Skocz do zawartości
Forum

jak zwiększyc szanse na rynku pracy?


Gość rita13

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam niedugo z macierzyńskiego, do poprzedniej prcy nie mam szans wrócić bo zlikwidowali mój oddział, przeglądam oferty i widzę że będzie ciężko, myślałam o zrobieniu studiów podyplomowych, tylko totalnie nie wiem jakie, co myślcie o logopedii?

Odnośnik do komentarza

Z tego co sie orientuje to wlasnie duzo osob ma po latach swojej swietnosci problem ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie pracy. Niestety nikt nas nie uczy myslenia przyszlosciowego oraz umiejetnosci analitycznych. Rok wczesniej przed skonczeniem matury powinnismy miec dosc dobre rozeznanie jak wygladaja miejsca pracy po ukonczeniu interesujacego nas kierunku. Dobrym przykladem moga byc te zwiazane z finansami badz tez zarzadzaniem. Sporo osob po nich wybiera sie dodatko na MBA .. zreszta ranking MBA w Polsce ( studiamba.wsb.pl/baza-wiedzy/global-mba-ranking-2017-financial-times ) ma na swojej liscie wiele interesujacych pozycji. Jak widac Studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej maja naprawde wielu zwolennikow, a opinie sa w wiekszosci pozytywne. Po takim kierunku mozna nawet zajac sie prowadzeniem wlasnego biznesu poniewaz mamy do tego potrzebna wiedze oraz narzedzia.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, zgadzam sie w calej rozciaglosci. Wszystko trzeba sobie dobrze zaplanowac za wczasu. Zreszta duzo tez zalezy od checi jakie mamy .. w kazdym wieku mozna zmienic brazne w jakiej pracujemy. Ja mam znajomego ktory z IT przeszedl na deweloperke. Pracuje fizycznie jako operator ciezkich maszyn takich jak ladowarki teleskopowe czy podesty ruchome. Wcale nie jest mu tak ciezko jakby sie moglo zdawac bo przeciez wszystko robia za niego maszyny. Szkolenie z tego co mi kiedys mowil robil po przez firme JLG - https://jlg.com.pl/szkolenia-na-podesty-ruchome/ ktory jest chyba najwiekszym dostawcom takiego typu maszyn na naszym rynku. Dobrze trafil poniewaz firma w ktorej pracuje bezposrednio jest z nimi zwiazana .. takze bedzie mogl liczyc na dodatkowe szkolenia w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Gość Kuba Leszczyński

Jeśli chodzi o studia MBA, to są one adresowane do osób, które pełnią funkcje menedżerskie, natomiast osoby, które myślą o rozwoju kariery i wzmocnieniu pozycji na rynku pracy, powinny raczej zastanowić się nad podjęciem studiów podyplomowych. Więcej o studiach podyplomowych można dowiedzieć się na stronie: www.studiapodyplomie.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...