Noworodki i niemowlaki

Co zmniejsza laktację?

Irene

Irene

Od 2 tygodni piję 1 kawę dziennie (całą ciążę i pół roku karmienia jej nie ruszałam). Zauważyłam, że w tym czasie znacznie pogorszyła mi się laktacja. Nie wiem, czy wpłynęła na to bezpośrednio kawa, czy zwyczajnie zbiegło się to w czasie z kolejnym kryzysem, czy może teraz mniej piję i jem i to dlatego...

Czy to, co jemy i pijemy może wpłynąć na pogorszenie laktacji?

56318 irene Kobieta, 31 lat, K-c

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~pinkrose

~pinkrose

Z mojego doświadczenia wiem, że raczej to stres wpływa na laktację, niż to co jem (chociaż są zioła, które skutecznie hamują zioła i które nie powinny pić karmiące mamy). A próbowałaś jakość rozkręcić laktację?

~Domka 1

~Domka 1

Kawa raczej wpływu nie ma ale u mnie już pominięcie posiłku mialo znaczenie

~lalalala123

~lalalala123

Nie warto omijać posiłków przy karmieniu piersią:/ i oczywiście, kawa raczej nie będzie miała wpływu na laktację:)podbijam pytanie poprzedniczki, próbowałaś jakoś rozkręcić laktację?

~TosiaT

~TosiaT

Moim zdaniem duży wpływ ma za mała ilość wypijanej wody. Widzę po sobie, że kiedy wprowadziłam do picia lactosan mama, zawierający słód jęczmienny i wodę mineralną mleka jest dużo więcej. Trzeba się skutecznie nawadniać.

~mamikorobiko

~mamikorobiko

Właśnie pij jak najwięcej, a najlepiej wodę lub zacznij brać środki na laktację, np. prolaktan lub słód jęczmienny. Super pomagają, przy mniejszej laktacji:))

~taksiezastanawiam

~taksiezastanawiam

A ja mam pytanie w związku z pokarmem, czy jeżeli jem dość często słodycze, to mogę mieć problemy z laktacją? Pytam się, bo moja znajoma stwierdziła, że czekolada hamuje wydzielanie mleka....

~spokojnepopoludnie

~spokojnepopoludnie

Nie warto jeść zbyt dużo słodyczy - idzie w boki, zamiast na ilość mleka. Przy laktacji warto pić dużą ilość wody i oczywiście przy problemach sięgnij po proszki na laktację. Pomagają.

~niezbytzdrowo

~niezbytzdrowo

A ja mam pytanie, czy jedzenie smażonych potraw i typowych fast foodów negatywnie wpływa na laktację? Ostatnio, przyznaję niezbyt dobrze się odżywiam, i zauważyłam, że mam mniej pokarmu. I nie wiem, czy to ma ze sobą jakiś związek:/

~Gama

~Gama

Największym wrogiem laktacji jest stres młodej mamy, która chciałaby, żeby wszystko było idealne. produkcja mleka musi się unormować i bywa, że potrzeba czasu lub wsparcia. Moim wsparciem był mój mąż i wspomniany lactosan. Ten dobry skład pomógł mi poprawić laktację i odzyskać wiarę w naturalne karmienie.