Noworodki i niemowlaki

Styczniowe mamusie 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Sofik83

~Sofik83

Czy któraś z Was nadal więcej karmi piersią i dodatkowo próbuje nowości? Odnoszę wrażenie że ze mną jest coś nie tak, bo moja mała nadal ma dni gdy cyca co godzinę a nowości odrzuca

Kaja1982

Kaja1982

Sofik, my na piersi. Poza tym pół słoiczka małego obiadku i trochę kaszki na noc...Raczej umiarkowany entuzjazm przy testowaniu, woli mleko. Próbuj czasami to, co jemy z większym entuzjazmem, ale słabo radzi sobie z rozdrabnianiem jeszcze. A jak u Was?

59975 kaja1982 Kobieta, 37 lat, Warszawa
Kaja1982

Kaja1982

Sofik to nie Twoja wina. To zależy od dziecka. Mój starszy syn, mimo że pierś też uwielbiał, dużo chętniej jadł inne rzeczy
Poza tym pamiętaj, że do końca pierwszego roku, to i tak mleko jest podstawą, a inne rzeczy dodatkami, więc tylko ważne, żeby zapoznawać z innymi rzeczami niż mleko, a to dziecko zdecyduje, ile zje.

59975 kaja1982 Kobieta, 37 lat, Warszawa
MamaRobercika

MamaRobercika

Sofik83 moja też głównie na piersi.
Dziś rano dałam jej kawałek banana, rozciapciała po stole , może odrobina trafiła do buzi , jadła też ciastko taki niby biszkopcik ale twardy i kwadratowy. To coś tam go poslinila i rzuciła na ziemię.
Potem koło południa jadła rosołek z makaronem, i powiecmy że jedna całą łyżeczke zjadła
Dałam jej też kawałek marchewki i pietruszki ale zrobiła to samo co z bananem. Na wieczór dostała kaszke na mleku krowim 3,9% i tutaj nawet buzie otworzyła bo była lekko głodna i zjadła z 3 łyżeczki potem już buzia na kłódkę. A tak to cycus na żądanie, nawet nie wiem kiedy i ile razy dziennie.

--

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wnidhdgewpi247l5.png

59783 mamarobercika Kobieta, 26 lat, Kraków
Liath

Liath

My na piersi. W dzień dostaje pół słoiczka warzyw i próbuję wmusić kaszkę ale to jeszcze nie idzie. Warzywa chętnie je. Chociaż jak dzisiaj dodałam do nich 2 łyżeczki kaszki to już średnio zjadł - albo wyczuł kaszę albo był zmęczony.
W ogóle nam wrażenie ze odkąd zaczął jeść warzywa to cos się zepsuło ze spaniem w nocy. Do tej pory budził się raz i jadł. Teraz budzi się po 2-3 razy i nie da rady zasnąć dopóki nie dostanie cycka. Czasami nad ranem tacie udaje sie go uspokoić masując brzuszek, puści baki i zasypia. Wydaje się ewidentnie ze cos z brzuchem mu przeszkadza. Kupy robi co dwa dni teraz, plastyczne ale nie widać żeby miał problem ze zrobieniem. Nie pamietam dobrze ale starszy chyba nie miał problemów przy rozszerzaniu diety wiec nie wiem czy gorsze noce wiązać z nowym jedzeniem ale tak to cos wyglada.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz
~Pawian

~Pawian

Cześć:-) Dziewczyny zastanawiam się od kilku dni czemu niemowlaki jedzą plastikową łyżeczka a nie normalna metalowa jak my? Co to za różnica? Plastik niezdrowy.
Jakich firm macie łyżeczki? Ja mam jakaś no name wiec moze dlatego moja nie chce jesc tych sloiczkow i zjada tylko łyżeczkę lub dwie w wieku 7 miesięcy.

~Pawian

~Pawian

I czy któraś z Was kupiła i używa łyżeczek Spuni? Naprawdę są najlepsze? Warte swojej ceny?

babeczqa85

babeczqa85

Niektóre łyżeczki mają ostre wykończenie, może dlatego??

My mamy łyżeczke chyba canpol która zmienia kolor pod wpływem temperatury. Jak się robi różowa to znaczy ze jedzenie jest za ciepłe zeby podać.
Ale to była kwestia zakupy, kupię taką zeby nie była za głeboka, a że akurat taka się trafiła to jest.
Chociaż, gdy zapomnę jej zabrać ze soba, daję nasza taką normalną, i też je.
A najlepiej zjada nasze dania czym??? widelcem. Wiem wiem , że to nie bezpieczne, bo może się dźgnąć, ale jak widzi widelec otwiera buzię, i czeka po czym delikatnie zbiera z widelca.
I bądź tu mądry.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

59964 babeczqa85 Kobieta, 34 lata, Poznań
Kaja1982

Kaja1982

Zapomniałam dodac, że do kaszki dodaje owoce, inaczej w ogóle nie chce...
Czasami troche twarozku,.
Łyżeczka, nie pamiętam jakiej firmy, ale taka mała, wąska, dosyć płaska...

59975 kaja1982 Kobieta, 37 lat, Warszawa