Skocz do zawartości
Forum

Bakterie w posiewie moczu i szmerek w serduszku


Rekomendowane odpowiedzi

Gość NataliaKos

Bakterie u dziecka wzięły się zapewne poprzez poród. Jeśli Pani miała jakąś bakterie w pochwie to dziecko się nie zarazilo. Sama w ciąży miałam gbs i został mi podany antybiotyk przy porodzie by syn się nie zarazil. Jakbym antybiotyku nie dostała to mógłby się zarazić a zarazenie gbs mogło w najgorszym wypadku doprowadzić nawet do śmieci. Dlatego jeszcze przed porodem robiłam posiew z pochwy na gbs i inne bakterie. Gbs to paciorkowiec. Co do szmeru to niestety nic nie mogę powiedzieć. Nie wiem jakimi bakteriami zarazila pani córkę ale np gbs wiem że też mogło np uszkodzić synowi serce i inne narządy. Prowadzić do różnych chorób takich jak zapalenie opon mózgowych. Ale może to być przejściowe i nie groźne i wogole nie związane z bakteriami. Najlepiej spytać o to swojego lekarza. Noi też można dziecko zarazić czymś przez karmienie piersią. Np jeśli matka ma hiv i dziecko nie zarazi się przy porodzie to potem może przy kp. Ale bakteriami chyba przez karmienie się nie zarazi wiec tylko przez porod.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dużo noworodków ma szmery nad sercem, to są w większości tak zwane szmery niewinne, wynikające z tego, że układ krążenia dzieciaczka przestawia się z krążenia płodowego na normalne. Czasem są to drobne wady, które w pierwszych miesiącach życia same ustępują. Bardzo, bardzo rzadko to coś poważnego. Zwykle jednak lekarze dla pewności kierują niemowlę na echo serca. Jeśli Cię skierują to spokojnie umów dzieciaczka na echo i nic się nie stresuj, najpewniej to nic groźnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...