Skocz do zawartości
Forum

Problem z brzuszkiem u 7-miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mój syn od jakiegoś czasu ma problemy z brzuszkiem.
Często pręży i prostuje nóżki- dopiero gdy puści bąka, widać ulgę.
Dostaje już stałe pokarmy odpowiednie do wieku, chętnie je, oprócz tego jest cały czas na piersi, nie podaje mu żadnych kaszek, unikam produktów z ryżem, czy też produktów, które powodowały by zaparcia . Dodatkowo dostaje biogaję lub dicoflor aby usprawnić pracę jelit.
Ma problemy ze zrobieniem kupki.- Robi codziennie lub co drugi dzień jednak przy tym bardzo się męczy- napina się, robi się bardzo czerwony. Konsystencja kupki jest bardzo zbita coś w rodzaju kulki lub czasami jest bardziej luźna.
Był czas kiedy konsystencja była prawidłowa taka jak być powinna. Nie sprawiało mu problemu, żeby ją zrobić.
Zastanawiałam się nad zrobieniem usg.
Pediatra stwierdził, że to mu przejdzie. Niestety ja widzę, że się bardzo męczy i nie wiem jak mu pomóć.
Może któraś z mam miała ten sam problem.
Proszę o poradę czy powinnam się zwrócić do jakiegoś specjalisty?.
Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza

Witam, z doswiadczenia moge na poczatek polecic zmiane dicofloru na lakcid. To niby to samo ale stary lek. Tak mi tlumaczyla polozna ze na dicoflor duzo mam jej sie skarzylo ze nie dziala a lakcid zawsze zadzialal. U nas bylo tak samo. Zawsze jak ma coreczka problemy z brzuszkiem to kupujemy wlasnie lakcid. 10 ampulek kosztuje cos kolo 15zl.

Ostatnio znajomej farmaceuta doradzil ze takie samo dzialanie ma jeszcze acidolac ale tego nie polece osobiscie bo nie probowalam ale znajomej synkowi pomoglo.

A jak to nie pomoze to trzeba wykluczyc z diety to co moze zatwardzac np marchewka albo ziemniaczek. Albo podawac wiecej blonnika aalbo surowe jabluszko gruszke albo sliwki.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze moje rady sie przydadza. Zdrowka zycze.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Podczas rozszerzania diety takie problemy się zdarzają, mojemu najstarszemu okolo miesiąca kupka się normowala. Nie wiem co je Twój synek i od jakiego czasu i czy gotujesz sama, czy to sloiczki. Na pewno zapierające działanie ma u niemowląt często ryż, banany i jagody. U nas działało rozluźniająco jabłko, większa ilość oliwy w zupce i świeże maliny.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...