Kącik dla mam

Jak znaleźć dobrą nianię dla dziecka?

nianiapolska

nianiapolska wpis edytowany

Własnie zastanawiam się, jak znaleźć dobrom nianie dla swego dziecka, gdzie i jak szukać odpowiedniej osoby.

52455 nianiapolska Kobieta, 38 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

naszaopiekunka

naszaopiekunka wpis edytowany

Gdzie można znaleźć nianię , która uwielbia dzieci, a rodzice mogą jej zaufać ?
Po-pierwsze, zapytaj swoich przyjaciół oraz znajomych. Może mogą polecić dobrą kobietę. Należy jednak pamiętać, że każdy ma różne kryteria, a niania znajomych wyda się za bardzo młodą lub za mało wykształconą.

Innym rozwiązaniem jest korzystanie z usług agencji. Istnieje mnóstwo agencji opiekunek, zwłaszcza w dużych miastach. Tam można znaleźć informacje o warunkach pośrednictwa i określić swoje wymagania co do opiekunki do dziecka. Ale takie usługi nie są za darmo.
Internet - obecnie dostępny jest również duży wybór niań online, na przykład na stronie www.naszaopiekunka.pl
. Rodzice oraz opiekunki do dzieci mogą zarejestrować się na różnych witrynach internetowych. To jest łatwy, szybki oraz wygodny sposób. Są dostępne profile z kontaktami mailowymi lub telefonami. Na stronie szybko znajdziesz opiekunkę do dziecka. Jeśli twoja rodzina potrzebuje pomocy opiekunki z zamieszkaniem, na pełny etat, na pół etatu, okazjonalnie lub na noc, to możesz zarejestrować się w tym serwisie oraz otrzymać dostęp do stale odnawianej listy kandydatek w Twojej okolicy. W tym serwisie możesz dodać ogłoszenie, jeżeli szukasz opiekunki do dziecka. Ona odpisze Tobie. Jako użytkownik serwisu otrzymasz możliwość bezpośredniego kontaktu z przyszłym pracownikiem oraz dostęp do listów polecających osób poszukujących pracy. Ta informacja pomoże Ci dokonać wyboru na podstawie istniejących wiarygodnych informacji dotyczących potencjalnych kandydatów. Każdy profil zawiera szczegółowe dane osobowe, oczekiwane wynagrodzenie, dane dotyczące doświadczenia pracy, referencje od poprzednich pracodawców. Wyszukiwarka pomoże Ci wybrać możliwych kandydatów zgodnie z Twoimi wymogami. Możesz znaleźć to, czego potrzebujesz przy pomocy zębatki. To da Ci możliwość znaleźć potrzebne profile pod względem doświadczenia zawodowego, wieku, umiejętności, wynagrodzenia itd.
Również w wielu gazetach można znaleźć ogłoszenia opiekunek do dzieci, szukających pracy.

  • jak-znalezc-dobra-nianie-dla-dziecka_49666.jpg
52445 naszaopiekunka Kobieta, 25 lat, Warszawa
naszaopiekunka

naszaopiekunka

Ale, po-pierwsze, rodzice musza zadecydować, jaka osobę chcieli by zaprosić.
W jakim wieku będzie opiekunka do dziecka? Młodą energiczną studentką lub doświadczoną kobietą? Jakie obowiązki będą do niej należały w czasie pracy? Ona będzie tylko bawić się z dzieckiem i chodzić na spacer, czy musi również robić zakupy, sprzątać, gotować? Czy ma dla Ciebie znaczenie jej wykształcenie, doświadczenie, religia i stan cywilny? Być może dla Ciebie ma znaczenie znajomość języków obcych? Jej usposobienie, tryb życia i temperament – to wszystko jest bardzo istotne. Przecież ta osoba będzie wychowywać Twoje dziecko. Bardzo ważnym jest pierwszy kontakt opiekunki z dzieckiem. Trzeba zwrócić uwagę, aby przyszła opiekunka była miłą i umiała przychylnie wychowywać dziecko i kierowała się podobnymi do nas wartościami. Należy zwrócić uwagę, czy jest ona opanowaną i cierpliwą? Jak wygląda i jak mówi. Czy ma umiejętność organizacji czasu i szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Nie warto się spieszyć, trzeba obejrzeć wszystkie kandydatki oraz wybrać tą, odpowiednią, którą polubi dziecko.

52445 naszaopiekunka Kobieta, 25 lat, Warszawa
szamanka82

szamanka82 wpis edytowany

moja koleżanka znalazła nianie na tej stronie internetowej.
Na początku warto zastanowić się jaki zakres obowiązków chcemy, żeby nasza niania wykonywała. Czy ma tylko opiekować się dzieckiem (bawić się z nim, przewijać) czy chcemy, żeby przygotowała mu posiłki, karmiła czy sprzątała.
Druga istotna sprawa to ilość godzin które będzie spędzała z naszym dzieckiem.
Niektórzy głowią się nad tym czy to ma być młoda czy starsza osoba. Wszystko ma swoje wady i zalety i sami powinniśmy zdecydować co wolimy.
Już podczas pierwszego spotkania musimy wyczuć jaki będzie stosunek przyszłej niani do naszego dziecka. Ktoś kto nie lubi dzieci i traktuje to jako zwykłe źródło dochodu jest skreślany na wstępie. Szukajmy pasjonatów, którzy chętnie będzie spędzać czas z naszym dzieckiem i uczyć go nowe rzeczy.

43603 szamanka82 Kobieta, 46 lat, Łódź
marta.ww

marta.ww

Wydaje mi się, że zanim przystąpisz do poszukiwań niani powinnaś się zastanowić czego od niej będziesz wymagała, ile godzin chcesz by zajmowała się dzieckiem itd.
Drugą sprawą jest też to jakiej ty oczekujesz niani? Czy będzie to starsza Pani, czy może młoda studentka - to w sumie bardziej kwestia też tego komu zaufasz.
Odnośnie miejsc, gdzie możesz szukać potencjalnej niani to przede wszystkim internet. Osobiście mogę Ci polecić portal favore. Oferuje się tam całkiem sporo opiekunek do dzieci. Wklejam link Tekst linka

53713 marta-ww Kobieta, 39 lat, Wrocław
~koralova

~koralova

Też tak sądzę, że najpierw trzeba się zastanowić, jakiej niani szukasz. Najważniejsze to to, czy chcesz kogoś młodszego czy starszą panią. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.
[reklama usunięta]

Umiliana

Umiliana

Też mam takie rozmyślania. Nie jest tak łatwo zostawić je obcej osobie, ale z drugiej strony sporo osób jest zadowolonych z usług opiekunek. Trzeba próbować moim zdaniem. Koleżanka szuka teraz niani dla swojego chorego dziecka, znacie zaufane agencje? Czytałam troszkę na ten temat http://celnie.pl/jak-szukac-niani-dla-dziecka-niepelnosprawnego Znacie kogoś, kto był w podobnej sytuacji?

57580 umiliana Kobieta, 34 lata, Rzeszów
~milenka21

~milenka21

Jestem z Tarnowa i zamiast na nianię postawiłam na żłobek [reklama usunięta]. Dziecko (2 latka) chodzi już miesiąc i jest bardzo zadowolone - nie płacze, chętnie rano zbiera się do wyjścia, zostaje na razie na 5 godzin, ale z czasem pewnie wydłużymy. Niania jest ok, ale z innymi dziećmi moim zdaniem maluch lepiej się rozwija.