Przedszkolaki

Wymioty w przedszkolu

~mama Ksawka

~mama Ksawka

synek zwymiotowął 2 razy w przedszkolu, wezwali mnie, teraz siedzie z małym w domu, już nie wymiotuje, na nic nie narzeka, iść do lekarza? czy wymioty mogą być ze stresu, mały nie bardzo chce chodzić do przedszkola??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nikawa

nikawa

A czy wcześniej w sytuacjach stresujących wymiotował?
Ile lat ma dziecko? Może sytuacje warto omówić z psychologiem?
U nas aktualnie panuje jakiś wirus i dzieci zarażają się jednodniówkami. Wczoraj dopadło sąsiadów :/

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
anaaa

anaaa

tak jak dziewczyny piszą ..wymioty mogą być ze stresu .. ale też może być taki jednodniowy wirus (przechodziłyśmy i my parę razy)

39877 anaaa Kobieta, 37 lat, Polska
Ulla

Ulla

niestety czasami takie wirusy też potrafią się rozwinąć w dziwny sposób ale poczekaj poobserwuj i zobaczysz czy to nie kwestia stresu

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
sympatyczna

sympatyczna

Witaj!
Napisałaś, że Ksawery nie zbyt chętnie chodzi do przedszkola- wymioty mogą być efektem stresu związanego z pobytem w placówce. Może synek nie jest zwyczajnie gotowy na to, aby uczęszczać do przedszkola?
Ile lat ma Ksawery? Jak długo chodzi do przedszkola? Na ile godzin chłopiec zostaje pod opieką przedszkolanek? Jak wyglądały wasze początki z przedszkolem? Czy od początku Mały chodził chętnie? Czy w ostatnim czasie wydarzyło się coś szczególnego? Może się czegoś wystraszył?
Czasami u niektórych dzieci zdarza się tak, że z opóźnieniem reagują na pozostawianie ich w placówce. Niektóre dzieci chodzą na początku chętnie, po pewnym czasie dopiero następuje reakcja stresowa i chcą uniknąć pójścia do przedszkola.
Czy dziecko leżakuje w przedszkolu, czy zasypia? Jeżeli tak, to ja wygląda sprawa z zasypianiem? W większości przedszkoli są określone, przymusowe godziny zasypiania dzieci i niestety nawet jeżeli dziecko nie zasypia, lub nie chce zasnąć to zobligowane jest do leżenia na leżaku w danych godzinach.
Czy rozmawiałaś z Ksawerym o tym dlaczego chodzi do przedszkola? Zapytaj przedszkolanek o to, jak Mały zachowuje się w kontaktach z rówieśnikami, czy chętnie uczestniczy w grach i zabawach zespołowych, czy chętnie bawi się z innymi dziećmi, czy jest raczej wyobcowany?
Aby przełamać niechęć do pobytu w przedszkolu spróbuj rozmawiać z dzieckiem na ten temat. Poproś aby codziennie opisywał swój dzień, mówił co fajnego robił w przedszkolu, w co bawił się z kolegami, czy zna wierszyk, piosenkę, czy pani przedszkolanka wymyśla fajne zabawy. Zadawaj szczegółowe pytania, mów spokojnym tonem, bądź wesoła, niech przedszkole kojarzy mu się z dobrymi rzeczami. Chwal dziecko za to, że chodzi do przedszkola, chwal jego zachowanie, mów jaka jesteś z niego dumna, że wstaje rano i z uśmiechem idzie do dzieci.
Zapewniaj, że zawsze wrócisz po Ksawerego. Nie wiem od kiedy zaczął się problem z wymiotami. Pisałaś, że chłopca nic nie boli i nie skarży się na dolegliwości bólowe. Jeżeli problem pojawił się niedługo po powrocie/pójściu do przedszkola to tak jak wspominałam może być to opóźniona reakcja obronna. Jeżeli problem będzie się utrzymywał i dziecko zacznie histeryzować a problem wymiotów się utrzyma to umawiaj się z nim na krótszy pobyt w przedszkolu, później stopniowo go wydłużając. Być może będzie konieczna wizyta u przedszkolnego psychologa.
Pozdrawiam serdecznie.

49644 sympatyczna Kobieta, 32 lata, Kraków
marianka40

marianka40

Napisałaś bardzo mało informacji. W zasadzie to nie wiemy czy Twoje dziecko wymiotowało dwa razy ogólnie w przedszkolu czy danego dnia. Jeśli wydarzyło się to raz to może po prostu jak to dziecko zjadł coś co mu nie posmakowało, może wpadł mu jakiś paproch, który podrażnił przełyk i wywołał wymioty. W takim przypadku jeśli wymioty ustały to nie jest konieczna wizyta u lekarza. Natomiast jeśli sytuacja powtarza się dość często to należy dowiedzieć się co jest przyczyną. Koniecznością będzie udanie się do pediatry, a następnie może i do psychologa.

49573 marianka40 Kobieta, 33 lata, Kraków
aga21

aga21

sympatyczna
Chwal dziecko za to, że chodzi do przedszkola, chwal jego zachowanie, mów jaka jesteś z niego dumna, że wstaje rano i z uśmiechem idzie do dzieci.

Chwalenie może wywołać to, że dziecko będzie chodziło dla pochwały do pkola a nie dlatego że chce, więc tutaj bym uważała na to.
Jeśli nie chce faktycznie chodzić to spróbuj zaakceptować jego emocje, nawet te złe, rozmawiaj z nim dużo.

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
Karomama

Karomama

Wymioty mogą być objawem infekcji wywołanej np. przez rotawirusy, stresem czy po prostu bólem brzuszka, albo gdy coś dziecku wybitnie nie smakowało.
Pojawianie się wymiotów może świadczyć o stanie chorobowym w organizmie dziecka, ale może też być objawem złego samopoczucia. Rodzic powinien uważnie obserwować dziecko. Zwracanie treści żołądkowej wywołuje pieczenie w przełyku, co dodatkowo niepokoi malucha. Należy pamiętać, by dziecko podczas wymiotów zachowywało pozycję pochyloną, by uniknąć zachłyśnięcia.
Kiedy zgłosić się z wymiotującym dzieckiem do lekarza?

Do lekarza trzeba się zgłosić, gdy wymioty były poprzedzone uderzeniem w głowę – może to być symptom wstrząśnienia mózgu. Powodem do wizyty u pediatry powinny być również wymioty z towarzyszącą biegunką lub gorączką, znajdująca się w wymiocinach krew, silne bóle głowy, gdy u dziecka pojawiają się wyraźne objawy odwodnienia, istnieje podejrzenie zatrucia oraz gdy treść żołądkowa wydobywa się pod dużym ciśnieniem (tzw. wymioty chlustające).
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/male-dziecko-12-24-msc/zdrowie/dolegliwosci/

45095 karomama Kobieta, 34 lata, Warszawa