Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczko-Wrześnióweczki 2007


martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patusia23

STARLETKA,ANIOłEK,KRONKIś dzięki :Uśmiech:nie powiem że było mi łatwo,ale udało się:yipi:teraz jestem szczęśliwa (mam 2 wspaniałe córeczki i kochanego faceta są wszystkim tym co mam)żałuje tylko że nie zakończyłam wcześniejszego związku szybciej ale było minęło i czas płynie dalej(nigdy nie pozwolę skrzywdzić Moich córeczek tak jak skrzywdzono mnie)pisząc to wyje jak dzidziuś mały bo czasem wspomnienia bolą!!!

Odnośnik do komentarza

dzieci w lozkach, mniejsze spi, starsze zasypia

Patusia dzielna kobietka z Ciebie! Nie wiek mowi o madrosci i sile czlowieka.
k8i piekne slowa... szkoda ze nie umiemy ich sluchac w trudnych chwilach bo bol przeslania niemal wszystko
Madalenka dobrze ze Mamusia pomoze i bedziesz mogla pozegnac Wujka
Bebak trzeba miec oczy naokolo glowy

Mila, Kewa, Lokatka, Tewelka gdzie jestescie??

Odnośnik do komentarza

Padam ze zmęczenia.
Zaraz chyba się na białą salę przeniosę, bo jutro znowu na 8.00 do dentysty.
Kajtek nie chce jesc po kąpieli. Kładziemy go spać, a po godzinie budzi się z koszmarnym płaczem-nie mam pojęcia co się dzieje. Chcąc go nakarmić jest kolejna godzina jazdy bez trzymanki. Kiedy to się skończy???? nie kumam co mu jest.

Patusia podziwiam Cie z całego serca. Wychowujesz 2 boskie istotki i układasz sobie zycie najlepiej jak potrafisz - jesteś dzielna babka i tyle. Podobnie zresztą jak inne młode mamusie. Ja to już stara torba jestem, ale widzę ile trzeba mieć sił i samozaparcia, żeby przetrwać cieżkie chwile - tymbardziej podziwiam Cie, że przeszłaś przez to w tak młodym wieku.

Magda & Kajetanek
http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/IMG_00263.JPGhttp://ticker.7910.org/as1cA6GrmRJ1110MzIxfDU2MWR8S2FqZWNpayAtIE91ciBMaXR0bGUgUHJpbmNlIGlz.gif4th B-Day

Odnośnik do komentarza

kochana Patusiu-tak mi głupio za swój post.nie miałam zamiaru Cię nim urazić,a tym bardziej zasmucić.po prostu chciałam Cię skomplementować,a wyszło tak głupio :Nieśmiały::Nieśmiały::Nieśmiały: chylę czoła za Twą odwagę i siłę w pokonaniu (zrozumiałych) trudności w wychowaniu starszej córki.jeszcze raz przepraszam za taka gafę...

ann-wiem dokładnie,że takie słowa brzmią pusto w momencie tragedii,smutku,bólu...ale myślę,że jak ten czas boleści odejdzie(albo choć na chwilę się zmniejszy)można sobie przypomnieć takich parę krótkich zdań i wyjaśnić niektóre niezrozumiałe dla nas rzeczy,jakie mają miejsce na tym świecie...
ten cyctat podesłała mi kiedyś moja kochana siostra,kiedy miałam przykry okres w swoim życiu ....

bebak-rany,współczuję strachu o Małą..swoją drogą,to napiszę dla przestrogi wszystkim mamom...z życia wzięte..jak byłam jeszcze gówniata(tak 9-10 lat) na naszym osiedlu wydażyła się tragedia.pewna kobieta miała dwójke dzieci.(wtedy dziewczynka miała 3 latka a mały chyba z 6 mieięcy).dziewczynka jak to ciekawskie dzicko w tym wieku pytała mamę notorycznie ,dlaczego brat ma ptaszka a nie cipuszkę.w końcu mała powiedziała,że nie chce braciszka tylko siostrzyczkę z takim samym organem rozrodczym ,co ona..wiec mama jej palnęła na odczepnego,że jak chce mieć siostrę to muszą obciąć braciszkowi siusiaka.i tak minęło kilka dni,matka robiła coś w kuchni,chłopiec spał w pokoju w łóżeczku,a dziewczynka wzięła nożyczki i obcięła przyrodzenie braciszkowi.dokładnie tak jak powiedziała jej mamusia....rany,jak sobie to przypomnę to,aż niedobrze mi się robi.jak to człowiek musi uważać na słowa,które wypowiada przy dzieciach...
wiem,że straszne,ae musiałam to napisać,bo człowiek czasem nie ma siły i powie coś na odczepnego dziecku,a dziecię chłonne jak gąbka,pochłania zdobytą "wiedzę" i wykorzystuje czasem w praktyce (niestety)..

aniołek-z tym sprzątaniem u mnie w domu zawsze było podobnie.starsza siostra poprawiała po mnie (bo jej nie odpowiadało),mama sprzątała po siostrze(bo coś tam nie tak zrobiła,jak ona chciała),a czsem nawet jak mama mojej mamy przyjeżdżała do nas to poprawiała po mojej matuli(np.przestawiała kwiaty i świerała z nich kurz,który notabene starłam najwcześniej ja:duren:).i tak w kółko macieju...

ah misie moje kolorowe.. idę rzucić cielsko na kanapę,bo jakoś tak woła do mnie:"zapraszam na sen.....czekam na ciebie......przyjdź w końcu do mnie......".
więc opuszczam Was na ten czas i pozdrawiam gorąco.....

busssssiaki.

ps.Olimpia...where are you?

k8i & Pati :Całus:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23419.png

Odnośnik do komentarza

Hej babolki,
nie wiem czy nadrobie... w kazdym razie Juleczka dziekuje za zyczonka :)
Dzisiaj dotarla do mnie w koncu ta karuzelka z fisher-price, Julci sie podoba i wlasnie przy niej usnela (ma tak spokojne melodyjki, ze ja pierwsza zaczelam ziewac :) ) ale nie wiem czy to zasluga karuzelki czy poprostu zmeczenia... nie wiem ile Wasze dzieciaczki spia w dzien, ale Julka dzisiaj pobila rekord chyba (tzn. ze spala tak malo) bo od 10:00 do 22:30 miala trzy drzemki: 35 minut, 20 minut i 5 minut :duren::surprised::surprised::surprised::surprised::surprised: MASAKRA ! A jeszcze w zeszlym tygodniu miala taki rytm dnia: godzinke-poltorej aktywnosci i 40-60minut snu. Niestety co dobre szybko sie konczy... tylko dziwi mnie to, ze nie dzieje sie to stopniowo tylko tak gwaltownie, praktycznie w ciagu trzech dni z okolo 4-5 godzin snu w ciagu dnia zeszla do 1 godziny...:sarcastic:

Dzisiaj w koncu przyjechala z Anglii moja rodzona siostra :smieszne::grin::Śmiech::yipi::yipi::yipi::yipi::yipi::mdr::mdr::mdr:(nie widzialam jej 8 miesiecy) , poznala Juleczke i w ogole bylo super :) zostanie w PL okolo miesiaca, ciesze sie niesamowicie :)

Pytanie do butelkowych mam: czy któraś z Was karmi mleczkiem ENFAMIL? Slyszlam, ze jest najlepsze ze wszystkich (najbardziej zblizone składem do mleka matki)... i kolejne pytanie: czy Wasze maluszki zjadaja tyle co pokazuje opakowanie? Bo moja Julka zaczyna mi chyba jesc coraz mniej... :(:(:(

Ide szukac sobie prezentu na allegro, mam stówke i trzeba to wykorzystać :smieszne:

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

PATUSIA-dzielna z Ciebie kobietka:brawo::yes:
Mada-fajnie ze mozesz pojechac
veann-moja siostra uzywała enfamilu i bardzo go poleca....nie wiem ile w tym prawdy....ale podobno mleko to ma wpływa na rozwój intelektualny dziecka...jesli chodzi o ilosc zjadanego przez Maje mleka to szczerze mówiac rzadko jest ponad 100 ml...ale skolei je często...wiec trudno sie tu wyznac:)
DOBREJ NOCKI!!

Justyna,Maja i Milenka

http://ticker.7910.org/an1cA7_0alX0010ODAwNjhqfDQwODcwMzQybGF8TWFqZWN6a2EgaXM.gif
http://ticker.7910.org/an1cEQb-Wnm0010MDQyODI0ZHwwOTg3NzhwYXxNaWxlbmthIGlzIA.gif

Odnośnik do komentarza

witam szybciutko wieczorem, albo noca raczej :)
co do enfamilu, ja znam tylko z nazwy wiec nie polece, co do wplywu na rozwoj intelektualny dziecka, pozwolcie ze :sofunny:
podchodze do tego bardzo sceptycznie, czego by ludzie nie zrobili zeby czlowiek kupil taka a nie inna rzecz. dla odmiany powiem ze we Fr wasnie wyszly wyniki najnowszych badan, wg ktorych matczyne mleko wcale nie jest az takie dobre dla dziecka, wiec pozwolcie ze i tutaj :sofunny:
karmie malego mlekiem GALLIA, bardzo dobre, malo kolek, smakuje, a reszta mnie nie interesuje.

a co do ilosci jedzonka, moje dziecko ksiazkowe wiec raczej sie nie przydam z poradami bo Noah zjada 4x 200ml i zawsze konczy wszystko i to mu wystarcza. niczym go nie dopajam, na podwieczorek zjada mi jakies 30/40 ml musu owocowego (dzis debiut brzoskwiniowo truskawkowy)
i tyle.

k87i, ale horror z ta historia z osiedla.... ja tez wiem ze trzeba bardzo uwazac na to co sie mowi do dzieci, one wszystko biora na serio ....

ale teraz sie juz zegnam i do jutra mowie wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

dzień dobry:Uśmiech:

ANIOłEK tak jak napisałaś mało wstawania w nocy więc ja wstałam 10min. temu:yes:

VEANN każdy producent chwali swoje mleko,a co do jedzenia to Zuzia zjada 120ml a niby powinna więcej :Oczko:

K8I nie uraziłaś mnie i przestań mieć jakieś wyrzuty:Uśmiech:
a ta historia aż mnie przeraziła :oh::oh::oh:

miłego dnia

Odnośnik do komentarza

cieśś witam się

oliwko wszystkiego najfajniejszego skarbie malutki :Święto::Święto::love::love::party::party:

ja oczywiście z :kawa: mały na razie zasnoł ja troch na naszej klasie bo wciąga że hej :)
nocka jak zawsze od ok 20 do 7 rano,teraz czekam na biurko zamówione z allegro,potem chcę skoczyć do banku,bo zapomniałam se ostatniej raty podatku:duren:no i jeszcze pilnuję aukcji z ciuszkami dla małego bo 1 pakę zamówiłam a teraz czekam czy wygram licytacje i to by mi kobitka machła za 1 przesyłką :)

patusia mój szacuneczek:yes: twarda i dzielna kobitka,ja jestem zdania ze lepiej wcześnie niż póżno lub wcale,po tym co przeszliśmy z mężem czekając na Wiktora inaczej patrze na te sprawy:yes:

http://www.suwaczek.pl/cache/d9d1ec63f0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhehorvy1y.png

Wiktorku jesteś nasza wielk

Odnośnik do komentarza

VeAnN ale z Ciebie elfica :mdr::wink2::mdr::wink2: a co do pytania to ja karmie butlą mleczkiem Bebilon Ar i Wiktro pije dokładnie tyle ile pisze na opakowania je 4 razy dziennie po 210 ml choć czasem zwłaszcza po kąpieli do ostatniego karmienia przed nocką dorabiam mu 60 ml,między posiłkami przepajam go herbatką ok 50 -80 ml.

http://www.suwaczek.pl/cache/d9d1ec63f0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhehorvy1y.png

Wiktorku jesteś nasza wielk

Odnośnik do komentarza

helloł :D

NASZA OLIWKO - ROŚNIJ ZDROWO I POGODNIE!!WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE.....:D:D

JA SIĘ WITAM POGODNIE (CHOCIAZ POGODA ZA OKNEM DO BANI :().

VeAnn- co do mleka,to my na nutramigenie jedziemy i jest na razie ok.co do Twojego mleczka-nie wypowiem się ,bo nic nie wiem na jego temat.co do ilości zjadanego mleka przez pati-różnie z tym bywa raz zje 130 ml a drugim 230!!!nie nadążysz za nią.absolutnie nie je tak jak jest na opakowaniu i lekarka mi powiedziała,że te normy na opakowaniu są podawane tylko dla orientacjii,bo każde dziecko ma inne potrzeby (jedne jedzą więcej,drugie mniej).

moje dziecko odkryło jak to fajnie jest possać swojego kciuka!!!!!!do tego tak się fajnie z nami kłóci-normalnie ma zawsze ostatnie zdanie.a krzyczy przy tym radośnie,że hej.właśnie leży sobie na macie na boku,zastanawiając się gdzie ręke ma podziać,dodatkowo podnoszac się lekko do siadu-dziwna mieszanka.:sofunny:dołączyć do tego jej radosne wywyody i kombinacja wybuchowa gotowa:D:D

"my jesteśmy krasnoludki!!hop sa sa,hop sa sa "-baby radio

k8i & Pati :Całus:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23419.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...