Skocz do zawartości
Forum

śłuz w kupce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
co może być przyczyną występowania w kupce niemowlaczka śluzu? Kupki mojej małej są dość rzadkie i ze śluzem. Odstawiłam już wszystko, co zawiera białko mleka krowiego (2 tyg. temu) , bo mała miała wysypkę na buźce i suchą skórę. Smaruję buźkę maścią, którą przepisała nam pediatra, ale kupki wciąż nie są "musztardowe". Czy to może być alergia na coś innego niż na białko? Jeśli tak, to na co? Karmię piersią i dodam, że mam bardzo zawężoną dietę, żeby nie zaszkodzić maluszkowi.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12724.png

Odnośnik do komentarza

Aneczka to co opisujesz faktycznie może wskazywać na alergię, niestety odpowiedzi na co to ja Ci nie udzielę, mogę Ci tylko napisać, ze U Milki podobne kupki były przy jej refluksie, ale wtedy ulewała, a potem przy ząbkowaniu, natomiast alergia u mojej starszej córci objawiała się własnie na buźce, głównie wokół ust i na polikach, taką szorstką skórą, i bardzo suchą, żeby wykryć na co jest uczulona odstawiałam jeden produkt na około 2 tyg i obserwowałam, potem kolejny na 2 tyg i znowu obserwacja, jak miałam konkretne podejrzenie to odstawiałam znowu i znowu próbowałam podać po 2 tyg. Muszę powiedzieć, że sprawdziło się doskonale, ale wyniki były zaskakujące, wyszło mi, ze uczula ją jabłko, marchew i kukurydza, potwierdzono to testami, odstawiłam na kilka miesięcy, na szczęście teraz nie ma śladu alergii po tych produktach. Życzę powodzenia i cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza

Witaj:-) Strasznie się martwię śluzem w kupce synka. Najpierw przez cztery dni nie mógł się wypróżnić wcale, a potem zaczął z tym śluzem(od dwóch dni). Kupa jest rzadka, robi wrażenie lepkiej i zmieniła zapach. Pojawia się raz, dwa dziennie. Mały ma miękki brzuszek, nie ma gorączki, ciagle odchodzą mu gazy, przy jedzeniu pręży się, popłakuje.
Dziecko ma 5 tygodni, od początku tylko na cycu,ulewa od urodzenia jak szalony i ciągle ma czkawki. Wywaliłam z diety wszystko "od krowy" i dałam mu Lacidofil.
Boję się, czy to nie gronkowiec jakiś, u mojego starszego kilka lat temu podobnie się zaczęło, a skończyło szpitalem. Czy przy tego rodzaju sensacjach pojawia się gorączka?
Ratunku!

Odnośnik do komentarza

Ulla niestety gorączka nie zawsze pojawia sie w początkowym stadium, w sumie przyczyną takich kupek mogą być dwie rzeczy, alergia i bakteria, dieta ok, lacidofil jak najbardziej, do tego polecam zrobić posiew kału, może to wyjaśni przyczynę, no i chyba warto z maluszkiem odwiedzić jakiegoś gastrologa...
Życzę szybkiego rozwiązania niewiadomej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
"doczepiam" sie do tego pytania gdyz w analizie kalu naszego Synka wyszedl wlasnie pozytywny sluz + "niestrawione skrobie". Nasza wloska pediatra zbagatelizowala te "pozytywy", ale ja sie jednak zastanawiam jaka moze byc ich przyczyna...
Dodam, ze Alex cierpial na AZS wiec bardzo ostroznie rozszerzam jego jadlospis. Wyszlo mu obecnie juz 18 zabkow, ale nie do konca.
Jezeli znalazlaby Pani chwilke czasu to prosze o odpowiedz.
Z gory dziekuje i zycze milego wieczoru!!!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-18170.png

Odnośnik do komentarza

pediatra zbagatelizowala te "pozytywy", ale ja sie jednak zastanawiam jaka moze byc ich przyczyna...

Duza ilość śluzu może być objawem chorobowym, ale nie musi, może towarzyszyć lambliozie, alergii pokarmowej, celiakii, nietolerancji laktozy lub tzw. nieswoiste zapalenia jelit, w przypadku poważniejszych chorób prawie zawsze istnieją inne objawy chorobowe np. -utrata masy ciała, zahamowanie prawidłowego przyrostu masy, bóle brzucha, domieszka krwi w stolcu, lub inne objawy.

Większość kupek ze śluzem u dzieci to jednak fizjologia, gdyż przewód pokarmowy dziecka jest bardzo wrażliwy i nie w pełni dojrzały. Przebyta infekcja jelitowa może spowodować utrzymywanie się luźniejszych stolców nawet przez wiele tygodni.

Proszę przede wszystkim przeanalizować przyrosty masy ciała i wzrostu, jak to wygląda na tle siatek centylowych.Czy towarzyszą maluchowi jakieś inne rewelacje ze strony układu pokarmowego. Jeśli nie to może należałoby spróbować ograniczyć spożywanie soków i przetworów owocowych oraz zwiększyć nieco spożycie pokarmów tłuszczowych w miejsce węglowodanów.
Wskazana jest też codzienna obserwacja, aby wykryć czy rozluźnienie stolców nie jest związane z jakimś konkretnym pokarmem (może to być nawet alergia na jeden z czynników znajdujacych się w danym pokarmie np. u mojej małej tak było, uczulona na kukurydzę, płatki odrzuciłam, chrupki itp. a ją sypało, po jakimś słoiczku, potem wyczytałam, że tam dodany był olej kukurydziany).
Można też zastosować np. Lakcid,, ale nie dłużej niż parę dni, wtedy będzie możliwa do zaobserwowania różnica.

Jeśli poza domieszką sluzu i skrobi z niestrawionych resztek pokarmu, wszystko jest ok, a posiew kału ujemny, to widać taka uroda malucha i nie ma co się przejmować, u niektórych dzieci to fizjologia.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Bardzo serdecznie dziekuje za tak wyczerpujaca dopowiedz!!!
Doprawdy duzo wiecej sie od Pani dowiedzialam niz od samej pani pediatry.
Sprobuje zatem zmienic troche diete, ktora i tak nie jest urozmaicona az tak bardzo jak bysmy sobie tego zyczyli :( W zwiazku z AZS rozszerzamy jadlospis baaaardzo ostroznie, ale jak Pani skusznie pisze moze taka uroda naszego dzieciatka :)
Dla spokoju sprobuje tez zasiegnac jeszcze opinii alergologa gdyby wystapily dodatkowe objawy, ale na razie odpukujac wszystko jest w porzadku. Dodam, ze Alex wazy obecnie... 13 kg przy 84 cm wzrostu wiec to raczej prawidlowy przyrost masy ciala ;)))
Pozdrawiam zyczac milego wieczoru i spokojnej pracyw nowym tygodniu!!!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-18170.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...