Noworodki i niemowlaki

Jakie kosmetyki do kąpieli noworodka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zuzazuz

zuzazuz

Marcela dziękuje poszłam i kupiłam na wstępie emulsję do kąpieli i balsam. Póki co wiadomo że krosteczki nie zginęły jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki ale zdecydowanie po porannym smarowaniu ( które zajęło chwilę bardzo podoba mi się konsystencja) nie widzę na skórze nowych zadrapań. Mam nadzieję że zacznie działąć tak jak u Ciebie i skóra się nie przyzwyczai. Aga p. doktor mówiła że mogą to być zwykłe potóweczki bądź jakaś reakcja choćby na kurz który uzbeirał się na kanapie czy kocyku gdzie maluch leży. Mówiła że czasem wystarczy nawet jeden dzień by powłoczka bądź koc już uzbierał podrażniający skórę malucha kurz. No a ona może być alergikiem jak jej tatuś .. Eloderm z tego co dziś pani w aptece mówiła bo dopytałam nie jest lekiem na AZS tylko jest na tyle delikatny i ma tyle łagodzących olejków w składzie że nadaje się by łagodzić skórę. Dam znać za kilka dni:)

53201 zuzazuz Kobieta, 31 lat, Piła
JantkowaMama

JantkowaMama

Ja używałam do kąpieli synów od samego początku kosmetyków z firmy Ziaja. Mają bardzo fajne produkty, które można stosować od pierwszego dnia życia dziecka. Świetnie natłuszczają skórę. Synowie nie mieli po tych kosmetykach żadnych alergii, wysypek itd. Dodam, że cena ich jest bardzo atrakcyjna.

--

JantkowaMama.pl

53305 jantkowamama Kobieta, 34 lata, Strumień
Myamka

Myamka

U nas sprawdziło się Emolium. Do kąpieli dodawaliśmy emulsję i potem wystarczyło synka wytrzeć. Skóra była odpowiednio nawilżona.

51859 myamka Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Swietnie bez chemii

~Swietnie bez chemii

Polecam wszystkim rodzicom zrobic rozeznanie, jaki wplyw maja poszczegolne skladniki srodkow do mycia/kapieli I wtedy podjac decyzje co do zakupu. A szczegolnie nie zwracajcie uwagi na marki, ktore sa dobrze znane, bo one przewaznie maja najgorszy sklad. My nie stosujemy zadnych kosmetykow od 2 lat I dzieci nie maja zadnych problemow ze skora. Jesli juz, to wystarczy kilka kropel olejku z migdalow, ktory doskonale nawilza skore, choc I to nie jest konieczne, zeby wyreczac skore. Polecam film "Sladowe Ilosci" na youtube, jesli nie chcecie miec problemow z dziecmi do konca zycia.

Ewka2822

Ewka2822

Ja na poczatku uzywalam Oillan i nie bylam zadowolona po kazdej kapiei musialam kremowac , plyn kompletnie nie nadawał sie . Podczas kapieli w ogole nie bylo czuc ze jest cos wlane do wody tak jak bym wada myla zero nawilzenia . Teraz uzywam już Emolium jest swietny dzieciątko jest mieciutkie i nawilzone ;)Takze polecam ;)

59246 ewka2822 Kobieta, 25 lat, Poznań
~petora

~petora

2 kosmetyki od Hildegard Braukmann, a poza tym - nie kombinujemy. Cały czas bazujemy na dokładnie tych samych produktach i mamy spokój. A dzieci oczywiście wymagają jakości. Dacie byle co, to nic dobrego z tego nie wyjdzie.

~kekte

~kekte

Nie pamiętam dokładnej nazwy, ale Hildegard Braukmann ma kilka kosmetyków dla dzieci, w tym żel do kąpieli. I to się całkiem fajnie sprawdza. Tzn. dziecko nie narzeka, cera wygląda w porządku, nie ma z nią żadnych problemów i tak powinno być.

~pesta

~pesta

Żel do mycia Hildegard Braukmann, naturalny, tylko dokładnej nazwy nie pamiętam. W skrócie - daje radę, pomaga, robi różnicę. A przynajmniej u nas zdecydowanie się sprawdził i cały czas pasuje naszemu dziecku. Nie na każdy kosmetyk nasz maluch tak reagował.