Przedszkolaki

Syn nie chce sikać na stojąco

Magdar83

Magdar83

Witam, pomóżcie bo nie wiem co robić. Na początku września syn miał rozklejanego skórkę na siusiaku. Potem to był jakiś koszmar. Wstrzymywanie siku prze 12 h, robienie pod siebie, a przy tym wszask jakby ktoś go obdzierał że skóry. Aż po trzech dniach cieszyliśmy się że zaczął robić chociaż na nocnik. Minęły już prawie trzy tygodnie, więc próbowałam go nakłonić żeby spowrotem robił na ubikację,tak jak trzeba na stojąco. Jestem załamana. Wszystko co wypracowaliśmy przez wakacje jeśli chodzi o toaletę,tak aby był gotowy do przedszkola po prostu przepadło. Nie pomaga tłumaczenie,prośby,przekupstwa. Syn tak się gdzieś zablokował że wogole nie chce podejść do sedesu,nie chce wziąć siusiaka do ręki ani nawet patrzeć. Jestem zdruzgotana,bo będę musiała go wypisać z przedszkola skoro nie chce korzystać z toalety

57083 magdar83 Kobieta, 36 lat, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

GoszaB

GoszaB

Mój synek też miał problem z sikaniem na stojąco. Więc z nocnika zaczął na nakładkę a potem bez nakładki na siedząco dopiero po poł roku zaczął na stojąco. Pani w przedszkolu mówiła że dużo 3 latkow sika siedząc i nie był to problem ważne żeby zgłaszał że chce siusiu i sam starał sie ubrać . Ja poprostu proponowałam czy chce na stojąco aż kiedyś spróbował i tak poszło.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egpm03t6d.png

55692 goszab Kobieta, 34 lata, Wieś
Dziubala

Dziubala

Magdar83, w jakim wieku masz synka i dlaczego miał rozklejaną skórkę na siusiaku? Chodzi o to, że miał odklejanego napletka?
I dlaczego chcesz, żeby sikał na stojąco? Nie wiem w jakim wieku jest synek, ale jeśli ma 3 latka, to jak najbardziej może sikać na siedząco, nie ma w tym absolutnie nic złego ani niepoprawnego. Na sikanie na stojąco ma jeszcze czas. Dla pań w przedszkolu myślę, że to też lepiej, żeby sikał na siedząco, bo dzieci (czyt. chłopcy) nie obsikują przynajmniej muszli ;)
Nie zmuszaj, nie przekupuj, ani nie nakłaniaj go do sikania na stojąco, sam do tego dojrzeje z czasem.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
nikolina55

nikolina55

Przyczyn może być wiele, jakieś urazy, przyzwyczajenie, po prostu upór lub wygoda.

53312 nikolina55 Kobieta, 24 lata, Radom
Kasia020

Kasia020

Może jak pójdzie do przedszkola i podpatrzy to w końcu zacznie sikać na stojąco.

56978 kasia020 Kobieta, 27 lat, Poznań
eljaklaura

eljaklaura

Napewno nic na siłe bo można odniesc skutek odwrotny. Chłopiec ma złe wspomnienia i potrzebuje czasu żeby sie oswoić i na nowo korzystać z toalety. Małymi kroczkami, tłumaczyc i być cierpliwym. Przedszkolanki powinny zrozumiec, w koncu to nie do konca jest widzimisię dziecka skoro miał problemy, to nie jego wina.

54427 eljaklaura Kobieta, 35 lat, Szczecin