Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kwiatuszek9876

Dania dla dzieci ze skazą białkową

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek9876

hej piszcie jakies przepisy dla dzieci ze skaza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

martusia9876
hej piszcie jakies przepisy dla dzieci ze skaza

Ja na razie nie znam mamy, kóra gotuje specjalnie dla dziecka ze skazą, ale mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże.

Mój młodszy synek ma skazę, ale korzystam ze słoiczków ;). Jeśli skaza nie minie, to jak będzie starszy to już trzeba będzie pomyśleć o specjalnych przepisach.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej

moj synek ma skaze i sama dla niego gotuje.
na sniadanko i kolacje je owsianke na mleku modyfikowanym (bebilon pepti 2)
na obiadek zupki z ziemniaka, marchewki, brokul, fasolka, pietruszka, kurczak, burak itp..
na deser owoce takie jak jablko, gruszka, banan, brzoskwinia.
w zasadzie dzieci ze skaza moga wszystko jesc byle tylko nie bylo mleka i wolowiny.

pozdrawiam
marta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kwiatuszek9876

martusia a powiedz miod ktorego miesiaca wprowadzilas mu banana ( tylko mi nie chodzi o sloiczki ) a kaszke mleczno -ryzowa tez mu dawalas czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Martusia9876 - dzieci ze skazą mogą pić (jeść ;)) tylko kaszkę ryżową, nie wolno dawać im ryżowo-mlecznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

martusia
w zasadzie dzieci ze skaza moga wszystko jesc byle tylko nie bylo mleka i wolowiny.

Każde dziecko ze skazą jest inne. Mleka i wołowiny to tak ogólnie nie można. Ale nie wolno też masła, czasem kurczaka, jajka itd. Trzeba sprawdzać na co jest uczulone, niestety odbywa się to metodą prób i błędów.
Mój Maciuś był jeszcze 3 m-ce temu uczulony na banana, teraz może go jeść. Czasem trzeba poczekać kilka miesięcy żeby układ pokarmowy, immunologiczny czy jakiś inny był gotowy.

A, pediatra mówiła, że można spróbować dać obiadek z wołowiną, bo może się zdarzyć, że dziecko jest uczulone "tylko" na białko mleka a nie białko mięsne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kwiatuszek9876

a powiedz mi dawałaś ma purre ryżowe z dyni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie dałam jeszcze. Do dyni jestem uprzedzona, bo jak zaczynałam u Maciusia od słoiczka gdzie był ziemniak z dynią, to po nim wymiotował, a robiłam 2 próby w odstępach kilkudniowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kwiatuszek9876

a to musze zobaczyc jak moja sie bedzie zachowywac , bo akurat wczoraj jej kupilam i zobaczymy jak to przyjmnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kwiatuszek9876

oki nie ma sprawy bede pisac albo tu lub na gg pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

martusia9876 ja nie dawalam kaszki ryzowej bo bartek ma uczulenia na ryz. tak silne ze ma po nim wymioty az do oslabienia. daje mu owsianke na mleku modyfikowanym (beb. pepti 2) od 5 miesiaca. banana zaczelam dawac od 6 miesiaca. nie daje sloiczkow tylko sama wszystko gotuje ze wzgledu na alergie na ryz (wiekszosc sloiczkow zawiera grysik ryzowy)
dziubala bartek mial robione testy i jajko jest ok. ja nadal karmie go piersia i jak np zjem wolowine to on ma zaraz wysypke na twarzy i plecach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Martusia - tak to właśnie metodą prób i błędów każda mama dochodzi do tego co jej dziecko może jeść i pić a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...