Przedszkolaki

Zapalenie ucha u dziecka

kasia.basia

kasia.basia

Witam, mam pytanie odnośnie zapalenia ucha, córka (3 lata 8-mcy) od kiedy chodzi do przedszkola łapie często infekcje górnych dróg oddechowych. Teraz, pierwszy raz dopadło ją zapalenie ucha. Leci z obydwu uszu gęsty śluz, dostała od internisty syrop na rozrzadzenie wydzieliny i steryd do nosa, dodatkowo od laryngologa krople do uszu. Ponieważ wysoka gorączka utrzymywała się pięć dni, dostała od laryngologa antybiotyk i na złagodzenie bólu poza nurofenem, steryd a tabletach. I tu zaczęłam się obawiać nadmiaru sterdow, jeden do noska, jeden do łykania... czy naprawdę konieczny jest ten w tabletkach? Dodam, że dziś nastąpiła duża poprawa, ból sto razy mniejszy, dziecko żywotne, apetyt wraca, gorączka ustąpiła. Czy możemy sobie darować steryd w tabletkach? Raz dziennie psikamy do nosa, może Lepiej psiknac miejscowo dwa razy niż podawać do łykania?
Drugie pytanie, córka przez chorobę gorzej słyszy, kiedy nastąpi poprawa?

51867 kasia-basia Kobieta, 33 lata, lodz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

kasia.basia, rozumiem obawę o zbyt dużą ilość leków, w tym sterydów, ale w takiej sytuacji jaką córka miała z uchem, to nic na własną rękę nie zmieniaj w dawkowaniu leków. Jeśli zależy ci na zmianie czy ograniczeniu, to idź z córką do lekarza na kontrolę i zapytaj czy można coś zmienić. Przy okazji dowiesz się kiedy nastąpi poprawa ze słuchem.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
aga21

aga21

Dlaczego nie byłyście u pediatry? Czy laryngolog wiedział jakie leki dostaje już córka? Przeczytaj ulotkę czy można je łączyć. Lepiej skonsultować takie rzeczy, wiem po sobie jak nie zabrałam do końca antybiotyku i choroba wróciła z podwójną mocą ;/
Zdrówka dla córki ;* teraz uważaj, bo może często nawracać niestety. Sprawdź 3 migdał. Ja przerabiam to z synem, prawdopodobnie będziemy wycinać go niedługo.

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
kasia.basia

kasia.basia

Laryngolog wiedział jakie leki mamy, ale jakos mimo wszystko ja się obawiałam dać drugi steryd. Na szczescie juz sie wyleczyla, juz wszystko dobrze :):):)
Mimo wszystko sprawdzę ten migdał, dzięki za radę. Życzę zdrówka dla synka!

51867 kasia-basia Kobieta, 33 lata, lodz
~lucille

~lucille

Moja dwójka dzieci miała ten problem. Sama wiem jak marudne dziecko może być kiedy ma zapalenie ucha. Nigdy tego nie miałam, ale musi być to bardzo duży ból.

Pozwolę sobie dac namiary na dobry artykuł
https://zdrowie.tvn.pl/a/domowe-sposoby-na-bol-i-zapalenie-ucha-jak-leczyc-u-dziecka-i-u-doroslego - opisane są w nim domowe sposoby na leczenie zapalenia ucha u dzieci i u dorosłych.

Pomóc moga czosnek,oliwa czy cebula.Czyli produkty, które można znaleźć w każdym domu.

~AsiaKluska

~AsiaKluska

Muszę przyznać, że ten spray jest szybciutki w działaniu. Ból ucha dla nikogo nie jest przyjemny, a już na pewno potrafi być przyczyną bezsennych nocy. Ja go kupiłam trzy dni temu i dlatego wszystko odpuściło, dziecko ma kłopot z głowy.