Skocz do zawartości
Forum

Macierzyński po poronieniu a szybszy powrót do pracy


Megane

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny,
potrzebuje pomocy, po poronieniu w szpitalu dostałam 8 tyg macierzyńskiego, lekarz powiedział, że nie moze wystawić np zwolnienia lekarskiego na okres krótszy niż te 8 tyg. nie chce siedzieć w domu 8 tyg, wcale mi to nie pomoze, wrecz przeciwnie...Czy musze wykorzystywać cały ten czas? czy moge wrocic do pracy po tygodniu? czy wogole musze przedstawic pracodawcy to zaswiadczenie?
chciałam zadac pytanie na forum do kadrowej, ale mam za mało postów na forum i nie moge :/

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuję to o urlop macierzyński wnioskuje się w pracy, a nie wystawia go lekarz, on może jedynie wystawić zwolnienie lekarskie...
ja po pierwszych 2 ciążach byłam na L4 przez 2 tygodnie ze szpitala, po trzeciej ciąży najpierw dostałam zwolnienie ze szpitala, a później przekształciło się ono w urlop macierzyński, o który wnioskowałam w pracy, przedstawiając akt urodzenia z USC
Jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc to pisz...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ext0lqd6x.png]

Odnośnik do komentarza

hmm, pytałam lekarza czy może wystawić mi zwolnienie lekarskie, ale powiedział, że nie, bo należy mi się 8 tyg macierzyńskiego. nie rozumiem dlaczego nie zgodził się na zwolnienie, może uwazał ze po łyzeczkowaniu wcale nie trzeba zwolnienia...
masakra, nie dość ze to wszystko jest wystarczająco ciężkie do przeżycia, to jeszcze nikt nie pomoga :((

Odnośnik do komentarza

To przykre, że trafiłaś na "takiego" lekarza... nie wiem co Ci poradzić, zwolnienie powinien Ci wypisać. Wiem sama po sobie, że jakiś czas w domu, odpoczynek jest wskazany po łyżeczkowaniu, jeśli "on" uważa że nie może Tobie dać zwolnienia, udaj się do swojego lekarza rodzinnego, powiedz co się stało i że potrzebujesz kilku dni na dojście do siebie.

A po za tym jeśli lekarz uważa, że przysługuje Tobie macierzyński, poinformował Cie, że wcześniej trzeba zarejestrować dziecko w USC, bo tylko na podstawie tego dokumentu można się ubiegać o urlop... a przecież możesz nie mieć sił na załatwienie tych wszystkich formalności (nie jest to łatwe)...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ext0lqd6x.png]

Odnośnik do komentarza

nie, nie powiedział, że trzeba zarejetrować dziecko, zeby przyslugiwal macierzyński. Dzięki weronyk, tak też myslałam - pojde do rodzinnego. Nie jest to łatwe powiedzieć kolejnej osobie co się stało, ale nie mam wyjścia.
to straszne, że szybciej można liczyć na pomoc de facto obcych osób z internetu niż na pomoc lekarza...

Odnośnik do komentarza

Tak się niestety zdarza, że pomoc przychodzi od "obcych"... myślę że lekarzowi rodzinnemu nie musisz wiele tłumaczyć

dziewczyny z forum bardzo mi pomogły i nadal pomagają, jeśli będziesz miała ochotę i siłę to dołącz do nas:
"Starania po poronieniach - co zrobić by donosić kolejną ciążę?"

a jeśli masz jeszcze jakieś pytania do pisz na priv, jak tylko będę mogła pomóc w jakiejkolwiek sprawie to daj znać

[*] dla Twojego Aniołka

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ext0lqd6x.png]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...