Interpretacja badań diagnostycznych

Awidność graniczna przy wysokim IGg toxo

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~anjam

~anjam

Proszę o interpretacje wyników. W 13 tyg. ciąży zrobiłam badania na toxoplazmozę.
Wyniki wyszły następujące:
IgG - 8450 (wynik dodatni >400)
IgM - 10,1 (wynik dodatni >8)
Przez miesiąc brałam Rovamycyne. Po tym okresie lekarz zlecił mi ponowne wykonanie badań i dodatkowo badanie na awidność.
Wyniki przedstawiają się następująco:
IgG - 650
IgM - 11,00 ( wynik dodatni >8)
awidność - 0,395 wysoka ( wysoka >300)

Lekarz prowadzący moją ciążę nie jest w stanie dokładnie zinterprtować tych wyników, gdyż z jednej strony awidność pokazuje że nie jest to świeże zakażenie a z drugiej wynik IgM świadczy o aktualnym przechodzeniu choroby.
Będę wdzięczna za interpretację tych wyników.

~AgataAgata

~AgataAgata

Witam mam pytanie, o toxo. Wynik w 12 tc igg 83, igm ujemne, później awidność 0,21 czyli jak rozumiem graniczna ale nie ma świeżego zakażenia, ponowne badania w 24 tc igg 85 igm ujemne, lekarz po długim wahaniu przepisał Rovamycine do zażywania przez miesiac. Czy ten antybiotyk jest konieczny skoro nie ma świeżego zakażenia i czy nie zaszkodzi on maleństwu. Bardzo się martwię o tą toksoplazmę bo w mojej rodzinie zdarzały się poronienia i to w późniejszych okresach ciąży nie tylko na początku. Pozdrawiam

~Kulka83

~Kulka83

Na poniższej stronie znajdziecie sporo ciekawych i przede wszystkim fachowych informacji na temat toksoplazmozy: www.wielkoszynski.webity.pl
Przede wszystkim jest tam ciekawa informacja o tym, że przeciwciała Ig M mogą utrzymywać się wiele miesięcy, natomiast niska awidność Ig G nie może wykluczyć świeżego zakażenia. Ja mam dodatnie IgM i Ig G , graniczną awidność i to jeszcze nie jest koniec świata. Lekarz zakaźny kazał powtórzyć badania za 3 tyg. i dodać do tego klasę przeciwciał Ig A. Pozdrawiam