Noworodki i niemowlaki

Dysplazja bioder u niemowląt

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ulaaaa

Ulaaaa

Najważniejsze że jest poprawa, będZie już tylko lepiej. U nas co prawda tylko dwa miesiące były z orteza Ale Bardzo szybko zlecialo. Nie było aż tak źle jak widać :-)

  • dysplazja-bioder-u-niemowlat_67530.jpg
--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09mg7y10h6lcup.png

55597 ulaaaa Kobieta, 32 lata, Siedlce
~MagdaM86

~MagdaM86

Jeśli jeszxze ktoś tu zaglada, opowiem swoją historie. Moja córeczka Gaja ma 10 tygodni i od ponad 8 tygodni, od 11 dnia życia jest w ortezie tubingera. Dysplazje IV stopnia czyli obustronne zwichnięcie stawow biodrowych stwierdzono u niej już 2 dnia życia na kontrolnym usg. Od samego początku byli szerokie pieluchowanie a zaraz potem orteza. W naszym przypadku powiedzenie ze leczenie trwa tyle ile dziecko miało w momencie rozpoznania nie mogli mieć miejsca ;) bo zwixhnietych stawow nie wyleczy się w 11 dni... w jednym bioderko orteza dawała szybka poprawę z IV na IIc, drugie nie chciało wstawić się w panewkę. Po 4 tygodniach noszenia szyny lekarz powiedział ze jeśli w ciągu następnych dwóch tygodni nie będzie poprawy, prawdopodobnie czeka nas operacja. Ja nosząc córcię cały czas czułam jak nieszczęsne biodro przeskakuje. Aż wydarzył się chyba cud bo na 2dni przed wizyta biodro przestało wyczuwalnie przeskakiwać i na kontroli lekarz stwierdził ze jest ewidentna poprawa i na kolejne 3 tygodnie została orteza. Przez te 3 tyg bioderka nie przeskoczyły ani razu, fałdki stały się symetryczne i wszystko wyglada na „naprawione”. Ale sądny dzień jest jutro, kontrola. Po cichutku mam nadzieje ze pożegnamy się z orteza. W końcu 8,5 tygodnia na jej 10 tygodni życia to sporo. :)

Ulaaaa

Ulaaaa

My tu zaglądamy ;-) Córka miała obustronna eksplozje bioder typu IIIa, zaczęła nosić orteze tubingera jak miała 7 tygodni i nosiła ja 7 tygodni chociaż już po 5 było ok. Magda i jak kontrola? Córci bardzo wcześnie wykryli więc leczenie powinno być szybkie :-) A skąd te zwichnięcia? Podczas porodu?

--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09mg7y10h6lcup.png

55597 ulaaaa Kobieta, 32 lata, Siedlce
~Kamibo

~Kamibo

Niestety w drugim miesiacu leczenia nie ma dużej poprawy. Nadal stopień IIIc. Lekarz sam stwierdzil że nie jest zadowolny z postępów. Przed nastepna wizyta mamy RTG bioderek i mam wrażenie że jesli do tego czasu nie bedzie znaczacej poprawy to czeka nas inne leczenie. Nie chce używać słów typu gips czy wyciąg w szpitalu, ale bardzo wisi mi to bad głową, nie moge przestać o tym myśleć...

Ulaaaa

Ulaaaa

Kamili współczuję... A może skonsultuj się z innym ortopeda? Może trzeba jakoś inaczej ustawić orteze. Trzymam kciuki żeby była poprawa!
My już po ostatniej wizycie kontrolnej, po dysplazji nie ma śladu.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09mg7y10h6lcup.png

55597 ulaaaa Kobieta, 32 lata, Siedlce
~Kamibo

~Kamibo

Mam dobre wiadomości! Bioderko na ostatniej wizycie okazalo się zdrowe- z IIIa na Ia. Gdyby nie rtg i usg nie uwiezylabym w słowa lekarza. Nastepna kontrole mamy w pazdzierniku, a do tego czasu orteze zakladamy tylko na noc dla utrwalenia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Teraz z perspektywy czasu gdyby ktoś mi powiedzial na poczatku leczenia, że za 3 miesiace corka bedzie zdrowa to nie martwila bym sie tak :)

Ulaaaa

Ulaaaa

Super, że już wszystko w porządku :-) ja też byłam zaskoczona, że leczenie trwało tak krótko ale lepiej nastawić się na gorsze i miło się zaskoczyć ;-) zdrówka :-*

--

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09mg7y10h6lcup.png

55597 ulaaaa Kobieta, 32 lata, Siedlce
~TataOki

~TataOki

Hej, halo jest tu kto? Jeśli jest to prosze o wskazówkę jak wy mamy, zmienialyscie pieluchy w ortezie tubingera, czy odpinaliscie swoje maluchy, czy robilyscie to na zapietej szynie. U nas maluch dopiero pierwszy dzień na ortezie, ma 6 tygodni, stwierdzono IIC lub nawet d jak się wyraził lekarz.