedy podtrzymywałam pupkę nad nocnikiem a jej kręgosłup opieralam o mnie więc możesz śmiało już próbować nocnikować na początek po spaniu i przed,po jedzeniu,spacerze i w między czasie jak ma np dłuższą przerwę między jednym a drugim.Miłego nocnikowania.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
czytam właśnie o nauce sadzania na nocnik i też będę chciała, żeby moja Ola szybko opanowała tę umiejętność...na razie jeszcze nie siedzi, więc nawet nie zaczynam. Powiedzcie, jakie macie nocniki, coś tradycyjnego, czy z tych grających i śpiewających???

Ja Zuzie "wysadzam" od 2 mż. Szlo nam różnie ale jest coraz lepiej. Najpierw kładłam ja po prostu na przewijaku (nie dawała się podtrzymywać nad żadną miseczką itp) i podkładałam jej pieluche tetrową albo ręcznik papierowy albo papierek ryżowy. Teraz podtrzymuje ją nad miseczką do miksowania he he :Oczko: na zakup nocnika poczekam az będzie bardzo pewnie siedziała

Odnośnik do komentarza

kaaarolina
to musze zaopatrzyc sie w nocnik i zaczac zabawe:) bo kupy juz coraz wieksze....

Na początku będzie dla niego chaos bo tu będą pozwalać sikać a tu na nocnik ale przyzwyczai się że w domu do nocnika i to też spowoduje że dłużej w żłobku będzie wytrzymywał i będzie mniej mokrych pieluch,ale w żłobku zapytaj bo są że sami szybko sadzają na nocnik.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, ale dużo dziewczyn tak robiło, jak dzieci mniejsze były. W tym wątku Zuzia po prostu najmłodsza :D Odsyłam też do stronek : bezpieluch.pl - Pożegnanie z pieluszkami - Witamy , EKO BABY Wstęp i do naszego forumowego eksperta w tej dziedzinie Doradca ds. naturalnej higieny niemowląt - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Odnośnik do komentarza

co do tego brawo - zawsze 'po' biliśmy brawo - wszyscyu ktorzy akurat byli swiadkami i 'podziwiali' zawartosc nocniczka... to teraz Magda jak zrobi to sama sobie bije brawo :-D [po tym nawet jak nie słychać że coś zrobila wiem, że nocniczek jest pełny]
i jednak co żywe brawo to nie mechaniczne fanfary, ktore pojawiaja sie nie wiadomo skad i dlaczego [dla dziecka to niezrozumialy mechanizm]

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

oLIWKA MIAŁA RAZ STYCZNOŚĆ Z GRAJĄCYM NOCNIKIEM, U KUZYNA, ALE JAK PUŚCIŁA PIERWSZY SIK I ZAGRAŁO, TO MOMENTALNIE PRZESTAŁA I ZESZŁA Z NOCNIKA, POTEM DOKOŃCZYŁA NA KINELEK Z NAKŁADKĄ.

O, młoda włączyła mi Caps Locka :Zakręcony:

I oczywiście witam nowe mamuśli w naszym gronie, bardzo nam miło ::):

Ja zaczęłam wysadzać młodą jak miała 3,5mc. Raz bywało pięknie, i nawet kilka dni nbyliśmy na jednaj pielszce, a nieraz zmieniam jej mokrą po 7razy na dzień... Teraz przy ospie, która na szczęście juz mija, sika na nocnik, ale bardzo rzadko, bo jej pryszczyki przeszkadzaja ::(:

Odnośnik do komentarza
Gość kaaarolina

hej dziewczyny:)
kupilam nocnik wczoraj...na poczatek trzy kupy i wszystkie w pieluche hehe ale bede walczyc dalej:) najgorsze jest to ze Adas zazwyczaj zaczyna robic kupke podczas jedzenia płatkow owsianych...przeciez nie bede go w te pedy wysadzac i przerywac sniadania...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...