Skocz do zawartości
Forum

Grudzień 2008


Rekomendowane odpowiedzi

martusia9876
dziewczyny sprubujcie pic piwo karmi pomaga duzo dzieczyn tu tak pisalo. Rownież dziś wyczytałam w mamo to ja ze na laktacje dobra też jest herbata z kopru włoskiego i duzo trzeba pic wody .

jak sie karmi piersia powinno sie pic bardzo duzo ..nawet 2-3 litry dziennie ... ja staram sie chociaz butelke 1.5l dziennie wypijac..

justyna..a wiesz ze samopoczucie tez wplywa na ilosc wytwarzanego pokarmu....

ja zauwazylam..jak chodzilam i mowilam ze mam za malo pokarmu itp..to faktycznie..i z karmieniem mialam problem.. a teraz jak wiem na pewno ze pokarmu mam odpowiednia ilosc to i filip spokojniejszy przy cycu bo i ja spokojna jestem...

dobra ide malego kapac bo dzis troche nam sie kapiel przesunela bo maly jadl i musielismy odczekac minimum ta godzine po jedzeniu....

Odnośnik do komentarza

Ja mialam tragicznie w 3 dobie bo mialam duze guzki mleko sie lalo a i piersi malych niemam.. kazano mi odciagac.. no i pozniej karmilam a teraz mam tak ze wogole tych guzkow nie mam i jest super.. poprostu trzeba czasu. a no i z poczatku karmilam malego co 2h-3h godziny.. teraz sie normuje powoli ;) A i bez wkladek nie moge karmic.. mam strasznie obolale

http://www.suwaczek.pl/cache/2d8128e9b3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/126e1436de.png

Odnośnik do komentarza

tinka_20
hej ja na chwile
Wiecie co wczoraj pare godzin szukalismy aktu slubu, a dzis sie okazalo, ze my go nie odebralismy z USC. Pani dzis byla zdzwiona, ze po 1,5 roku przychodze. Hania juz zapisana, tylko teraz na pesel trzeba czekac 3 tygodnie:((((

nam akt przysłali do domku :)

co do pokarmu moj mały dostal na noc 60 ml sztucznego bo darł sie okropnie i dzis rano tez mu dalam 60 ml i inne dziecko. moim tylko go dokarmiam bo po samym mysle ze jest po prostu glodny. pije hippa , pokarm jest ale szybko głodnieje.

tinko obowiazkowo zeby nie rzuciło jej sie na płucka to wezwij lekarza!! jak nie masz to kup sobie fride (zbawienie) i odciagaj jak najczesciej

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

tinka_20
Ja tez walsnie Hani podalam 30ml sztucznego. Pije, jem a pokarmu brak. Wydaje mi sie, ze to nerwy. Za duzo stresu lekarzem i rehabilitacja.

frida mam i odciagam. poszlam do apteki i kupilam sol morska i masc majerankowa. zapytalam takze o Watergripe i powiedzialy, ze mozna tylko mniejsza dawke, wiec dalam. zobaczymy czy pomoze...

Ja tez dzis się zaopatrzyłam w Gripe Water... wyczytałam tam żeby podawac dziecku łyżeczke 6 razy dziennie... tak więc narazie podałam Filipowi pół łyzeczki... nastepne pół po obiadku... i pół na kolacje...

A tak wogóle... Filip dzis przespał od ok 3:30-9:00 przedwczoraj tez przespal ponad 4 godziny... no i całych dni już nie przesypia... tylko leży np. w łóżeczku i sobie coś tam pomrukuje :)

biore to za dobry znak
tylko ciekawa jestem czy dobrze robie nie wybudzając go w nocy na karmmienie...

A tak pozatym... Tinko jak Hania ?

Odnośnik do komentarza

Nusiu Hania jest przeziebiona, wlasnie szukam lekarza, ktory przyjedzie do domu, bo do przychodni nie moge isc bo nie mam peselu:(((Fajnie co?

W nocy tak to spi,tylko dzis sie wczesnie obudzila, bo jej trudno oddychac i teraz dopiero usnela, ale patrze ze co jakis czas sie budzi. Moglaby tak usnac na dluzej to i ja bym sie polozyla.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

tinka_20
Nusiu Hania jest przeziebiona, wlasnie szukam lekarza, ktory przyjedzie do domu, bo do przychodni nie moge isc bo nie mam peselu:(((Fajnie co?

W nocy tak to spi,tylko dzis sie wczesnie obudzila, bo jej trudno oddychac i teraz dopiero usnela, ale patrze ze co jakis czas sie budzi. Moglaby tak usnac na dluzej to i ja bym sie polozyla.

a próbowałaś z Hanią sie położyć? mi jak Filip czesto sie budzi to biore go do siebie do lozka i wtedy jak sie budzi..popatrzy ze jestem i spi dalej.

a tak wogole to glupota...dziecko chore i lekarz go nie prxyjmie bo na pesel sie czeka..
my wczoraj jego pesel odebralismy....
mial byc po 3 tygodniach ale adrian wczesniej poszedl i okazalo sie ze juz byl :)

Odnośnik do komentarza

maczetka
jak to nie mozesz isc bez peselu? pesel potrzebny jest tylko do deklaracji. ja nie miałam peselu małego i byłam w przychodni, musza cie przyjąć

no wlasnie mnie to dziwi.. bo ja nawet jak na skierowaniach to w miejscu peselu mialam wpisana tylko date urodzenia.

pozatym..ja bylam przeciez u lekarza... prosili tylko ze jak tylko bede miec pesel jak najszybciej doniesc.. i jakos przeciez mi lekarka zbadala filipa

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa
maczetka
jak to nie mozesz isc bez peselu? pesel potrzebny jest tylko do deklaracji. ja nie miałam peselu małego i byłam w przychodni, musza cie przyjąć

no wlasnie mnie to dziwi.. bo ja nawet jak na skierowaniach to w miejscu peselu mialam wpisana tylko date urodzenia.

pozatym..ja bylam przeciez u lekarza... prosili tylko ze jak tylko bede miec pesel jak najszybciej doniesc.. i jakos przeciez mi lekarka zbadala filipa
dokladnie tak samo :36_1_56:bylo u mnie

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Witam,
Widzę, że dyskusja o karmieniu nie ustaje, ja też się zastanawiam czasem czy mam dość pokarmu, bo nigdy nie udało mi się odciągnąć więcej niż 30ml na raz, ale na razie niczym nie dokarmiałam, najwyżej częściej przystawiałam do piersi, ale teraz jest mi już zdecydowanie łatwiej, bo karmienie idzie całkiem dobrze i sutki już nie bolą. Od kilku dni piję też karmi i zobaczyłam, że zdecydowanie pokarmu przybyło.

Tinko - współczuję Ci tych wszystkich problemów z Hanią, mam nadzieję, że wkrótce wyjdziecie na prostą.

Odnośnik do komentarza

newania
Witam,
Widzę, że dyskusja o karmieniu nie ustaje, ja też się zastanawiam czasem czy mam dość pokarmu, bo nigdy nie udało mi się odciągnąć więcej niż 30ml na raz, ale na razie niczym nie dokarmiałam, najwyżej częściej przystawiałam do piersi, ale teraz jest mi już zdecydowanie łatwiej, bo karmienie idzie całkiem dobrze i sutki już nie bolą. Od kilku dni piję też karmi i zobaczyłam, że zdecydowanie pokarmu przybyło.

Newaniu..i bardzo dobrze ze starsz sie nie dokarmiac

Filip z dnia na dzien coraz ladniej sie przysysa..a awiadomo..im czesciej przystawia sie dziecko do piersi tym lepiej normuje sie laktacja... i szybciej mleczko produkuje :D

aha! polecono mi ze jak mam problemy ze sciaganiem mleka i malo sciagam to przed sciaganiem zanurzyc piers w misce z dosc ciepla woda...

Odnośnik do komentarza

Laski to ja też sie dołącze do dyskusji o karmieniu:) Ja póki co też swojej nie dokarmiam:) Od czasu do czasu odciągam pokarm laktatorem, żeby zobaczyć ile mam, na ogół udaje mi się ściągnąć z obu cyców razem ponad 125 ml. Moja malutka wypija z butli całą tą dawkę:) Czasami zastanawiam sie czy to aby nie za dużo, ale skoro Jej sie nie ulewa to chyba jest jak w sam raz:)

Jak macie problem ze ściągnieciem pokarmu to też polecam polewanie piersi pod prysznicem ciepłą wodą, masaż, albo po prostu ciepłe okłady na piersi. U mnie działa:)

http://tickers.smyki.pl/s/25170/25585.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...