Skocz do zawartości
Forum

Ciekawe miejsce na wakacyjne wyprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Lato w pełni, pogoda zachęca do wyruszenia z domu w jakieś ciekawe miejsca. Może będziemy wpisywać tu (i opisywać) fajne miejsca w które warto się wybrać z dziećmi na jednodniowe wycieczki (dłuższe oczywiście też). Pochodzimy z różnych stron Polski, na pewno w w każdej okolicy znajdzie się jakieś ciekawe miejsce godne polecenia, zareklamowania. Czasem człowiekowi brak pomysłów, nie wie co ciekawego może w danym rejonie Polski znaleźć więc taki watek będzie stanowił doskonałą podpowiedź. Opisujmy miejsca gdzie byliśmy w tym roku ale i wcześniejsze wyprawy też. Jeśli ktoś ma ochotę może wkleić też zdjęcia.

Odnośnik do komentarza

To może ja zacznę. Szczerze mogę każdemu polecić zoo w Opolu. Jest to najładniejsze zoo jakie widziałam, a widziałam ich w swoim życiu już sporo. Zwiedzałam je już kilkakrotnie i w tym roku też się tam wybierzemy. Leży ono na pięknej wyspie Bolko, na przedmieściach Opola. Bilet w ubiegłym roku kosztował w granicach 10-12 zł dla osoby dorosłej. Zoo jest zadbane, sprawia wrażenie bardzo naturalnego, mało tu klatek, niektóre zwierzęta są na wyciągnięcie reki. Niewątpliwą atrakcją są goryle (mało które zoo może się nimi pochwalić). Naprawdę robią wrażenie! Dużym zainteresowaniem cieszą się uchatki (wyglądają jak foki), można je podziwiać w dużym basenie zewnętrznym jak i obserwując je baraszkujące pod wodą dzięki wejściu do tunelu skąd mamy podgląd na to co dzieje się pod lustrem wody. Oczywiście są też żyrafy, zebry, hipopotamy, kangury, misie pandy, pumy, jaguary, wilki, lamy, oryksy szablorogie itp. oraz niezliczone gatunki płazów, gadów, ptaków i ryb. Dla dzieci są dodatkowe atrakcje: mini zoo, park linowy, plac zabaw.

monthly_2015_07/ciekawe-miejsce-na-wakacyjne-wyprawy_33269.jpg

monthly_2015_07/ciekawe-miejsce-na-wakacyjne-wyprawy_33270.jpg

monthly_2015_07/ciekawe-miejsce-na-wakacyjne-wyprawy_33271.jpg

monthly_2015_07/ciekawe-miejsce-na-wakacyjne-wyprawy_33272.jpg

monthly_2015_07/ciekawe-miejsce-na-wakacyjne-wyprawy_33273.jpg

monthly_2015_07/ciekawe-miejsce-na-wakacyjne-wyprawy_33274.jpg

Odnośnik do komentarza

Margeritka, Anaaa, a mogłybyście napisać co Wam się najbardziej podobało w tych Magicznych Ogrodach? Może załączycie jakieś swoje zdjęcia? Bo ta stronka w internecie jakoś do mnie nie przemawia, jakaś taka udziwniona, upiększona, a na zdjęciach w galerii widzę głównie tylko plac zabaw i zdjęcia z jakiś animacji. Czy te animacje odbywają się tam każdego dnia, są dostępne dla każdego? Czy te Ogrody są duże, jest to wycieczka na kilka godzin czy na cały dzień?

Odnośnik do komentarza

adasaga animacje i jakieś dodatkowe występny z tego co wyczytałam to tylko w weekendy. . jak my byliśmy to był jakiś turniej purpurowej róży czyli walki rycerzy.
Obiekt nie jest taki duży jak mi się wydawało po zdjęciach ale swój urok ma .. Kasi właśnie najbardziej podobały się te place zabaw + trampoliny i dmuchańce (z tego nie skorzystała bo pojechaliśmy wcześniej) chyba do użytku bez ograniczeń ..pisze chyba bo przejazd taką niby kolejką jest jednorazowy - jako znacznik pieczątka na rączce dziecka.
Mi się podobał szum wody .. bo płynie tam taka niby rzeczka ze stopniami więc robią się takie niby-wodospady..tam z chęcią bym dłużej posiedziała :D
Co jeszcze..można przepłynąć tratwą .. z napędem ręcznym w formie kija do odpychania .. chybotliwe one są :P ale płytko jest .. widziałam jakąś mini plaże z wejściem do wody choć pogoda nie dopisywała to nie wiem czy tam dzieci wchodzą czy nie ... my zastosowaliśmy się do informacji z radą aby wziąć ubranie na zmianę i się przydało ale z innego powodu ..bo jadąc tam padało na całego jak dojechaliśmy niby przestało ale wszystko było mokre ... a kasia oczywiście chciała usiąść to na jajku to na smoku to na gąsienicy no i place zabaw..
Niby nic takiego to miejsce ale jakiś urok ma. Jest tam taka jak to kasia powiedziała jaskinia z mordolami .. i tam jak się nie doczyta co pisze na ściance przy wchodzeniu to można się wystraszyć .. Kasia zwiewała jak oparzona .. za drugim razem sama weszła i już z ciekawością.

Odnośnik do komentarza

Co do Magicznych Ogrodów to faktycznie te Potworki dla takich 3-5 latków są straszne,
dla mnie fajnym miejscem jestFarna Iluzji to dla starszaków, fajne miejsce pełne magii i czarów, codziennie pokazy iluzjonistyczne co weekend nowa atrakcja, kiedyś były samochody w filmu Auta (Złomek i reszta)
W przyszły Weekend będą zawody balonowe w Nałęczowie byłam z Julcia w tamtym roku na nocnych lotach - magia POLECAM

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

zawody balonowe - super! pamiętam, że za dziecka raz przelatywało takie multum balonów przez nasze osiedle choć nie wiem co to za okazja była.. ale widok niesamowity..do tego tak nisko lecieli, że wyglądając przez okno z 3 pietra w bloku można by było podać rękę normalnie ;)
ciekawa się wydaje być ta farma iluzji :) kolejna pozycja do wycieczki :) aby urozmaić te której już tradycją można powiedzieć się stały

Odnośnik do komentarza

Pani psycholog świetne miejsce w prawdzie trochę daleko bo ja jestem z Lublina ale zapiszę do miejsc które trzeba odwiedzić
anaa jeśli będziesz miała możliwość to zapraszam do Nałęczowa na te nocne loty jest to takie wielkie przeżycie, moja Julcia była mniejsza ale tak jej się podobało że w ogóle zapomniała o spaniu

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Domi, byłam w Bałtowie i rzeczywiście jest to miejsce warte polecenia. My byliśmy w Parku Dinozaurów (mieliśmy na zwiedzanie tylko jeden dzień, bo byliśmy akurat na weselu w tamtych okolicach), ale wiem że jest tam dolina Koni, przejazd specjalnym autobusem po Safari, można było pojeździć łódką albo kajakami. Park Dinozaurów świetny, a i reszta prezentowała się ciekawie, tak też mówili turyści którzy korzystali z pozostałych atrakcji.

Odnośnik do komentarza

mnie się bardzo podobało w zeszłym roku w Mielnie w unitral, najpierw myślałam że to miejsce typowo na relaks we dwoje i z dzieciakami nie ma czego tam szukać ale przekonała mnie bratowa i byłam bardzo mile zaskoczona, nie dość że fantastyczna oferta zabiegów to do przyjmowania rodzin z dzieciakami są super przygotowani i można w fantastycznych warunkach spędzić u nich rodzinny urlop

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...