Skocz do zawartości
Forum

Czy to objawy alergii?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mamą ośmio miesięcznej córeczki. Mała często sie odparza jak byla mniejsza miala stwierdzone pieluszkowe zapalenie skóry, karmię mm gdzie po 3 miesiącu stwierdzono skazę białkową i przeszłam na Bebilon Pepti. W 6 miesiącu miałam przejść na zwykły Bebilon i sprawdzic czy jej sie utrzymuje, żadnej wysypki nie miała. Miałam zacząć rozszerzać jej dietę ale mało co chce jeść, z owoców zje tylko banana, i jakieś obiadki. Po selerze ją wysypuje. Nie ma ani jednego ząbka, a co jakiś czas głównie na dniu pokaszluje, od czasu do czasu kichnie, ostatnio zaczęła trzeć oczka i nosek (z miesiąc temu miała wylew podspojówkowy i od tego czasu na rzęsach cały czas ma ropkę której ciężko się pozbyć) , zdarza sie że pojawi jej sie wysypka na brzuszku i plecach ale sama nie wiem od czego, dostawała jogurt naturalny ale nie chciała jeść, zjadła trochę monte ale pewnie nie powinna dostać? Nie wiem już sama czy jest to coś alergicznego, czy na ząbkowanie.. Proszę wypowiedzcie sie bo sama nie wiem..

Odnośnik do komentarza

Hm nie mam aż takiego doświadczenia. Moja córka jest kp ale bardzo długo miała zmiany na policzkach. Unikalam produktów mlecznych, z rozszerzeniem diety postępuje ostrożnie choć już od 7 mca je różne rzeczy, niestety dość długo tez to trwało zanim zaczęła jeść jakaś konkretna porcję. Kiedy ty zaczęłas rozszerzać ta dietę?
Z produktami mlecznymi powinnaś uważać, jeśli chodzi o Monte to raczej też nie jest to dobry wybór bo jest tam kakao i orzechy czyli produkty które też mocno uczulaja. Może powinnaś to skonsultować z alergologiem. Jeśli chodzi o te oczka to możliwe ze to objaw alergii. Choć wydaje mi się ze wcześnie. Mój starszy syn ma alergie na trawy i pyłki jednak u niego objawy wystąpiły dopiero kolo 2,5 lat.
Idź może też do lekarza zwykłego omówić te problemy.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

MamusiaNelci, jeśli mała ma skazę białkową, to za szybko miała odstawiony Bebilon Pepti. Co najmniej do 1rż. powinna na nim być, ale może są inne zalecenia, choć o nich nie słyszałam. Sam fakt, że córeczka ma różne wysypki pokazuje, że reaguje na białko krowie, stąd moim zdaniem powinna dalej pić Pepti.
Co do częstego odparzania, to zmień jej pieluszki na inną firmę i często je przebieraj, a przy zmianie koniecznie smaruj pupę kremem typu Alantan, Sudocrem. Zobacz co najlepiej spasuje. Przy odparzonej pupie nie wolno stosować chusteczek nawilżających, na ten czas lepiej używać wacików czy zwykłych chusteczek higienicznych nasączonych przegotowaną wodą.
Co do serków typu Monte, Danonki, to są one dla dzieci powyżej 3rż.
Córeczkę zapisz też na wizytę do alergologa, opowiedz lekarzowi wszystko i niech was dalej poprowadzi.
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Dostałam się do lekarza pediatry i wysłał mnie z mała do okulisty bo stwierdził że ma jakieś ciało obce w oczku lub pojawiła się wada wzroku dlatego córka trze oczka, tam mi powiedzieli że nic nie widzą i zapisali mi krople do oczu, ropka trochę zniknęła ale dużej poprawy nie ma, mała nadal trze oczka a pediatra stwierdziła że alergii u niej nie widzi. nie kazała dawać nabiału ale jogurty Nestle jeden dziennie może być (tak stwierdziła)

Odnośnik do komentarza

Mam pieluszki DADA i nie odparza mi sie az tak jak na Pampers. z firmy pampers zakladalam jej na poczatku i wlasnie wtedy miala pieluszkowe zapalenie skory.
Mniej uzywalam chusteczek najwilzajaych a bardziej przemywalam jej gabka z czysta woda. Sa lepsze efekty. Nie uzywam wgl zasypek, mam krem na odparzenia z nivea bo po sudocremie ma gorsze rany. Byłlam z mala u okulisty tam nic nie stwierdzili i zapisali mi krople floxal. mialam podawac po kropelce 4 razy dziennie przez 4 dni. Efektow nie bylo. Ropka byla nadal a mala dalej tarla oczy. W domu maz odkryl plesn , i wystraszylam sie ze dlatego moze jest ta ropka w oczach , to ze ona ciagle kaszle kicha i choruje.. Poszlam z nia do lekarza rodzinnego powiedzialam co mysle, i zapisal mi krople sulfacetamidum polpharma przez tydzien podawalam po 1 kropli 3 razy dziennie. Ropka zniknela, ale ciagle pojawia sie i znika sama. albo zostaje na kilka dni i zniknie,, juz nie wiem czemu tak ma ale przynajmniej nie trze oczu,

Odnośnik do komentarza
Gość Mamarobertowa

Moj synem tez ma alergie po wielu domyslach lekarza ktory I tak nie wymyslil sama uznalam ze to nie od jedzenia I poszlam do dermatolga. Ma normalna kupke nie wymiotuje I nie boli go brzuch ale mimo to wymyslali ze to na mleko to na gluten to potem zd na soje tez. Itd. A ma atopowe zapalenie skory robi od alergi ale jemu sie robi bo jest uczulony na roztocza kurzu domowego. Nie ma sposobu by calkowocie wyeliminowac kurz w mieszkaniu a odczulanie dopiero jak skonczy 5 lat wiec poki co smarujemy sie masciami na swedzenie i o dzialaniu odkazajacym. Bo sie I tak drapie I robi sobie ranki. Najlepszy na to sudocrem

Odnośnik do komentarza

Mamarobertowa jak zauwazylas ze jest uczulony na kurz? Byly jakies oznaki ? Cos na twarzy ? Bo moja mała od jakiegoś czasu ma suche policzki i nawilzam jej kremem. Jednak nic to nie daje ale tak wychodzilo jej uczulenie gdzie sie okazalo ze to skaza bialkowa. Kazdy jej duzo jedzenia daje nikt nie uwaza nie patrzy ani mnie nie slucha bo jest 'troszke jej nie zaszkodzi".. I ja juz sama nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Gość mamarobertowa

jak już wszystkie inne alergie zostały wykluczone, to jakos tak siadłam na lozku i zaczelam plakac nad nim ze go swędzi i nic na to nie pomaga, maz przyniosl z piwnicy cos i zaczelam kichac jak szalona bo sama jestem uczulona na kurz i mój synek tez zaczal kichac i przypomniałam sobie jak mama mi mowila ze mi się rany na ciele robily od tego jak bylam mala i musiałam miec odczulanie, oczywiście poszlam sprawdzić swoja teorie u alergologa

Odnośnik do komentarza

MamusiaNelci, dobrze że z oczkami jest jakiś postęp, ale trzeba dalej szukać przyczyny tarcia, czy powracających ropień.
Pleśń w domu w bardzo dużym stopniu również rzutuje na zdrowie dziecka, koniecznie musicie ją usunąć. Jeśli jest w domu, to znaczy, że jest problem z dogrzaniem pomieszczeń i ich odpowiednią wentylacją.
A z jedzeniem to pilnuj, by inni nie karmili ją niestosownymi produktami. To TWOJE dziecko i ty decydujesz co i ile może czegoś zjeść. Jeśli ktoś ją chce nakarmić to najpierw musi mieć twoją zgodę. Nie daj sobie wejść na głowę ani sobą rządzić, bo potem może być jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza

ja mam hopla na punkcie czystosci tym bardziej zdziwilo mnie jak lekarz zasugerowal u mojej malej alegrie na kurz. codziennie sprzatałam, wycierałam wszystkie pólki, odkurzałam dywany .w koncu znajoma uswiadomiła mi ze odkurzanie to za mało i zebym sprobowaa ozonowania. [reklama usunięta] nawet nie wiedzialam ile roztoczy pozostaje w dywanie po zwykłym odkurzaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...