Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Asiek- no właśnie miałam pisać, ze u nas gorzej jest... Wynika to pewnie z tego, ze teraz jestem często śpiąca, albo niedomagająca przez mdłości i zaniedbałam nocnikowanie ::(: Jak Oliwka chodzi w majtkach, to zawsze sie posika, jak w pieluszce, to czasem zawoła, ale w większości nie ::(: Wczoraj poszła nawet raz kupka do pieliszki, ale łącznie w ciągu dnia zrobiła trzy, więc moze to przez zęby. W nocy też często sika, bo nawet po trzy razy i już nawet jej nie przebieram za każym razem, bo chwilę pomarudzi, ale się nie budzi, a ja nie mam mocy ostatnio w nocy. Już się nawet zastanawiałam, czy pęcherz sobie nie przeziębiła. No nic, mam nadzieję, że już niedługo sie poprawi ::):

Odnośnik do komentarza

Ja się nad nimi zastanawiałam, jak mi Zu uciekała podczas przewijania, ale już mamy sytuacje opanowaną. One nie są tak chłonne jak pieluchy - większy sik raczej przeleci. Służą głównie do nauki nocnikowania, żeby łatwo ściągnąć i nie trzeba było z mopem pół dnia latać, bo kałuża nie zostanie, jak w zwykłych majtkach. Po domu mogłyby się nadawać, na spacer raczek pieluszka, chyba, że dziecko już raczej odpieluchowane, to można takie wziąć w razie w zamiast zwykłych majtek.

Odnośnik do komentarza

WOW, Iwa, gratulacje dla Ciebie i Hani, że już bez pieluszek sobie radzicie :36_1_22: To musi być super uczucie, gdy nie trzeba zmieniać pieluch :D
Ja mam cichą nadzieję na to, że przez lato i nam uda się pożegnać z pieluchami, przynajmniej w ciągu dnia. Teraz wszystko idzie w dobrym kierunku, bo Ula rzadziej robi siusiu i przeważnie do nocnika (w dzień 2, max. 3 pieluchy mokre), zapytana odpowiada tak albo nie na siusiu, dość często nawet sama podchodzi do nocnika i klepie go, że chce skorzystać. Ale pamiętam jak u Jadzik było super z Oliwką, a potem się popsuło, więc spokojnie podchodzę do sytuacji. No i nocki u nas mokre, ale to dlatego, że nie wysadzamy się w nocy, bo Ula przez sen sprawę załatwia nie budząc mnie. Raz tylko, z tego co kojarzę, zdarzyło się, że rano miała sucho.
Teraz przymierzam się do wełnianych otulaczy, bo lepsze na lato niż pulowe, których teraz używamy, no i będą się wciągały jak majteczki (chcę storchenkindery kupić), więc odejdzie zapinanie (choć nie mogę sobie na razie wyobrazić jak ogarnąć wkład w takim naciąganym otulaczu...

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Asiula- ja w welnianym otulaczu łapię jego brzegi z przodu i tyłu lapiąc od razu wkład (czyli u nas pieluszkę tetrową) i tak naciągam i ładnie się układa ::): U nas właśnie się posypało, ale przyznaję, ze to ja zaniedbałam sprawę, przez moje gorsze samopoczucie ciążowe, bo rano jestem śnięta i nie wysadzam jej od razu na nocnik i ona sika w pieluszkę... I w dzień nie reagowałam kilka razy na zawołanie, bo wołaąl bardzo często i wydawało mi się, ze tak dla picu, a jednak chciała... I teraz wydaje mi się, zę przez to nie zawsze woła, bo ja ja olewałam ::(: Ale już staram sie brać do kupy ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...