Noworodki i niemowlaki

Jaki żel na ząbkowanie?

~PaulaaS

~PaulaaS

Kochane, możecie polecić mi jakiś dobry żel na ząbkowanie??? Będzie zaraz pojawiać się pierwszy ząbek i nie wiem co wybrać, widziałam ostatnio reklamę żelu bebble ale go nie używałam wcześniej. pomożecie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~RównieżPaula

~RównieżPaula

U nas najlepiej sprawdził się żel firmy Welenda. Jedyny który dawał jakaś ulgę. Polecam zaopatrzyć się też w syrop (ibufen) paracetamol czopki, elektrolity do picia do wody , coś na biegunkę, maść na odparzenie. Oraz rzeczy na przeziębienie typu katar gardło kaszel bo ząbki obniżają odporność i często odrazu dziecko infekcje łapie. U nas zawsze przy ząbkach jest ostra biegunka i katar.

Dziubala

Dziubala

U mnie przy dwójce młodszych dzieci (najstarszy przeszedł ząbkowanie bezboleśnie) najlepiej spisał się żel Dentinox. Ale, że ząbkowanie mieli bolesne, to pomocny był jeszcze syrop Nurofen, bo Paracematmol był za słaby.
Nie kupuj na razie innych leków, bo mogę być niepotrzebne.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Kąsania

~Kąsania

Hej my używaliśmy bobodent , do tego ibum forte w syropie , szczoteczka na palec do masażu dziąseł i zimne gryzaki z lodówki ;) przynosiło ulgę ;)

Waniliowa

Waniliowa

U mnie też Dentinox się sprawdza. Ba, nawet mnie ząb boli (zaczął równocześnie z ząbkowaniem córki) i jak posmarowałam dziąsła to mi pomogło na ból. Tak więc oceniam żel na plus. :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

56428 waniliowa Kobieta, 25 lat, Austria
Kibic

Kibic

My używamy Dologel - na bazie naturalnych składników - rumianek, waleriana a do tego bez lidokainy i bez cukru. Można smarować kilka razy dziennie.

60941 kibic Kobieta, 38 lat, Gdańsk
~amartyna

~amartyna

Też dologel, skład bardzo mi odpowiada, dziecko się uspokaja, więc musi działać. Oprócz tego żelu polecam jeszcze chłodzące gryzaki, też przynoszą ulgę.

~Hanita

~Hanita

Zdecydowanie się nada. U nas w domu Dologel jest w codziennym użyciu, ja mam tendencję do aft, a kiedy córa ząbkowała, odkryłam, że właśnie świetnie łagodzi ból.

~natalanka

~natalanka

Pomaga, przetestowałam na sobie, jak nosiłam aparat na zębach. Co chwilę miałam wtedy jakieś podrażnienia i afty, nie wiadomo skąd. A że córka była akurat ząbkującym niemowlakiem i użwała dologelu to podbierałam w razie potrzeby ;)