Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2010


Rekomendowane odpowiedzi

anmiodzik- przepraszam za przekręcenie ale mnie się to często zdarza w szkole nauczycielka z polskiego dawała mi 2 oceny bo jak się spieszę to szyfruje text znaczy połykam albo przekręcam , a wczoraj byłam zmęczona i zła na siebie.Mąż już dziś się do mnie odezwał nie jest super ale do Zosi zagadał i nawet się uśmiechnął , jest adzieja
Gosiu odezwij się co tam u Ciebie.
Sopfie super że u lekarza ok ja też denerwuje się tym czekaniem wszyscy się śmieją że odliczam.
agapas- mały zdrowy to świetnie.
HebaNova mój pępek rozciągnął się i jest wąski ale cały czas w środku i nie mam kreski przez brzuszek.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44583.png

Odnośnik do komentarza

Ja będę się motać w chustę tkaną. W kwietniu chcę kupic, wtedy bede wiedzieć czy dużo przytylam i który rozmiar wybrać. Byłam tez na spotkaniu Klubu Kangura i tam mamusie pokazywały rózne chusty i podstawowe wiązania.

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Na szczęście odkręciłam stół. Uff... te hormony mnie wykończą. Nie podejmuję już żadnych poważnych decyzji do porodu ;).

Emilka fajne chusty. Ja na razie jestem na etapie czytania i oglądania. Jeszcze nie zdecydowałam. Pomysł jest fajny i chciałąbym spróbować, ale nie mam żadnej znajopmej mamy, która używa chusty i nie mam z kim pogadać tak instruktażowo.

Odnośnik do komentarza

witam was kochane..
Już jestem spokojna bo w sumie wszystko jest ok.. to co mam to żylaki.. szoku byłam że to tak wygląda i że w ogóle coś takiego istnieje.. macica ucicka na miednicę i coś jeszcze i może się tak robić.. mi do tego wyszło dźwiganie pierworodnego.. no ale czasem trzeba niestety.. teraz zakaz dźwigania i dużo odpoczywania w pozycji leżącej z nogami w górze.. po porodzie powinno się samo wchłonąć z powrotem!.. ale wiecie jestem zła na tego mojego gina.. bo jak by "zajrzał" do mnie to bym wiedziała że to mam a nie strachu się najadłam!

Dziekuję wam dziewczyny za rady! Nie chciałam wrazie co z "głupstwem" jechać wolałam spytać najpierw czy też tak macie :)

chantrel fajny brzusio :)
Sopfie super że się na dodatkowe Usg załapiesz :)
asiabambo fajnie że "głowa boli" :D mąż pewnie dumny :)

no i z lepszych wieści w niedzielę jedziemy oglądać autko :) miejmy nadzieję ze będzie ok :)

Odnośnik do komentarza

Ola - superaśnie! u nas babeczki przyniosły tez pieluszki wielorazowe, można było pooglądać, popytać i spróbować się pomotać chustami ;)

Asia - nosidła azjatyckie to cos takiego
chustomania nosidla azjatyckie

ja bym chciała jednak tkana, daje najwięcej możliwości noszenia i nadaje się dla maluszka i większego dziecka.
chustomania chusty wiazane

Zastanawiam sie też nad chustą elastyczną, na poczatku jest łatwiejsza w wiązaniu maluszka, ale jak dziecko jest większe (tak od 4 miesiaca), potem zaczyna siedzieć, to za bardzo sprężynuje.

Gosia - lepiej sprawdzić niż się zamartwiać, dobrze ze byłaś u lekarza.

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Z resztą, jak człowiek wsiąknie i zacznie czytać to szybko wychodzi
ze to staje się nałogiem. Babeczki maja po kilka chust i sprzedają,
wymieniaj się. Uzależnienie normalne... :36_1_21:

W necie są też filmiki jak wiązać i na warsztaty można pójść.
Mąż, który tez był ze mną w Klubie Kangura, śmieje się ze mnie,
że wózek nam nie bedzie potrzebny.

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

ja mam w domu pieluszki wielorazowe, kupiłam kilka sztuk wonderoos i bumgenius v3, zanim kupię więcej chciałam sprawdzić która z nich będzie najlepsza dla mojego dziecia, ogólnie oba rodzaje są bardzo chwalone, ale czasem gumki przy nóżkach są ciasne albo coś nie pasuje konkretnemu dziecku. chciałam też kupić pieluszki bambusowe i z nich robić wkładki do tych pieluszek na zmianę z tymi oryginalnymi. mimo, że jest to duży wydatek na początek (chociaż ja kupowałam taniej używane) to zwraca się wielokrotnie w trakcie całego okresu pieluchowania.

Odnośnik do komentarza

Gosia to super, że się wszystko wyjaśniło. Ja od początku ciąży jestem badana przy każdej wizycie, ale są różne szkoły. Niektórzy mówią, że wręcz nie powinno się badać kobiet w ciąży... Tylko faktycznie - skąd my mamy niby wiedzieć, że nam się szyjka skraca? Przecież tego nie wyczujesz...

Wogóle geniusz niektórych lekarzy mnie przeraża. Koleżanka jest w 22 tygodniu ciąży i w sumie nie czuje się najgorzej, ale od miesiąca jest na zwolnieniu. Jest policjantką i pracuje w patrolach więc stwierdziła, że woli iść na zwolnienie i posiedzieć w domu niż stresować się tym, że ją ciągle gdzieś przenoszą (bo na ulicy już by nie mogła pracować, a w biurze nie bardzo mają co z nią zrobić). I wiecie, że lekarz odmówił jej wczoraj następnego zwolnienia! Bo nie ma podstaw, a już sobie chyba przez miesiąc odpoczęła...

Odnośnik do komentarza

Sopfie podobno jak masz produkt dobrej firmy i pierzesz w zalecanych środkach (czyi bez płynu do płukania ale z odkażaczem specjalnym do pieluch, na 40-50 stopni) to pieluchy wytrzymują 4 dzieci przez cały okres pieluchowania.

na początek trzeba więcej pieluch a malutkimi wkładkami bo dzidzia sika non stop ale niedużo - ja się zdecydowałam na takie z kieszonką, gdzie przy małym siku mogę wymienić tylko wkładkę, a cała pielucha zostaje sucha i ją piorę dopiero po drugim, trzecim siku, no chyba, że jest kooopka - to wymieniam od razu całość.

przy starszych dzieciach siku jest nie tak często ale większa ilość od razu więc wkłądka musi być bardziej chłonna.

jak się ma komplet 10-15 sztuk to starcza na codzienne zapieluchowanie ale codziennie trzbea też prać. jak się ma więcej to można prać co 2-3 dni gromadząc zużyte pieluchy w suchym zamykanym wiaderku - nie zamaczamy.

pieluchy można prać razem z ubrankami jak komuś nie przeszkadza to "psychicznie" z resztą zdarza się że ciuszki też są zasikane hehe

inna sprawa to taka, że trzeba taką pieluchę od razu zmieniać po jej jednorazowym zapełnieniu że tak powiem, nie można trzymać na 2-3 siki jak w pampersie. w tych pieluchach nie smarujemy też pupy, nie ma takiej potrzeby bo pupy się nie odparząją, materiał jest przewiewny mimo, że na to nie wygląda. a i nie przecieka oczywiście. takie właściwości mają tylko te droższe pieluszki, te taniutkie ze zwykłej ceratki nie są przepuszczalne dla powietrza.,

Odnośnik do komentarza

To ja polecam do przeczytania
Doradca ds. stosowania ekologicznych pieluch - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

a w szczególności ten watek:
http://parenting.pl/doradca-ds-stosowania-ekologicznych-pieluch/3698-pieluchy-wielorazowe-jakie-najlepsze-rady-i-porady-2.html

i to Częste pytania
porównanie pieluszek wielo i jednorazowych (co prawda wpis z 2008, ale daje porównanie)

Ewa.Pieluszkarnia
Ile kosztuje pieluszkowanie naturalne i jednorazówki?

PORÓWNANIE

Wersja najbardziej ekonomiczna, ale z organiczną muśliną:
20 muślinowych + 4 otulacze PUL (łącznie 16 –S,M,L,XL) + wkł jednoraz+wkł przepuszczające
100 + 512 +19 +14 = 645
Ekonomiczna z Bawełnianymi otulaczami:
20 muślinowych + 4 otulacze w rozmiarze ( łącznie 16 – S,M,L,XL ) + wkł jednoraz+wkł przepuszczające
100 + 656 + 19 + 14 = 789 zł
Gdy 20 PUL otulaczy(NB,S,M,L,XL)=773
Gdy 20 Bawełnianych otulaczy (NB,S,M,L,XL)= 953
Przykładowa Mieszana :
10 formowanych(2x4 formowane flanelowe +2 frotte) + 8 Muślinowych + otulacze bawełniane(16) + wkłady
156+68 +40 +656 +33 = 953
Bum Genius, czyli kieszonka z wkładami, wygodna , mała, na cały okres pieluszkowania, szybko schnie, bo microfibrowy wkład.
12 Bum Geniusów i 8 dodatkowych wkładów = ok. 850 zł
Luksusowa...Jedne Białe Doskonałe (zmieniane w całości co rozmiar)
14 S + 12 M + 10 L + 8 XL + wkłady = 2524 + 33 = 2557
wersja luksus to opcja, gdy dostaniemy za duży;-) spadek czy wygramy totka. Super wygodna, ale kosztowna.
A poza wyliczeniami... swiadomość, że nie przegrzewam mojemu Synkowi „klejnotków” i nie wciskam mu chemii od pierwszych dni życia, jest dla mnie bezcenna 

A tu wyliczenie kosztów prania, używania pieluszek wielorazowych:
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 248,40 zł

zużycie wody
1pranie średnio 50 litrów, 1m3 (1000l) kosztuje 2,45zł
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) - 1,23 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 16,90 zł

ścieki
1pranie średnio 50 litrów, 1m3 (1000l) kosztuje 3,10zł = 0,00517 zł (kwota za pieluchę)
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) - 1,55 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 21,39 zł

płyn do prania
1500ml kosztuje 15zł, na pranie (30pieluch) zużywamy100ml = 0,03333 (kwota za
pieluchę)
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) – 10 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) – 138 zł

amortyzacja pralki
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) – 13,2 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 248,40 zł

Prasowanie (30 pieluch)
0,5h x 2,2kW x 0,30zł / 30szt = 0,011 zł (kwota za pieluchę)
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) - 3,3 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 45,54 zł

amortyzacja żelazka
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) - 3,3 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 45,54 zł

Razem
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) - 45,78 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 631,70 zł
SUMA
1037,47 zł

Koszty dodatkowe
Papierki jednorazowe
100szt w paczce - paczka kosztuje 6zł - 0,06000 (kwota za pieluchę)
PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) - 13,20 zł
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) 182,16zł

Dodatkowe pieluchy (formowane, kieszonki)
20 szt x 40-50 zł = 800-1000zł

PAMPERSY

PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) 143,88 zł
cena 47zł za 98szt = 0,48 zł (kwota za pieluchę)

Huggies 78szt - paczka w promocji 37 zł,
Cena regularna średnio od 42zł do 46 zł
czyli średnia cena to 41,5 za paczkę

Koszt jednej pieluszki to średnio --> 0.53 zł
1 dzień to koszt --> 6-8 szt. (8x0.53zł)= 4.24zł
1 m-ce to koszt --> 30dnix4.24zł= 127,2 zł
12 m-cex127,2zł= 1526,4
24 m-ce x127,2zł= 3052,8
Nawet jeśli używasz mniej niż sześc, co zakładając, że początkowo przewija się 10 razy dziennie, później nawet schodzi do 5, to wciąż nie zmieni wiele liczby końcowej.

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Ola to samo jej powiedziałam. Ja bym od razu zmieniła - bez sensu się denerwować. Ona chodzi do niego na NFZ do przychodni przyszpitalnej na Karowej bo chce tam rodzić, a teraz dodatkowo znalazła jakiegoś lekarza prywatnie, żeby jej to zwolnienie przedłużył. I tak lataj od jednego do drugiego...

Hebanova dzięki za info. A jeszcze, że się zapytam jako eksperta - pisałaś, że kupiłaś na razie po kilka sztuk różnych firm, żeby sprawdzić - jaka tam jest rozpiętość cenowa? Aha - jeszcze miałam zapytać czy to jest jeden rozmiar uniwersalny?

Odnośnik do komentarza

Emilka wyliczenia dokładne i przekonujące;).

Ja się bardziej boję, że będzie przy tym dużo roboty, a zwłaszcza prania (a mieszkanie w bloku, więc latem jeszcze jak cię mogę, ale zimą...). No i poza tym - zamierzam wrócić do pracy zaraz po macierzyńskim, a z maluchem zostanie babcia i nie wiem jak ona na to zareaguje... Kurcze trzeba przemyśleć czy więcej plusów czy minusów...

Odnośnik do komentarza

Ilka jestes dziś nieoceniona ja myślałam o
2x flip otulacz onesize+wkład z bawełny organicznej
1x Fuzzi Bunz Pieluszka Onesize
1x Close Parent Pieluszka Pop-in AIO OS, bambus
2x Close Parent Bambusowy wkład na noc
2x flip Wkłady z Bawełny Organicznej
2x flip Wkład mikrofibrowy "mam sucho"
1 op.Imse Vimse Pieluszki Kwadratowe Muślinowe, naturalne
15szt tetry zwykłej
i werdykt pani ewy był że zestaw ok

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44583.png

Odnośnik do komentarza

są takie z róznymi rozmiarami a są takie uniwersalne, gdzie odpowiednio zapinając lub rozpinając napki powiększamy i zmniejszami pieluchę. cenowo można znaleźć okazje od 50 zł za sztukę - użyte raz, dwa razy i ktoś się rozmyślił. nowe około 65 - 70 zł za sztukę najdroższa wersja.

babcia na pewno sobie poradzi, w użyciu te pieluchy są tak samo łatwe jak pampersy, tylko zamiast do śmietnika wyrzucasz do wiaderka ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...