Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tubulinka

Dziewczyny zapraszam do wspólnego wątku :). Termin mojej ostatniej @ 2.05
Test pozytywny , bhcg tez termin 04.02.2019 w piątek wizyta u lekarza . To będzie nasze drugie maleństwo , mamy córkę z października 2015

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

ostatnią miesiączkę miałam 02.05.18 i od tamtej pory.. nic. :)
Zrobiłam test wczoraj 5 i dziś czyli 6.05 i są 2 kreseczki. Ta druga jeszcze słaba ale jest. Zastanawiam sięjak szybko iść do lekarza? Dodam, że to moja pierwsza ciąża. Od 2,5 miesiąca przyjmuję kwas foliowy, ponieważ planowałam zacząć starania w lipcu.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Jestem na wątku starających się o dziecko :)
Jestem już mamą prawie 5 letniego Nikosia.
Wyczekuje teraz 2 kresek.
@ powinna pojawic się 11.06.
Dziś 24dc. Od 10 dni mam bardzo obolałe piersi, ból brzucha jak na @ też utrzymuje się juz 10 dzień. Do tego mega senność i częstsze wizyty w wc. Mam nadzieję że do Was dołączę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mm4z1h4lbj.png

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie wiem w którym jestem tygodniu. Myślę że 3 lub 4. Może powinnam iść i sprawdzić czy zarodek się odpowiednio zaimplantował czy cokolwiek? Jestem skołowana trochę nie wiem co robić ale napewno szczęśliwa.

Odnośnik do komentarza

Patt wpisz sobie w jakiejś aplikacji np "Preglife" tam podajesz termin ostatniej miesiączki i pokazuje Ci w którym tyg i dniu ciąży jesteś.
Wcześniej nie ma co isc tak na prawdę bo lekarz Ci za wiele nie powie a jedynie się zmartwisz że np jeszcze serduszka nie slychac i bedziesz w stresie czekać kolejne 2 tyg. Tak najlpiej poczekać i iść 2 tyg po terminie miesiączki.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mm4z1h4lbj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Tubulinka

Ja idę na wizytę jutro :). Będzie to 5+4 tc zobaczymy czy serce będzie pracowało . Z pierwszym dzieckiem biło 5+6. Pracuje w środowisku medycznym Wiec wiadomo , ze musiałam szybko sprawdzić czy się udało z racji wczesnego l4. Mam nadzieje dziewczyny , ze u każdej z nas wszystko pójdzie gładko . O pierwsza córkę staraliśmy się rok , teraz udało się za pierwszym razem . Trzymam kciuki za nas wszystkie

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, u mnie ostatnia @ 05.05. i do tej pory nic :) Pierwszy test zrobiłam już 31.05 (mój cykl ma 31 dni więc dla mnie to teoretycznie wcześnie bo kolejna miesiączka miała być dopiero ok. 04.06.), ale była tam już MIKRO kreseczka...chociaż sama nie byłam pewna, czy ona tam jest, czy ja chcę żeby była ;) Ale następne testy w kolejnych dniach miały już niezaprzeczalną kreskę :)))
W tą sobotę (09.06). byłam u lekarza. Czytałam, że to raczej jeszcze za wcześnie, żeby coś zobaczył na usg, ale że może zrobić badanie, sprawdzić ścianę macicy, śluz itp. "testy", które świadczą o ciąży. Tymczasem nie zrobił nic :( powiedział, że jeszcze za wcześnie żeby potwierdzić ciąże i że serduszko zaczyna bić w 23 dniu (czyli z moich obliczeń już 12.06.!!!) ...więc mam przyjść za 2 tygodnie to wtedy będzie pewne, że to już czas kiedy MUSI bić jeżeli wszystko jest ok.
Wiem, że z jednej strony to mądre podejście bo ja oczywiście najchętniej przybiegłabym 12.06. i czekała aż serduszko zabije ;) ale z drugiej strony jakim strasznym byłoby to dla mnie rozczarowaniem, jeżeli bym go nie usłyszała, a przyczyną nie byłyby problemy z dzidzią tylko źle wyliczony czas owulacji. I właśnie przed tym nie przestrzegał.
Dlatego z doświadczenia mogę Wam doradzić, żeby pójść pod koniec 6 tc, albo w 7 bo wcześniej nie bardzo jest sens. Przynajmniej ja z takim podejściem się spotkałam.
Pozdrawiam i czekam te cho***ne 2 tygodnie...

Odnośnik do komentarza

Na USG nie ma co iść wcześniej niż 7, a nawet 8 tc. Wcześniej może być za wcześnie ze względu na źle określony wiek ciąży - i po co się stresować niepotrzebnie?
Często jest też tak że ok. 6 tc słychać już słabe tętno, a na kolejnej wizycie już nie... Niestety takie jest życie, ale po co dokładać sobie zmartwień.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Liath
Test jest pewny tylko przy wyraźnej drugiej kresce oraz do 3-5 minut po wykonaniu (zależne od producenta).

Nie prawda, u mnie była taka blada kreska, że nikt oprócz mnie jej nie widział, a mimo to test był pewny i leci mi 25 tc :) co do 3-5 minut, koleżanka zrobiła, odczekala właśnie ten czas, nic nie pokazało, wrzuciła do szafki i poszła spać a rano co? Druga kreska i urodziła zdrowa dziewczynkę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...