Noworodki i niemowlaki

Listopadówki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ana5

Ana5

Aniołkowa to jest chyba najtrudniejsze w macierzyństwie. Wyważenie ile w tym wszystkim jest nieracjonalnego lęku matki i myślenia katastroficznego, a ile faktycznie dobra dziecka. Łatwe to nie jest. Z jednej strony zadbać o bezpieczeństwo i komfort dziecka, a z drugiej nie skrzywdzić rodzicielstwem helikopterowym.
Jak nie chcesz i masz obawy to nie puszczaj

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
Aniołkowa 2014

Aniołkowa 2014

Wiesz co myślę że gdybym miała możliwość jechania z nią nawet usiąść z inną mama (Ale być blisko)
To by problemu nie było.
A tu po pierwsze ja nie mogę po 2 może jechać 5 rodziców.
Gdybym widziała jak sobie radzi ma 1 wycieczce mniej baw by było ma 2 wycieczkę.
Tu jest dopiero kilka tyg gdzie panie tych dzieci nie znają-nawet ich nie rozróżniaja.
Pytam Pani czy Kornelia zjada obiady .W jeden dzień słyszę że zjada wszystko że jedyne takie dziecko co.je pięknie samodzielnie.
Za 3 dni pytam czy zjadła, "nie jak zwykle nic jej nie pasowało ona ogólnie obiadów nie zjada tylko jak dzieci jedzą obiad to wyciąga śniadaniowke I kończy sniadanie"
A ja w śmiech że chyba nie swoją bo od tygodnia nic ze śniadaniowki nie zjedzone.
Ja wiem że dzieci 20 każdy rodzic chce jakieś info Ale wolałabym usłyszeć prawdę że Pani nie pamięta nie zwróciła uwagi itd .
W pierwszym tyg młoda miała jogurt na śniadanie.
Nie skończyła jeść przyniosła otwarty w plecaku.
Pytam czy ktoś zerka na te dzieci?
Pani mówi że 3 latki myślą racjonalnie i nie jej wina że mała nie wie co zrobić w takiej sytuacji .

To skąd ja mogę wiedzieć czy w terenie Pani mi nie powie że 3 latki myślą racjonalnie i nie jej wina że dziecko weszło pod auto

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

40278 aniolkowa-2014 Kobieta, 31 lat, okol Krakowa
~Brydziak

~Brydziak

Aniołkowa dziwne to przedszkole. U mnie po tygodniu pani wiedziała ze córka nie lubi zupy mlecznej, trzeba ja z placu zabaw co 1-1,5 h wysiusiać bo duzo pije i sika. Nawet wykonują dodatkowe zalecenia np ćwiczenia od logopedy indywidualnie przynajmniej 2x 10 min dziennie. Mieszkasz w Pl czy za granicą jak można wiedzieć??

Aniołkowa 2014

Aniołkowa 2014

W Pl
Dzieci są z 1 Panią od 7 do 13
2 Pani pojawia się o12 i jest do 17 .
I jest jedna Pani do pomocy .
Na czas obiadu przychodzą sprzątaczki które pomagają.
Nie mamy tu wyboru zbyt dużego pod tym względem. Jedna z Pań jest tak nie sympatyczna że szczerze aż mi żal że dzieci z nią są (rano dzieci widząc jej auto pod przedszkolem już są smutne)
I ta Pani nigdy nic nie wie .
Ostatnio moja mama po mała była i okazało się że mojej córki nie było na sali.
Pani zdziwiona zaczęła szukać.
Okazało się że spała w małej salce obok.
Pani nie miała pojęcia czy ona jeszcze z drzemki nie wstała czy poszła tam spać później
Dlatego mnie dziwi że ma być wycieczka jak one kiepsko ogarniaja dzieci na sali

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

40278 aniolkowa-2014 Kobieta, 31 lat, okol Krakowa
Aniołkowa 2014

Aniołkowa 2014

Wracając do tematu ciąży. Wczoraj bardzo mnie latały skurcze stóp
I nie mogłam w butach być bo palce mi wyginalo
A wieczorem zobaczyłam że mi po pekaly naczynka na stopach .
Mam bolace siniaki przy dużym palcu i ogólnie na stopach

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

40278 aniolkowa-2014 Kobieta, 31 lat, okol Krakowa
Sylwia84

Sylwia84

Aniołkowa. Nie dziwie się ze nie chcesz puscic córki bo w sumie co to za jakieś zasady ze jak dzieci się nie wysiusiaja przed wyjściem to potem musza czekać... a jak zechcą kupe to tez musza czekac? No bezsens.z tego co piszesz to chyba przedszkole państwowe skoro od 7-13 dzieci są pod opieka jednej pani. Ja nie puściłam do państwowego bo u nas pod opieka jednej pani dzieci są od 7-18. Natomiast ja nam ten problem ze u nas nie na wycieczek w ogóle. Dzieci nad Wisłą topiły Marzannę i to byłoby na tyle.bardzo bym chciała żeby panie odważyły się na wycieczkę do zoo albo chociaż do pobliskiej biblioteki.owszem przyjeżdża jakiś zespół i pokazuje instrumenty, sprowadzają alpaki na płac zabaw, ale wycieczek nie ma a my płacimy naprawdę spore pieniądze...

40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa
Sylwia84

Sylwia84

Wy dziewczyny jesteście bliskie rozwiązania a ja muszę czekać na koniec listopada az. I już czuje ze mi ciezko.

40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa
~Brydziak

~Brydziak

Sylwia ja mam na 21 a Ty? Jednej strony to dobrze bo jeszcze dużo mam do zrobienia, z drugiej nie wyobrażam sobie jeszcze prawie 2 miesiące z jeszcze większym brzuchem chodzić. Pocieszam się ze teraz mam więcej skurczy przepowiadających których w pierwszej ciąży nie miałam. Może z „wyćeiczoną” macicą nie przenoszę (1 ciaza rodzil 41/42 tc)

zandra88

zandra88

Helo. Ja chyba mam najszybszy termin bo na 1.11 dziś kupiliśmy wózek mega okazja mi się trafiła bo zapłaciłam 250zl za 3w1 prawie taki sam jak miałam z córką, stan prawie idealny. W tamtym tygodniu dostałam torbę ciuszków i nowy laktator, który chciałam kupić dopiero po porodzie ale jest. Chcieliśmy zamówić 10.10 łóżeczko a okazało się że w rodzinie leży nie używana kołyska więc chyba się wstrzymany z kupnem. Wczoraj znowu dwie torby ciuszków więc moja wyprawka kompletuje się sama heheh. Chciałam przyzwyczaić od początku aby spała w swoim łóżeczku pierwszy i o kołysce nie myślałam no ale jak będzie to plan zmienię.

Co do porodu to ja jestem w stanie zrobić wszystko aby urodzin SN panicznie nie chce cc. Miałam kilka lat wstecz tylko laparoskopie i 3 małe nacięcia na brzuchu i dren a było to dla mnie tak okropne uczucie a co dopiero cc. Mój poród nie był cudowny pod tym względem że oprócz nacięcia to tak parłam że rozerwałam siebie tzn szrama po samą dupę, pęknięta szyjka i macica i zamiast przytulania z noworodkiem miałam 2h szycia ale wolę to niż cc.

Kopniaczki małej czasem bywają bardziej dotkliwe w moim przypadku jak trafi w dolną cześć macicy a tak to luzik. Aktywna też jest raczej w nocy a w dzień czasem w okolicy żeber się wybija i muszę się prostowac - pilnuje żebym się nie garbiła heheh.

Strasznie ospała jestem. Spała bym jak niedźwiedź cały dzień a nie przepracowywuje się ostatnio bo mąż już 3 tydz w domu jest po moim szpitalu.

Aniolkowa nie dziwię się że nie chcesz puścić córki na wycieczkę skoro taka a nie inaczej funkcjonują panie w przedszkolu. Moja nie miała skończonych 3 lat jak jechała na przedstawienie i spotkanie w Mikołajem w grudniu ale miałam pełne zaufanie do Pań. Nie przeszło ci przez myśl żeby jednak zmienić przedszkole jak tak funkcjonują?

Robicie sobie plan porodu? Nie wiem czy mogę go napisać doręczenie? Nie mam drukarki.

Gdzie najlepiej kupić koszule do karmienia? Chciałabym fajną bawełnę i na pewno żadnych misiów itp bo najczęściej widzę jeden model który jest z domieszką Poli czegoś i dla mnie to materiał potliwy i śmierdły.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3d3jwghb3.png

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kq13y8ttf.png

41241 zandra88 Kobieta, 31 lat, Mysłowice