Przedszkolaki

Co sądzicie o klockach edukacyjnych?

BeniaWAWA

BeniaWAWA

Moja córeczka bardzo lubi układać puzzle. Kłopot w tym, że puzzle są małe no i często gdzieś się gubią - za ten fakt odpowiada też nasz pies, który roznosi je po całym mieszkaniu, no ale mniejsza z tym. Czy zamiast puzzli można stosować k. edukacyjne? bo ponoć też rozwijają kreatywność i wyobraźnię

55489 beniawawa Kobieta, 33 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pauulinna

Pauulinna

Zdecydowanie tak! Takie klocki edukacyjne to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także szansa na nabycie nowych umiejętności przez dzieci

55564 pauulinna Kobieta, 32 lata, Kraków
BeniaWAWA

BeniaWAWA

A możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ? Jakie zalety mają takie klocki ?

55489 beniawawa Kobieta, 33 lata, Warszawa
es_ze

es_ze

Ale ile lat ma córeczka? Przecież dla małych dzieci są puzzle zaledwie kilkuelementowe, trochę ciężko je zgubić :)

Klocki edukacyjne, takie kostki, są też super.

My korzystamy ze wszystkiego, co stymuluje mózg, wyobraźnię, edukuje przestrzennie. Mała układa puzzle (potrafi już bardziej skomplikowane, nie tylko 24 elementowe wielkie, ale tez ponad pięcdziesięcioelemntowe), układa drewniane puzzle, oraz duplo lego (mamy kilkanaście zestawów). Zaczynałyśmy od drewnianych prostych klocków, układanych jeden na drugiego, oraz z takich drewnianych makiet ze zwierzątkami, gdzie należy dopasować elementy. Jeszcze nie mamy 3 lat :) Dzieci mają chłonne umysły.

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 39 lat, już nie Kraków
Pauulinna

Pauulinna

Ja jestem jak najbardziej za kupowaniem dzieciom klocków edukacyjnych. Ostatnia moja córeczka bardzo polubiła zabawę i naukę z klockami Morphun (kupiłam jej to w [wycięte]. Z mężem wybraliśmy dla niej zestaw matematyczny, żeby poszerzała swoje umiejętności w tym zakresie no i muszę powiedzieć, że rzeczywiście poprawiła swoje umiejętności w zakresie liczenia, odejmowania czy dodawania itp. I to wszystko w czasie zabawy, bo ona to w sumie traktuję jako zabawę, a nie jako naukę czy coś niemiłego

55564 pauulinna Kobieta, 32 lata, Kraków
es_ze

es_ze

Pauuulina a ile lat ma córcia? Co oprócz klocków stymuluje jej rozwój?

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 39 lat, już nie Kraków
MamaEdyty

MamaEdyty

Klocki edukacyjne- super pomysł. Moja 8letnia córka od 2 lat chodzi na zajęcia z klockami edukacyjnymi i jestem bardzo zadowlona :)

56193 mamaedyty Kobieta, 33 lata, Łódź
ARichter

ARichter

Klocki edukacyjne to super sprawa, mój syn bardzo je lubi fantastyczną rzeczą ,którą ostatnio odkryłam jest aplikacja do nauki czytania jestem zachwycona jak mój syn z niej korzysta.

https://czytka.edu.pl/

60426 arichter Kobieta, 38 lat, Warszawa