Przedszkolaki

Moczenie w nocy 4-latki

asika456

asika456

Moja 4 letnia córka ma wciąż problem z moczeniem się w nocy. W ciągu dnia przestała korzystać z pieluchy w wieku ok. 2,5 roku przy czym jeszcze zdarzały się wypadki. Z pieluchy w nocy zrezygnowała w wieku ok 3,5 roku, kiedy to przesypiała całą noc, pieluszka była sucha. Potem zaczęła wstawac w nocy w razie potrzeby i chodzić do toalety. Od ok. 2 miesięcy znowu jest problem - ok 3-4 godziny po zaśnięciu sika do łożka i czasami budzi się po dłuższym czasie kiedy jest cała zmoczona i zmarznięta. Zaczęłam na śpiąco zaprowadzać ją do wc okolo północy i wtedy do rana prześpi. Ale czy takie załatwianie się bezwiednie w półśnie to dobry pomysł? Przecież nie wrócily już do pieluszki, a córka ma 107 cm wzrostu i wazy prawie 20kg, trudno jest mi ją nosić przez sen do toalety..

58809 asika456 Kobieta, 33 lata, Krosno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

A córeczka miała robione badania ogólne, zwłaszcza moczu? Jeśli nie, to warto od tego zacząć, by ew. wykluczyć problemy na tle infekcyjnym.
Chodzi do przedszkola? Może czymś się tam stresuje.
Dużo ogląda tv? Może odreagowuje treści, które wcześniej widziała.
Ma rodzeństwo? Może przeżywa, że nie ma dużej uwagi rodziców.
Ile mała pije? Może warto na wieczór (po 18.00) ograniczyć picie. A tuż przed samym spaniem pilnować by się załatwiła.
Przyczyn może być wiele...
Koniecznie zróbcie badania. Zdrowia i powodzenia!

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
asika456

asika456

Dziękuje za odpowiedź, badania moczu robię często ponieważ mała od urodzenia miała z tym problem - poszerzone UKM i pierwsze kilka miesięcy życia była pod ciągłą obserwacją i na lekach, ale już od dawna nie ma problemu i wyniki są idealne... Zastanawia mnie to, że był okres kiedy wstawała i wołała, a teraz jakby ma tak mocny sen, że wybudza ją dopiero mokra pościel... Chodzi do przedszkola, jest bardzo pogodna, ale i energiczna, od dawna nie śpi w ciągu dnia, bo "nie ma na to czasu" :) może to poprostu zmęczenie sprawia, że śpi tak mocno...

58809 asika456 Kobieta, 33 lata, Krosno
Dziubala

Dziubala

A od czasu moczenia się miała robione badanie moczu? Co pediatra uważa na ten temat, zaleciła coś? Byłyście u urologa?
A co z piciem? Dużo pije?

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
anita.st

anita.st

Myślę, że to temat do poruszenia u specjalisty, urologa bądź ewentualnie jak Pani wcześniej zauważyła pediatry. Może to wynikać z przyczyn na tle psychologicznym a może na tle fizjologicznym...tym bardziej że to już jaki czas się dzieje, a nie jednorazowa wpadka :/

58665 anita-st Kobieta, 34 lata, Warszawa
WIBRONIKA

WIBRONIKA

Bardzo często podłoże jest natury psychocznej. Warto z takim dzieckiem popracować metodą czsaszkowo-krzyżową. Nie tylko powinno pomóc w temacie samego moczenia ale wpłyniw pozytywnie na całość organizmu, rozładuje emocje, traumy, lęki.

58700 wibronika Mężczyzna, 51 lat, KRAKÓW
asika456

asika456

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Temat już jest niekatualny na szczęście :) zostosowałam przeczytaną gdzieś metodę wysadzania na WC przez sen - codziennie ok. północy, czyli jakies 4-5 godzin po kolacji i piciu, trwało to kilka tygodni. Potem coraz rzadziej i z dnia na dzień córka zaczęła albo sama wstawać do WC, a teraz przesypia do rana bez problemu. U mnie taka metoda się sprawdziła, jak widać był to problem bardziej fizjologiczny, po prostu musiała do tego dorosnąć, pozdrawiam!

58809 asika456 Kobieta, 33 lata, Krosno
Dziubala

Dziubala

asika456, to dobrze, że już po problemie. I że powodem nie było coś poważniejszego.
Trzymajcie się :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków