Przedszkolaki

Nawracający uporczywy kaszel u 3,5-latki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nikolina55

nikolina55

Powrót po wakacjach do przedszkola to koszmar, dzieciaki chore, kaszlące i znów nal-4 na dziecko trzeba iść.

53312 nikolina55 Kobieta, 24 lata, Radom
~dikona

~dikona

my własnie na taki kaszel dostalismy teraz budixon neb od lekarza, już jest lepiej, w końcu coś zadziałało, inna lekarka już chiała pakować antybiotyk ale jescze poszłam to skonsultować z kimś innym i widze ze to była dobra decyzja.

~Kasiowata

~Kasiowata

Ja polecam po prostu zmienić lekarza, a najlepiej jak zamówisz wizytę domową poprzez aplikację lekarzobok, wtedy dowiesz się więcej

penelopka

penelopka

Moje dziecko też w okresie jesienno wiosennym chorowało na potęgę ...zaczynało się od kaszlu a potem zmieniało się najczęściej w zapalenie oskrzeli. Jestem alergikiem i jestem wyczulona na takie sprawy. Zapisałam dziecko do alergologa i na poczekaniu w mswi - a zrobili nam testy. Jak byk wyszlo uczulenie na kurz i na roztocze. Pani alergolog przepisała nam cała siatkę leków do nebulizacji takich jak ventolin czy nebud i jak będzie się coś działo to od razu robić inhalacje.

46453 penelopka Kobieta, 34 lata, Warszawa
Dziubala

Dziubala

Mój siostrzeniec, które ma prawie 5 lat też non stop choruje, jak kilka dni jest ok, to potem znów kaszel i tak w kółko od kilku lat. Nawet zanim poszedł do przedszkola to tak chorował. Siostra w końcu wywalczyła skierowanie do pulmonologa. Na pierwszej wizycie okazało się, że ma... astmę. Żaden z lekarzy wcześniej tego nie zauważył i w związku z tym źle go leczyli. Na tej samej wizycie zrobili mu testy, ale po pierwszym przerwali, bo wyszła mu silna alergia na... pleśń. Mieszkają w nowym mieszkaniu, gdzie pleśni wydawało by się, że nie ma, ale to, że jej nie widać nie znaczy, że jej nie ma. Pleśń jest nawet w powietrzu, w ziemi itd. Do odstawienia poszedł nawilżacz, który też mu szkodził a nie pomagał. Mają za to kupić oczyszczacz powietrza.
Zmierzam do tego, że jeśli dziecko ciągle ma nawracające kaszle, to żeby nie wierzyć jednemu lekarzowi, czasem samemu trzeba szukać przyczyny albo zasugerować ją lekarzowi.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~warika

~warika

U nas to samo było. Też mieliśmy ten sam lek. Dość szybko pomógł. Trzeba tylko pamiętać, żeby mieć szczelną maskę w inhalatorze, bo inaczej lek będzie uciekał bokami i działał znacznie słabiej.

Klara3

Klara3

Teraz większość dzieci jest alergikami i przy takim nawracającym kaszlu, najlepiej wybrać się do alergologa [reklama usunięta] przeprowadza testy alergiczne i oferuje wizyty domowe przy zapaleniu oskrzeli, czy płuc. Warto sprawdzić, co dziecko uczula i dowiedzieć się, jak z tym walczyć.

57215 klara3 Kobieta, 32 lata, Toruń
~Amanada

~Amanada

Dokładnie! Taki szczekający kaszel to zwykle zapalenie krtani lub silna reakcja alergiczna, czy astma dziecięca. W każdym razie, nam też pomógł ten lek do inhalacji, a teraz mamy wizytę u alergologa, żeby sprawdzić czy sprawa jest poważana, czy to jednorazowy wypadek.

~zuppka

~zuppka

nie wiecie czy każdy ihalator się nada do budixonu neb? syn ma zapisany, jeszcze nie wykupiłam recepty bo inhalatora nie mam i nie wiem jaki kupić

~Limana

~Limana

Jeśli chodzi o moc i takie tam, to chyba każdy dostępny w aptece ;) Ale zwróć uwagę na maski. Powinny być takie bez otworów, żeby lek nie wydostawał się na boki, tylko trafiał do gardła dziecka.