Skocz do zawartości
Forum

pazdziernik 2010


amerie9

Rekomendowane odpowiedzi

Insana
Dziewczyny co sądzicie o angielskim w przedszkolu dla 4 latka?
Ja jako nieliczna z grupy nie zapisałam- zajęcia są aż 3 razy w tygodniu myślę, że na naukę ma jeszcze czas.. za to niech chodzi raz w tyg na tańce :)

Wiesz co to jest temat który mnie tez nurtuje. Dzieci w klubiku u Frania maja możliwośc uczęszczania na musical baby - czyli angielski poprzez zabawę. To taki program autorski. My z M uznalismy ze to jeszcze za wczesnie ale większość trzylatków na to chodzi.
Z jednej strony jestem w pełni za tym żeby dziecko miało dziecinstwo bo jak widzę coraz bardziej się je skraca z drugiej chciałabym żeby miało równy start z innymi dziecmi idąc do szkoły. Potem niestety równa się do więcej umiejących a nie uczy od podstaw. Ogólnie uważam za chore stwarzanie juz dzieciom wyścigu szczurów.
No ale trzy razy w tygodniu to ostra przesada. tak można dziecko mocno zniechęcić, choć z drugiej strony jesli zajęcia będą prowadzone w formie zabawy i profesjonalnie w takim czasie można tez wiele nauczyć...

Chyba postapiłabym tak jak Ty, ale juz pięciolatke posłałabym na angielski w obawie, że będzie potem miała trudności w szkole, niestety.

Buuu, straszne to. chyba Ci nie pomogłam, ale to dlatego że sama nie wiedziałabym co zrobić.

Odnośnik do komentarza

Insana ja swojego bardzo chętnie posłałabym na takie zajęcia bo w przedszkolu ma to formę zabawy a dzieci mają umysły chłonne jak gąbki i szybko łapią....nie zadzam się tylko ze sprawą posyłania 6 latków do I klasy....

Klaudusia Mikołajek jest przecudny....aż Ci zazdroszczę,że masz Go już przy sobie...zdróweczka Wam życzę

Alexanti super,że się odezwałaś trzymaj się dzielnie,na szczęście masz blisko siebie rodzinę a to jest najważniejsze w takich chwilach...Jestem z Tobą duchowo....

Roza ale Ty chudziutka jesteś a brzusio prześliczny.....

Ja dziewczyny mam się jak na razie dobrze poza tym,że łapie mnie przeziębienie (katar,gardło i ból głowy)...mężulo nie chce mi pomóc w przyśpieszeniu akcji porodowej :( mówi,że jeszcze czas...a ja już tak bardzo chcę tulić ją w ramionach...jutro jedziemy odwiedzić Młodego i chyba weźmiemy Go na weekend...w niedzielę już zapowiedziała sie moja kuzynka z mężem....będzie wesoło....

Miłego wieczorku Wam życzę,może zajrzę jeszcze później a póki co idę się wylegiwać do wanny gorącej wody z pianą....mam świetny płyn do kąpieli firmy apart jakiś bio coś tam...nawilżający...bosko pachnie....

http://skocznakura.blog.onet.pl/
HAKUNA MATATA]

Odnośnik do komentarza

Halo Halo:36_2_15:

Roza śliczny masz brzuszek!!!
Klaudusia na tego Twojego synusia to ja także nie mogę się napatrzeć!!!śliczny bobasek!!
Kurcze,ale coś mnie zarywa podbrzusze:36_2_43:też tak macie?
Madzia86 i Edi D jak tam Wasze samopoczucie?

U mnie się rozpadało,mój chłopek działa w pokoju,a ja niżej w pokoju oblegam raz kanapę, raz komputer...
Dziś moja szwagierka ma imieniny,w salonie jest impreza,a ja sama w pokoju(znaczy się z moją Majeczką)a mąż u góry i jak się nie wkurzać?NAWET NAS NIE ZAPROSIŁA......ale cóż-jest mi przykro wiecie:( takie życie!!

http://nasze-wesele.net.pl/phototicker/tickers/jfen5817.png

13.02-II różowe kreseczki
27.04-usłyszałam pierwsze bicie serduszka
06.05-pierwsze USG
25.05-Badania prenatalne....
28.06-będzie córeczka

http://s2.pierwszezabki.pl/038/0380839b0.png?2394

Odnośnik do komentarza

Gdzie się wszystkie podziewacie??

Ja właśnie zrobiłam sobie listę co muszę spakować do torby dla siebie i małej bo po niedzieli zacznę powoli się pakować.... WIECIE,ŻENIE MOGĘ UWIERZYĆ IŻ TYLKO RÓWNY MIESIĄC MI ZOSTAŁ DO PORODU:36_2_13: powoli będę trzęsła portami:hahaha:

http://nasze-wesele.net.pl/phototicker/tickers/jfen5817.png

13.02-II różowe kreseczki
27.04-usłyszałam pierwsze bicie serduszka
06.05-pierwsze USG
25.05-Badania prenatalne....
28.06-będzie córeczka

http://s2.pierwszezabki.pl/038/0380839b0.png?2394

Odnośnik do komentarza

Insana
Dziewczyny co sądzicie o angielskim w przedszkolu dla 4 latka?
Ja jako nieliczna z grupy nie zapisałam- zajęcia są aż 3 razy w tygodniu myślę, że na naukę ma jeszcze czas.. za to niech chodzi raz w tyg na tańce :)

Mój Młody ma w przedszkolu angielski (2x w tygodniu), ale za darmo (tj. bez dodatkowych opłat).
''Kuzynka'' prowadziła długo - nie wiem jak to się prawidłowo nazywa - kurs dla maluszków (bodajże od 6 m-ca czy jakoś tak) i chodziło na to wiele np. 2- latków i młodszych dzieci.
Uczęszczało na to rodzeństwo znajomych - starsza - już 6-latka fajnie se śmiga po angielsku!
A mój Młody też coś gada po angielsku - ale z "Dora poznaje świat".

Odnośnik do komentarza

affi
Czyli co Penny, myślisz ze jest sens w posyłaniu 2 latka na takie zajęcia??? Dodam ze mój F dopiero teraz rozkręca się po polsku, czyli buduje proste jeszcze nie do konca gramatyczne zdania np" tu bocian nie ma, bocian leciał" ;)


Jak jest za free - to na pewno.

Każde dziecko jest inne - powiem tyle, że ta starsza dziewczynka dużo wyniosła z takich zajęć (zaczęła jak miała chyba z 3 latka), a ta młodsza (miała wtedy z 1,5 - 2 lata) z tego co zauważyłam - to nic nie gada po angielsku....

Odnośnik do komentarza

Edi D
Dziewczyny boli mnie miesiączkowo brzuch i mam jasno brązowe upławy. Załamka.
Jutro rano mam usg.

Nie załamuj się Kochana!!!!
Mnie brzuch bolał w pierwszej i drugiej ciąży (macica się rozciąga).
A brązowe upławy.... wiesz - może gdybyś nie była w ciąży - teraz powinnaś by dostać @ ???
Zresztą wiem na 100 %, że jak są brązowe to nie jest źle (kolor czerwony to już co innego)!!!

Odnośnik do komentarza

Edi D
Dziewczyny boli mnie miesiączkowo brzuch i mam jasno brązowe upławy. Załamka.
Jutro rano mam usg.

Edi nie załamuj się bo nerwy bardzo szkodzą. Ja miałam takie upławy też ok 6 tygodnia- 2 razy na pogotowiu ale było ok- duphaston zapisali. Może jedź na izbę przyjęć mają obowiązek Cie zbadać i usg zrobić dostaniesz leki w razie czego od razu

Odnośnik do komentarza

Penny
Edi D
Dziewczyny boli mnie miesiączkowo brzuch i mam jasno brązowe upławy. Załamka.
Jutro rano mam usg.

Nie załamuj się Kochana!!!!
Mnie brzuch bolał w pierwszej i drugiej ciąży (macica się rozciąga).
A brązowe upławy.... wiesz - może gdybyś nie była w ciąży - teraz powinnaś by dostać @ ???
Zresztą wiem na 100 %, że jak są brązowe to nie jest źle (kolor czerwony to już co innego)!!!

zgadzam się z Penny, dobrze że nie czerwone, jak ja wylądowałam na patologii to było pierwsze pytanie jakie padło: jaki kolor?

Odnośnik do komentarza

klamorka mi lekarz nagadał na ostatniej wizycie, że seks po 34 tc na własną odpowiedzialność i wcale nie poleca jako metodę na przyspieszenie i można więcej szkody zrobić - łożysko się odkleić itp- mnie 2 dni temu z tym krwawieniem pierwsze spytali czy seks był..

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. POczekam jeszcze chwile bo te upławy są bardzo skromne tak na czubek małej łyżeczki. Jeszcze chwilę po obserwuję i jakby co to rzezczywiście izba a jak nie to rano o 9 mam usg.
mam nadzieję że nie dzieje się znowu to co w kwietniu....
Przeczytałam w necie ze brązowe upławy to zmiany hormonalne

Odnośnik do komentarza

Edi Dla pocieszeniapowiem Ci,że ja także teraz na początku ciąży bodaj że coś koło7-8tc kilka dni brązowe plamienia....a później po kilku dniach było ok....BĘDZIE DOBRZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kurcze dziewczyny mnie coś dziś też pobolewa podbrzusze!!!!!!!!!!! mam taki dziwny ból....i brzucho twardawe...:((

http://nasze-wesele.net.pl/phototicker/tickers/jfen5817.png

13.02-II różowe kreseczki
27.04-usłyszałam pierwsze bicie serduszka
06.05-pierwsze USG
25.05-Badania prenatalne....
28.06-będzie córeczka

http://s2.pierwszezabki.pl/038/0380839b0.png?2394

Odnośnik do komentarza

affi
Penny
Edi D
Dziewczyny boli mnie miesiączkowo brzuch i mam jasno brązowe upławy. Załamka.
Jutro rano mam usg.

Nie załamuj się Kochana!!!!
Mnie brzuch bolał w pierwszej i drugiej ciąży (macica się rozciąga).
A brązowe upławy.... wiesz - może gdybyś nie była w ciąży - teraz powinnaś by dostać @ ???
Zresztą wiem na 100 %, że jak są brązowe to nie jest źle (kolor czerwony to już co innego)!!!

zgadzam się z Penny, dobrze że nie czerwone, jak ja wylądowałam na patologii to było pierwsze pytanie jakie padło: jaki kolor?

Dokładnie EDI !!!

Jeśli Cię to uspokoi to jedź na Izbę Przyjęć, z tym, że możesz liczyć na to, że Cię zatrzymają kilka dni na obserwacji lub ewentualnie - dadzą receptę na jakieś hormony.

Odnośnik do komentarza

Edi podpisuję się pod dziewczynami jedź na izbę przyjęć...do rana tylko się zadręczysz złymi myślami....

wiecie,że ja dopiero teraz przed chwilką spakowałam torbę???hehe jakoś nie miałam weny....a czuję się świetnie po tej kąpieli....posłuchałam muzyczki w wannie i poczytałam gazetki...energii mi przybyło...oby tylko wystarczyło na weekend...zaraz się położe do łóżka....albo nie najpierw wypiję herbatę z cytrynką i miodem....śpioszki dzisiaj przyszły a chusteczek nadal nie ma...

Niunia czas teraz zacznie się dopiero dłużyć i nie będziesz mogła się doczekać końca tak jak ja....

http://skocznakura.blog.onet.pl/
HAKUNA MATATA]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...