Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o komory mózgu. Róg tylny komory bocznej lewej ma 10,7 mm a róg tylny komory bocznej prawej 5,7 mm. Norma jest do 10 mm. Lekarz która robiła USG wpisała że jest to wertikulomegalia łagodna. To jest 27 tydzień ciąży. A jak robiłam USG połówkowe w 21 tygodniu ciąży to było wszystko w normie. Jestem załamana. Wszystko było w porządku a teraz takie kwiatki:(

Odnośnik do komentarza

Iwka114
Chodzi mi o komory mózgu. Róg tylny komory bocznej lewej ma 10,7 mm a róg tylny komory bocznej prawej 5,7 mm. Norma jest do 10 mm. Lekarz która robiła USG wpisała że jest to wertikulomegalia łagodna. To jest 27 tydzień ciąży. A jak robiłam USG połówkowe w 21 tygodniu ciąży to było wszystko w normie. Jestem załamana. Wszystko było w porządku a teraz takie kwiatki:(

Iwka trudność mi się odnieść niestety nie spotkałam się z taką sytuacją. Pewnie najlepiej będzie skonsultować to z lekarzem. Pewnie fachowa wiedza w tym temacie bardziej Ci pomoże.

Aniolkowa to wychodzi na to że ktoś już czwartą stratę dzieciątka ma... Bardzo przykre...

Jakie mi problemy narobił kobiety w recepcji wypisujace l4... Dostałam mniejszą wypłatę i nie wiedziałam dlaczego, dziś po wizycie pojechałam z kolejnym drukiem L4. Doxhidzilysmy po pasku z kadrową co jest grane i okazało się że na poprzednim druku wpisały zły kod L4 i dostałam 80% wyplaty jak zwykłe chorobowe a jak siedziałyśmy i sorawdzałyśmy wszystko okazało się że bieżące L4 nie ma pieczątki lekarza i znów zły kod. A jechałam autobusem i dwoma tramwajami do pracy z moją córką w ten upał... Jutro wolne nic nie załatwię więc w czwartek mnie czeka jeżdżenie... Ciekawe czy toaleta odkręcę. A w czwartki mąż ma 30ste urodziny a w nocy z czwartku na piątek jedziemy nad morze... Masakra.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3d3jwghb3.png

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kq13y8ttf.png

Odnośnik do komentarza

Iwka zajrzyj na blog mamaginekolog. Tam masz wszystko dokladnie opisane. Wpisz w google "odchylenia w usg polowkowym mamaginekolog" i powinno wyskoczyc.
Dlugo sie nie odzywalam,ale podczytuje Was czasem. U nas "sugestia dziewczynki" w 14 tc okazala sie synkiem,takze czekamy na Franka :) bedzie parka :)
Mamy teraz 27 tc i poki co wszystko ok. Oby tak do konca. Trzymajcie sie wszystkie .duzo zdrowka

Odnośnik do komentarza

Iwka tez nic nie wiem, ale łagodne to może nic nie znaczy przy tych rozmiarach to milimetr w tą czy w tamtą to już zdrowy/chory, najlepiej jak najszybciej skonsultuj się ze swoim lekarzem. Co do tego zwolnienia zandra to teraz można wysyłać internetowo. Może twój gin ma ta opcje i poproś o poprawę obu. Albo może jak masz ten druk to rodzinny lek wypisze ci prawidłowy???

Odnośnik do komentarza

Hejka Dziewczyny.

Iwka, ja niestety z komorami nie pomoge, bo nie spotkalam sie z podobna sytuacja, a USG 28-32 tydzien jeszcze przede mna. na pewno lekarz wyjasni te roznice i pewnie zleci USG kontrolne niedlugo.

Zandra kurcze wspolczuje tego 80% bo mnie by szlag trafil. Da sie to jakos odkrecic??

Aniołkowa, ja tez mam cisnienie niskie a serce nieraz podobnie wali po 90-95 uderzeń. Magnez magnez magnez + duuuuzo wody, tak mi zalecila kardiolozka. A echo, ekg, holter mialas ostatnio??? ja musze jeszcze zrobic holter, ale jakos sie nie moge zebrac.

Ana5 co do popychania to jest niestety dosc normalne w tym wieku. Nam sie tez podobnie zaczelo i niestety zdarza sie nadal. ja juz wszystkie mozliwe poradniki i warsztaty przeszlam i moje spostrzeżenia co do dzialania sa takie, ze nie ma co tlumaczyc dziecku ze tak nie wolno, czy nie mozna, bo to nie dociera...jasne mozna mu mowic, ze to boli, ze jest niebezpieczne, nieprzyjemne, ze ktos tak nie chce, a Ty sie na to nie zgadzasz. To jest jakas strategia dziecka ktore chce cos osiagnac. przyuwaz co, czy chodzi o zaproszenie do zabawy, czy zwrocenie na siebie uwagi, zabranie zabawki... zamiast nie wolno itp.. pokaz mu inne strategie jak moze radzic sobie z tym co chcial osiagnac. ja dopiero jak na to wpadlam zaczelam zauwazac efekty. mojej corce do dzis sie zdarzy ze w skrajnych emocjach kogos popchnac, albo nawet udrapnac- nie poradzisz na to, warto jednak uczyc poprawnych spolecznie zachowan, bo dziecko dalej bedzie korzystalo z jedynych mozliwych strategii jakie ma w zasobach.

ja dzis puscilam po przerwie moja corke i mam spokoj, ale jednoczesnie jakis lek mnie ogarnia... nie wiem czemu

Odnośnik do komentarza

Jakimś cudem nadal w rodzinie M zero tematu ciazowego
Wczoraj byliśmy u jego siostry i mam wrażenie że nikt tego nie chce widzieć. Bo przecież teraz niewidomy by zauważył.
Stwierdziliśmy że lepiej żeby ktoś zaglądał niż wejść i powiedzieć- jestem w 6 msc .
Ale chyba pozostajemy przy tym jak jest mala się urodzi to jak na chrzest zaprosimy to może wyczaja.(oczywiście zart)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

Odnośnik do komentarza

Aniołkowa może to jest na tej zasadzie, że skoro sama nie zaczynasz tematu, to wszyscy taktownie milczą. Coś na zasadzie król jest nagi.

Sylwia wiem, że masz rację. Na nim większego wrażenia to nie robi, mogę sobie pogadać. Chyba trzeba przeczekać.

Zrobiłam dziś w sumie sześć godzin spacerku z młodym, w tym cztery na placu zabaw. Nogi mi do tylka wchodzą ;)

Odnośnik do komentarza

Tak myślę ze oni czekają na nas my na nich .
Na jedno dobrze mi z ta ich niewiedza .
Bo nawet jeśli widzą że rosne to jedno Ale nie wiedzą kto i kiedy się pojawi .
Tyle że jak byliśmy tam ostatnio ciężko mi było siedzieć od jakiegoś czasu niepotrafie być w pozycji siedzącej.
A stojącej tym bardziej.
Najgorsze że leżeć mogę tylko na lewym boku
Chcąc być na prawym wszystko boli.
A lekarz mi powtarza ze leżąc powinnam zmieniać boki.

Moja 3 latka ma serio jakiś ciężki czas ja rozumiem że płacze za człowiekiem psem lub zabawka która znikła..
Ale wczoraj przeszła sama siebie
Zanosili stary tv ze strychu
I 4 h ryk o ten tv.
Żeby ona jeszcze z nim styczność miala..
A ten tv nie używany ze 4 lata.
No i jeszcze jedno jej nocne opracowanie dnia jest tak męczące.
Poprzednia nic płakał we śnie od 12 do 6 rano.
I co chwile we śnie mówiła o wszystkim co w dzień było.
Że balon jej uciekł.
Że jakiś chłopiec się przewrócił itd .
A przy tym kopanie rzucanie się po łóżku.
Siedziałam w jej pokoju cała noc

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam problemów z rozejściem spojenia ,czuje bardzo nisko dziecko ale to przez pessar.Czasem jak dłużej chodzę to mam wrażenie ze zaraz mi wyskoczy :(byłam wczoraj u lekarza i wszystko jest Ok .We wtorek robiłam glukozę i niestety nie dałam rady . Samo picie było Ok ale po 20 min zwróciłam.Jestem w szoku bo z Kuba jak byłam w ciąży to nie było z tym problemu . Jeszcze raz będę robiła . Chyba przez to ze było tak upalnie a ja się nie wyspalam , nir czułam się najlepiej może to ma jakieś znaczenia .Lekarz powiedzial ze wszystko ma znaczenie .We worek pocieszyłam się i kupiłam kosz, kołyskę shnuggle.Ciesze się ze to zrobiłam , podoba mi się .Ivka 114 to się na pewno wszyskich wyrówna , bądź dobrej myśli . Wszystko rosnie i się kształtuje . Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Mnie bóle rozejścia tez trochę męczą ale mam wrażenie jest lżej niż w poprzedniej ciazy. Aniołkowa Twoja 3-latka pewnie ma ten kryzys rozwojowy związany z poczuciem bezpieczeństwa. Moja 3-latka dzisiaj rano tez się darła bo chciała jakaś sukienke sprzed roku z piwnicy a ja nawet nie wiem, co to za sukienka.
W sb wybrałam się na glukozę wreszcie i okazało się ze to centrum w sierpniu zamknięte wiec ostatecznie idę jutro. Dzisiaj chyba od tych upałów az mi krew z nosa poszła to chyba od razu zrobie morfologię czy ta hemoglobina nie spadła bardziej.justaa fajnie z kupiłaś ten kosz shnuggle,faktycznie jest ładny. Ja zamówiłam z promocji kosz childhome i do dziś nie mam jak odebrac.za to Leonkowi udziergalam czapeczkę z której jestem dumna i już mysle o sweterku :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia 84 podglądałam Twój kosz fajny bardzo , czy kupujesz kokon jeszcze do kosza czy tak będziesz używać bez tego gniazdka bo ja się zastanawiam żeby kupić .Moja koleżanka miała i była zadowolona .U mnie zaczęty juz 27 tydzień , wybieramy się na początku września nad morze , lekarz pozwolił wiec się cieszę .Jak u was , jak się czujecie ? Upały maja się skończyć będzie lżej ciężarówkom :)

Odnośnik do komentarza

Justa tego kokona chyba nie kupie bo trochę bym się bała ze dzidzius mógłby się udusić.i tak będę go kładła na bok wiec jakoś bym w tym kokonie miała stresa.chociaz jak ktoś planuje spać z malutkim dzidziusiem to może być bezpieczniej.z tej firmy sleepe która chyba te kokony wymyśliła bym kupiła taki otulaczek do snu w którym się dziecko zapina

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Dzisiaj jestem po lekarzu swoim. Jestem w 28 tc. Grozi mi przedwczesny poród. Mały jest nisko pośladkowo. Male rozwarcie szyjki. Bez skracania. 3 tygodnie l4. 2×progesteron tabl. 6×magnez 2׿elazo. Zalecenie: Leżeć. Lezec. Odpoczywać.... ogólnie to dokucza mi ból bioder kręgosłupa, zbyt długie skurcze brzucha (3minutowe to podobno za dlugie) uczucie ciężkości i klucie w pochwie podczas chodzenia. za 3 tygodnie wizyta kolejna. Jesli się macica nie podniesie to szpital. Może szew albo pessar. Masakra....

Odnośnik do komentarza

Kasiak
Jak na taką sytuację wizyta za 3 tyg to długo.
Myślę że musisz się dostosować do zaleceń- nie wiem czy Cię pociesze Ale ja mam takie zagrożenie już połowę ciąży.
Wizyty mam bardzo często.
Szew posiadam pesar na dniach.
Osobiście znam bliźniaki it w 26 tyg w maju tego roku chłopaki wyszli ze szpitala i wiadomo dużo kontroli wizyt u lekarzy od wcześniaków Ale jest z nimi ok (dlatego ja cieszę się z każdego zakończonego tyg -odliczam dni do bezpiecznego terminu czyli równe 10 tyg .
Ogólnie mając takie zagrożenie powinni Cię na sterydy wysłać do szpitala.
Ja za 3 tyg będę mieć sterydy chyba że jutro lekarz przyspieszy .

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

Odnośnik do komentarza

KasiaK pociesze Cię że nie jesteś sama. W pierwszej ciąży urodziłam w 35 zdrowego i dużego bo 3kg synka a w tej już mam jakieś problemy. Rozwarcie od 22 TC ale szyjka mało się skraca więc to plus ale są skurcze. Też dostałam sporo leków ale nie będę się bronić przed szpitalem bo wolę dostać sterydy niż ich nie mieć. Czekam bezpiecznego momentu i może maluszek opuścić mój brzuch bo powiem że jest mi z nim już naprawdę ciężko a zwłaszcza przy 13 miesięcznym rozrabiace

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy nie skonsultuje tego jeszcze gdzieś na izbie w szpitalu. Ból nie mija nawet po odpoczynku a brzuch "się stawia". Lekarka niby mówiła o tym spokojnie ale może tylko po to żeby mnie nie denerwować. Bardzo mnie to martwi. Maluszek jest jeszcze za mały. Czytałam ze najlepiej- bezpiecznie dla dziecka rodzic przedwcześnie dopiero w 34 tygodniu jeśli nie da się to dłużej utrzymać.
Pierwsze słyszę o jakiś sterydach. Nawet tego nie zaproponowala

Odnośnik do komentarza

KasiaK chodzi o to że matce podaje się sterydy na rozwój płuc dziecka. W tamtej ciąży wściekałam że moja gin mnie kładzie bez powodu do szpitala. Jednak wiedziała co robi bo sterydy podane a dziecko urodziło się zdrowe jak rybka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...