Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczko-Wrześnióweczki 2007


martusia

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... dalyscie mi dziewczyny do myslenia, bo w sumie moja mala chyba spi duzo mniej niz noah :) i dupa w nocy tez harcuje:):):) no,ale co dziecko to dziecko:)
A U NAS DZIS: 18:40 pobudka po krotkiej (40min) drzemce, zabawa, 19:30 120ml sztucznego mleczka z fochami mojej damy, 20-20:20 krzyki , jeki, wycia 20:20 cyc w buzi, 20:25 spanko na raczkach, wedrowka mamy do lozeczka+pobudka Pyzy :duren:, kwilenie w lozeczku+zero reakcji otoczenia, 20:45 Pyza polegla sama na polu walki we wlasnym lozeczku:sen:, zobaczymy na jak dlugo....
zazdroszcze Wam babolki przespanych nocek...
moni kim jestes z zawodu, moze psychologiem? :)
ehh... ja pedagog,a z wlasnym dzieciem nie daje rady:duren:
ide

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mm3qjwdkik.png

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r7qog6xz9.png

Odnośnik do komentarza

Starletka-cudny Dominik!!!!! chyba uwielbia kąpiel-to tak jak Maja...ale :):) U HA HA NY (jak napisałam razem to wstawily sie buźki)

Moniq-aaaa...o to chodzilo...ze jesli dziecko bez powodu wstaje w nocy to nie dac mu spac w dzien.....to wtakim razie mnie nie dotyczy:)
Zmyam na TV:)
DOBREJ NOCKI!!

Justyna,Maja i Milenka

http://ticker.7910.org/an1cA7_0alX0010ODAwNjhqfDQwODcwMzQybGF8TWFqZWN6a2EgaXM.gif
http://ticker.7910.org/an1cEQb-Wnm0010MDQyODI0ZHwwOTg3NzhwYXxNaWxlbmthIGlzIA.gif

Odnośnik do komentarza

monikouette
starletka, super zdjecie, a ja to mojemu nie moge zrobic zdjecia jak sie tak pieknie smieje bo on jak tylko aparat zobaczy to taki jak zaczarowany i wielkie zdziwienie i po usmiechu, cwaniak jeden...

mam ten sam problem niestety

monikouette

ann, piekne rysunki Uliski! normalnie picasso! jak Ci pokaze co rysuje moj Natanek to sie usmiejesz, no ale to akurat dziedzina w ktorej go zupelnie nie motywowalismy przed przedszkolem, zeby mu zostalo cos do "odkrycia", i cale szczescie bo z wieloma rzeczami jest juz duzo do przodu to choc kredkami i farbkami sie uczy operowac ;)

no Uliska jakos tak zaskoczyla z kredkami ze teraz trudno ja niekiedy oderwac od tego zajecia, ale ja specjalnie z nia nie siedzialam jakos (raczej niekiedy B w weekendy), dostawala kredki i kartki i juz :Uśmiech:

kronkiś
dziewczyny mam pytanko jak dlugo wasze dzieciaki spia w dzien? na jak czeste i dlugie drzemki im zezwalacie? ja mam wrazenie,ze pozwalam jej za duzo spac w dzien i dlatego wieczory i noce sa koszmarem :bigboulay: RATUNKU!
postanowilam, ze sie poswiece i kilka dni bede ja bacznie obserwowala, zapisywala co poczynia, robila krociutkie drzemki... oby to przynioslo rezultaty bo dluzej tego nie zniese:)

Ja notatki sobie robie niemal od poczatku, i to zazwyczaj spacer (wowczas z 2 h a jak dosypia w domu to dluzej), od jakiegos czasu po porannym karmieniu z godzinke i popoludniu niekiedy do godzinki ale nie zawsze). Spac idzie zawsze miedzy 19-20, kapany o 18, karmiony kolo 18.30-19 i po odbiciu odkladany do kolyski. Zasypia raz szybciej raz wolniej ale zazwyczaj przed 20 spi

inka
aaaaaa...własnie sie dowiedziałam ze moja kuzynka mieszkająca w Austrii urodziła blizniaczki:):):)Ika i Kaja -wiec w podnieceniu czekam na Ich fotki :):)

gratulacje dla kuzynki

za mną intensywny bardzo dzień, duzo czasu przy kompie, czego nie widac tutaj niestety, popoludniu zas znow wymioty Uliski, na szczescie szybko ustaly a my po konsultacji tel z nasza pediatra dostalismy recepty na leki przeciwwymiotne. Szymkiem mam sie nie martwic bo piers powinna go uchronic. Ja zas tez popoludniu poczulam moj brzuch, niby bez objawow zewnetrznych ale bolesnie i do tego wczoraj dostalam @ (liczylam na dluzszy okres karencji jak po Uli) - a dostalam dokladnie w rocznice poprzedniej
Teraz przede mna lista spraw (na everescik nawet nie patrze), dzieci od godziny spia wiec dzialam

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero sie witam.

Robilam porzadki w domu, byla u mnie kolezanka na kawce potem bylam na spacerze a potem ja bylam u sasiadki(ktora ma miesieczna coreczke). Moj michas dalej marudzi i najlepiej mu u mnie na raczkach ewentualnie na macie polezy godzinke a w lezaczku jak mnie nie widzi to nie chce lezec.

A jesli chodzi o spanie w dzien to moj michas spi tyle ile chce, troche go zabawiam zeby nie spal za duzo ale jak widze ze ma ochote na drzemke to mu pozwalam, po jakims czasie on sam sie budzi, wlasciewie to nie zwracam uwagi ile trwa drzemka. A co do przespanych nocy to Michalek przewaznie sam w lozeczku zasypia o 20 i miedzy 6 a 7 budzi sie na jedzenie, zje pogada ze mna i potem jeszcze spi do 9/10 ja to uznaje za przespanie calej nocy bo moim zdaniem godzina 6/7 to juz rano.

k8i
[mkarasowska-mam nadzieję,że Michaś lepiej??pokaż ząbka jak wypełznie!!

Pewnie ze pokaze zabka jak wyjdzie ale narazie wyszedl tylko kawalek i nie chce dalej wychodzic 29.11.2007 ide do lekarza na szczepienie to zapytam sie lekarki co z tym zabkiem..

http://ticker.7910.org/an1cA6D0g410010MTI1OTcyNmR8MTc3NjY1NWRhfE1pY2hhbGVrIG1h.gif

Odnośnik do komentarza

kurdele!!!!!!!!!!!!!!!!


dzis jest dzień życzliwości dla wsiech ,a ja chodze i wszystkich opiepszam!wrrrr......

inka-nie bedę opowiadała już na forum jaka to mapja mała fajna,samodzielna i przesypiająca całe noce,bo zawsze zapeszę!!dziś myślałam,ze ją wysiedlę z domu:tussor:!!ale to raczej mój kiepski i agresywny nastrój się jej udzielał!!!
Inuś,jak kiedyś Twoja Maja zapyta sie skąd się wzięło jej imię,to przeczytaj jej "Calineczkę"!!na samym końcu dowie się,jaki był początek Maii!!!jak czytałąm tą baję patyśce,to aż sie poryczałam!!!przypomniałam sobie jak moja mama czytała mi kiedys z tej samej ksiażki te same baśnie!!!


ann-piękne rysunki Uliśki i Szymek taki ładny!!!przykro,że choroba nadal działa i że @ dostałąś!!ale pocieszę Cię,ze ja też dostałą @ tego samego dnia ,co rok temu:yes::yes::yes:

madziutek-dobrze,że idziesz do lekarza!!warto sprawdzić


korniś-gratkiz wdrażania planu!!!sił życzę!!

bloomoo-rany, ja też dostaję nerwa,jak czasem moja rodzicielka coś mądrego powie!!!idzie się :duren::duren::duren:

starletka-śliczny Dominiś!!super,że zakupki sprawiły radość!!

moniq-no ładnie wyregulowany Noah!!wrzuć tu wszystkim jakąś małą instrukcję obsługi do dzieci,bo większość z nas niestety przy porodzie nie dostała:sofunny::sofunny::sofunny:

Olimpia-witaj w Polszy!!!!czekamy na newsy od Polonijnych Olimpinek!!


ja napisze tylko tyle,że nerw udzielił mi sie zwłaszcza,kiedy mój m wszedł do domu!!!!!wyżale się ,bo się wkurzyłam!!!
idziemy w sobotę na tą impreze naszego swiadka!!świadek jest raczej kolega mojego małża niz moim!!!no ale ustaliliśmy,że ja mu kupie prezent,bo on nie wie jaki i zaraz wybierze coś paskudnego!!
więc zabrałam dziś mojego patyczaka na buszowanie po sklepach.nałaziłam się chyba 3 h z tym wózkiem po sklepach i pomyślałam,że kupie mu krawat!!no bo facet biznesmen,to krawat mu sie przyda!!dobra,jestem w sklepie z krawatami a tam 4 ściany zawieszone krawatami-różne przerózniste!!i weź tu któryś wybierz!!!tu mi mała ryczy,bo jej gorąco,ja już wnerwiona szałem kolorów ,faktur tych męskich zwisów,no ale nic!!!wybrałą piękny jrdwabny krawat za ładna cenę!!wróciłam do domu ucieszona,że tak sie postrałam i taki ładny prezent zrobiłam,a tu...

pokazuje małżowi prezent,a on: "może być!ja się nie znam!!ja bym takiego prezentu nie chciał!!+mina

k8i & Pati :Całus:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23419.png

Odnośnik do komentarza

k8i, no to sie nie dziwie ze u Ciebie dzien nieuprzejmosci dla ludzi!
po takim komentarzu malza to ja bym tez poprosila zeby sie autobus zatrzymal i bym wysiadla.... biedulko! nic sie nie przejmuj, postaralas sie wg Ciebie dobrze wybralas wiec nie masz sobie nic do zarzucenia!!! :lol:

co do instrukcji obslugi to ja nie wiem, chyba przede wszystkim i dla niektorych -niestety- podstawowym warunkiem powodzenia regularnosci jest.........
butla
bo tylko dzieki takiemu mleku dziecko od razu jest najedzone bez obaw co ile i jak czesto, to dzeki mleku sztucznemu je co 3/4 godz i pozwala na odprezenie mamusi, zajecie sie innymi rzeczami itp...
nie wiem co to nocne harce z dzieckiem ani teraz ani przy Natanku, ktory przesypial nocki odkad skonczyl 3miesiace (Noah mial troszke ponad 2), zasypial w swoim pokoju od samego poczatku i nigdy nie bylo zadnych ceregieli zeby go polozyc. zreszta do tej pory nie mamy problemu zeby szedl spac, idzie bez problemu.

moze butla nie jest jedynym warunkiem, moze i stanowczosc (bo trzeba troszke przetrzymac) i konsekwencja i troche dystansu czasem...
moze sie wydaje ze mnie to wszystko przychodzi latwo, swoje tez przeszlam ale przyznam ze daleko mi do Waszych przejsc, moje to pikus w porownaniu z tym co dzasem odstawiaja Wasze brzdace...
a z zawodu jestem nauczycielka francuskiezgo w szkole podstawowej, glownie u maluchow... dzieci kocham od zawsze, moje jeszcze bardziej niz obce :)
i nadal trzymam za Was kciukasy i tule mocno wszystkie zrezygnowane, te co chca sie poddac... bedzie dobrze, kochacie Wasze stworki i to jest najwazniejsze!!! potrzeba Wam troche czasu zeby je "oswoic", tak jak Maly ksiaze... tez mu potrzeba bylo czasu zeby moc zaprzyjaznic sie z lisem.....
caluje wszystkie potrzebujace wsparcia!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

witam wieczorowa pora

w nocy siadlo mam ogrzewanie wiec troszke pomarzlysmy z Ala dopoki kominka nie odpalilo sie, przynajmniej sie przydal kominek i nie posluzyl tylko do celow estetycznych

K8i- tacy sa faceci, masz nauczke, jego kolega - jego problem z prezentem!!!!!!!czlowiek madry po szkodzie
A jak zęby??????

a propos zębow- jak dzieciakom wychodza to cos krwawi????to cos to dziasla, oczywiscie

Mala teraz spi ale przyjela nowa taktyke, budzi sie 10 razy w ciagu nocy i za kazdym razem zmusza mnie do wstania i zmiany pieluchy wielka kupa!!!!!oczywiscie musi sobie pogadac

dalej ma katar, dalej znaczy od 3 tygodnia zycia, co to znaczy- uczulenie to moze byc np na siersc kota badz kurz????? w tym wieku??? biedna meczy sie i spac nie moze

Odnośnik do komentarza

witam witam
ja mimo ze caly dzien zapierniczam jak maly samochodzik i w dodatku net non top odpalony bo jak tylko uda mi sie wpasc do domku to sprawdzam maile itp i staram sie zalagodic sajgon jaki sie tworzy w firmie :) pozatym nie dam rady was nadrobic kochaniutkie wiec co u nas???
Olimpia zywe zloto-->zreszta same wiecie:) ja koncze meblowac mieskzanie i zalatwilam juz ze w next week wpadna zamontowac okna na omu :) zobaczym poczekamy :) pozaty latam,zalatwiam i takie tam rozne mecyje :) w miedzyczasie o 5 rano zGGaduje sie z Ann (dzikeuje za przekazanie pozdrowien) i jakos ten dzien leci.
Oczywiscie tesknie za mezem niemilosiernie i rachunek za telefon bedzie megalitycznie olbrzymi.Średnio co godzinke gadamy miedzy innymi ustalajac jaka pralka,kuchnie,lodowka,stolik,plazma itp :)
a pozaty to stwierdzam ze w pl jest wszystko mega drogie:) na zapas glupich pampersow chusteczek nawilzanycj i takich tam pierdól wydalam ogromną ilość dudkow :( niespodziewalam sie takich cen.....gryzaczek 56zl??? toż to zbrodnia :)

Generalnie ciesze sie bo mieszkanko prawie prawie i jak mąż przyjedzie to bedzie dumny :) a moze i co wykąbinujemy pod te świeta :) hehehehe Mloda sama by sie niemusiala sobą zajmoiwac :)

Nie no zartuje pói co łykam tablety :) aha a weekend mam juz zaplanowany z ziomalami i bedzie fiu fiu super imprezowo :)
:)

Pozdrawiam WAs mamusie i dzieciaczki i odezwe sie w wolnej chwili

Odnośnik do komentarza

olimpia, witaj!!
no to pewnie bedziesz tu tylko z doskoku, przynajmniej na poczatku, a moze pozniej zajrzysz czesciej :)
swietnie ze dolecialysqcie cale i zdrowe, ze mala grzeczna a ty sobie radzisz ( w co akurat nie watpilam)
o polskich cenach tez nie mam ochoty dyskutowac bo to wszystko cholernie drogie!!! normalnie jak we Francji tylko ze wybagrodzenie 3x nizsze... a gryzaczek to nawet u mnie tanszy kupisz... ;)

trzymaj sie cieplutko i nie zamarznij!!! buziaki!!

Odnośnik do komentarza

hej Moniq

Poki co zimno nie jest a podróz powiem szczerze--->oby wszystkie takie byly
1,5 h mloda gadala z jakas laska obok a poźniej zmiana pieluch papu i kimka :) lądujemy a mloda śpi wiec ja w nosidelko i heja po bagaż :) a potem to juz z gorki :) zakupy, zalatwianie i 3h samochodem do domku :)

dzisiejszy dzien--->jeden wielki wkurw na bankowcow w pl ale juz sie ogarnelam i probuje sie zregenerowac usupiajac z żubrem :) ah pl piwko=dobre piwko

Wasze i dziecioli zdrowka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...