Skocz do zawartości
Forum

Doradca finansowy - korzystacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o doradców finansowych - jest dokładnie tak jak piszecie.
Po pierwsze, jest tak dlatego, że większość najbardziej popularnych firm doradztwa finansowego tak naprawdę nimi nie jest. W większości są to firmy powiązane kapitałowo z różnymi instytucjami finansowymi, najczęściej z bankami i preferują rozwiązania z własnej grupy kapitałowej. Zanim skorzystacie z usług jakiejś firmy - sprawdźcie co to za firma, do kogo należy, wszystko jest w internecie. Od razu będziecie wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.
Po drugie, na rynku istnieje również zależność produktowa. Jeżeli firma doradcza podpisuje umowę np. z firmą ubezpieczeniową na sprzedaż konkretnego produktu godząc się na robienie określonego obrotu (narzucone targety) - to pojawia się nacisk na sprzedaż określonych produktów finansowych przez ich "doradców".
Po trzecie, z nazwą "doradca finansowy" można spotkać się praktycznie wszędzie, jest to istotne nadużycie większości firm pośrednictwa finansowego (firm naprawdę doradczych działających w interesie klienta jest bardzo niewiele). W większości doradcy takich firm są zwykłymi sprzedawcami produktów finansowych. Sami sobie odpowiedzcie: Jeżeli "doradca" jest zatrudniony w firmie, która go opłaca, to jak myślicie: taki człowiek będzie działał w interesie klienta czy w interesie firmy, która go zatrudnia? Jeżeli firma kładzie nacisk na sprzedaż konkretnego produktu to gdzie tu może być mowa o doradztwie? Taki "doradca" musi być posłusznym sprzedawcą, bo jak nie zrealizuje targetu to pożegna się z pracą. Nie może być tu mowy o żadnym doradztwie, które powinno być niezależne, obiektywne w interesie klienta. Znaleźć fachowca z doświadczeniem, który w taki sposób pracuje to dziś nie lada wyczyn. Jeszcze lepiej gdy taki doradca jest doradcą certyfikowanym. Takich doradców trzeba szukać samemu lub posiłkować się rekomendacjami znajomych.
Duże firmy doradcze w Polsce to nie instytucje charytatywne tylko firmy nastawione na zysk. Pracują w nich w większości młodzi ludzie z niewielkim doświadczeniem z zakresu finansów, przeszkoleni w konkretnych usługach i produktach przez swoich przełożonych.

pozdrawiam,
Doradca KFMM

Odnośnik do komentarza

~Ooradca KFMM
Jeżeli chodzi o doradców finansowych - jest dokładnie tak jak piszecie.
Po pierwsze, jest tak dlatego, że większość najbardziej popularnych firm doradztwa finansowego tak naprawdę nimi nie jest. W większości są to firmy powiązane kapitałowo z różnymi instytucjami finansowymi, najczęściej z bankami i preferują rozwiązania z własnej grupy kapitałowej. Zanim skorzystacie z usług jakiejś firmy - sprawdźcie co to za firma, do kogo należy, wszystko jest w internecie. Od razu będziecie wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.
Po drugie, na rynku istnieje również zależność produktowa. Jeżeli firma doradcza podpisuje umowę np. z firmą ubezpieczeniową na sprzedaż konkretnego produktu godząc się na robienie określonego obrotu (narzucone targety) - to pojawia się nacisk na sprzedaż określonych produktów finansowych przez ich "doradców".
Po trzecie, z nazwą "doradca finansowy" można spotkać się praktycznie wszędzie, jest to istotne nadużycie większości firm pośrednictwa finansowego (firm naprawdę doradczych działających w interesie klienta jest bardzo niewiele). W większości doradcy takich firm są zwykłymi sprzedawcami produktów finansowych. Sami sobie odpowiedzcie: Jeżeli "doradca" jest zatrudniony w firmie, która go opłaca, to jak myślicie: taki człowiek będzie działał w interesie klienta czy w interesie firmy, która go zatrudnia? Jeżeli firma kładzie nacisk na sprzedaż konkretnego produktu to gdzie tu może być mowa o doradztwie? Taki "doradca" musi być posłusznym sprzedawcą, bo jak nie zrealizuje targetu to pożegna się z pracą. Nie może być tu mowy o żadnym doradztwie, które powinno być niezależne, obiektywne w interesie klienta. Znaleźć fachowca z doświadczeniem, który w taki sposób pracuje to dziś nie lada wyczyn. Jeszcze lepiej gdy taki doradca jest doradcą certyfikowanym. Takich doradców trzeba szukać samemu lub posiłkować się rekomendacjami znajomych.
Duże firmy doradcze w Polsce to nie instytucje charytatywne tylko firmy nastawione na zysk. Pracują w nich w większości młodzi ludzie z niewielkim doświadczeniem z zakresu finansów, przeszkoleni w konkretnych usługach i produktach przez swoich przełożonych.

pozdrawiam,
Doradca KFMM

W takim razie jak odróżnić dobrego doradcę, od pseudo fachowca?

Odnośnik do komentarza

Ja korzystam od pewnego czasu jak zostałam sama z niewielkimi alimentami. Najczęściej problemy pojawiały się przed wyprawkami szkolnymi jak trzeba było wyłożyć po 500 zł na każde dziecko. W bankach nie było mowy o kredycie.
W moim niewielkim mieście doradców było mało Ale trafiłam na Pana Waldka chwilowo.com.pl i w sumie do tej pory co pewien czas tylko dzwonię i czekam z jeden dzień na pieniążki.
Temat ciężki bo chodzi zwykle o pożyczki pozabankowe, a jak wiadomo oszustów nie brakuje.
Kiedyś korzystałam z Providenta, ale koszty były okrutnie duże. Przy tym jeszcze cotygodniowe wizyty człowieka po raty.

Umowy kredytowe to nie dla mnie więc osobiście wolę oddać sprawy w ręce kogoś kto się na tym zna. Wiem też, że wielu doradcom zależy tylko na prowizji, którą dostają. Tak miałam z openfinance jeszcze przed rozwodem, gdy z mężem wzięliśmy kredyt hipoteczny na mieszkanie i jakąś pseudo polisolokatę. Lokata miała zarabiać 20% rocznie, a się okazało że po 2 latach ubyło 80% pieniędzy. Z tego co wiem to mąż dalej walczy z tymi doradcami w pozwach zbiorowych bo oszukali sporo osób.

Trzeba uważać na wszystkie banki, parabanki i samych doradców.

Odnośnik do komentarza
Gość pieknyolek

Korzystanie z doradców może być czasami kosztowne, ale w czasach internetu to mega uległo zmianie ;) Ja jak brałem kredyt hipoteczny to skorzystałem z wyceny kredytu hipotecznego online i byłem z tego bardzo zadowolony. Wam też polecam korzystać z usług tego typu ;)

Odnośnik do komentarza

Tutaj się nie zgodzę. Moim zdaniem NIE korzystanie z pomocy doradcy finansowego może być dla nas kosztowne. Nie znamy instrumentów bankowych i nie wiemy sami, jak poruszać się w sferze finansowej. Chyba, że mamy faktycznie taką wiedzę to ok. Ja nie miałem i gdyby nie pomoc doradcy finansowego Białystok z https://expertbialystok.pl/ to myślę, że wziąłbym kredyt hipoteczny w banku, w którym oprocentowanie by mnie dzisiaj zjadło. Dobrze zrobiłem i jestem zadowolony, Wam również polecam przemyślane działania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...