Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Irka_88

Mam wrażenie ze moja ciaza już odbija się na córce .
Bo nie wiem jak to nazwać .
Moja corka miała 19 msc jak przestała używać pieluch w dzień .
Tylko w trakcie choroby zakladalsm pieluchomajki bo różnie bywało A że miewa gorączki ponad 40 stopni to nie ma co zawracać glowy toaleta .
Od 2 tyg zakładam pieluche na noc
To jeszcze nic -te 2 tyg zapomina się totalnie .
Stoi obok nocnika i robi w spodnie .
Nie radzę sobie już po prostu .
Ja niania z wieloletnim doświadczeniem .
Tracę siły ; (

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wielkie dzięki za wszystkie 100 lat i życzenia. Bardzo mi miło. Przy okazji trochę się uspoikalam tymi pobolewaniami ze nie tylko u mnie to występuje.
Irka, Twoja córka teraz ma 3 latka z tego co pamiętam. Moczenie nocne może się zdarzać jakoś do 4 roku życia. Dzisiaj np nam się zdarzyło choć zwykle Amka budzi się w nocy jak chce jej się siku. Wiec w nocy spoko, ale za dnia to dziwny regres. Myślisz ze ciąża mogła ją wyprowadzić z jakiejś jej równowagi? Ja mysle ze nie? To jest chyba zbyt abstrakcyjne dla takiego małego dziecka, żeby mogło czuć niepokój z tego powodu. Na pewno to nie żadna infekcja?

Odnośnik do komentarza

Zapewne jest tak jak Ana mówisz. Poza tym. Dzieci około 3,5 roku przechodzą kryzys. Nie żaden bunt czy inne dyrdymały wymyślone przez nieradzących sobie rodziców tylko prawdziwy kryzys związany z poczuciem bezpieczeństwa. Podejrzewam ze u różnych dzieci różnie się to objawia.w przedszkolu Amki jest starsza dziewczynka która miała coś podobnego ze siusiala w majtki bo twierdziła ze nie czuje. Mama właśnie podejrzewała infekcje, nie wiem jak się to skończyło.

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

W kwietniu skonczyla 3 lata . Ona mi teraz robi co dzień kupę w spodnie .
Potrafi zejść z nocnika lub wc .Albo stać przy nocniku i zrobi w spodnie .
I jeszcze mówi ze nie zrobiła.
Mokre spodnie jej nie przeszkadzają .
Jestem w szoku .
Siedzi na nocniku pytam czy już sikala mówi ze nie wstaje -nasikane .
Regresy przerabialam .
Ale jak się zmoczyla była szybka reakcja z jej strony. A teraz jakby nic się nie stało .
Rozumiem wpadki lub mokre noce .
Ale teraz to po prostu niczym roczniak.
Zastanawiam się czy to przez malutką kuzynke która często widuje i widzi że mała ma pampersy.
Dziś pytam"dlaczego znowu w spodnie ?
A ona najpierw zapiera się ze to nie ona ,po przebraniu mówi ze ona nie chce majtusi tylko pampersa.

Odnośnik do komentarza

Sylwia84, super wiesci z samego rana :)

Irka_88 ja co prawda bardzo dawno temu przechodzilam okres odpieluchowywania i nieco inaczej wygladal, bo pampersow nie uzywalam. Natomiast pamietam, jak zglebialam wiedze to czytalam ze w okolicy 3go roku zycia dzieci przechodza moment pierwszego wstydu. Zaczynaja sie chowac po katach, zalatwiac w majteczki, a dorosli poteguja to mowiac ze brzydko dziecko zrobilo i jaka to fuj ta kupa czy siusiu. Nie wiem czy tak jest u Was i czy z tym akurat ma problem corka. Ale moze sprobuj ja zabierać ze soba do toalety, pokaz ze to jest cos super i kazdy to robi. U nas np nocnik nie wchodzil w gre, mlody od kiedy zaczal siadac byl wysadzany na kibelek, podtrzymywany przezemnie siedząca okrakiem tez na kibelku. Tak czy inaczej powodzenia :)

A ja dzis od rana czuje sie paskudnie, w weekend nic nie wypoczelam, a wrecz przeciwnie, do tego zlapalam przeziebienie i w nocy bol gardla i katar spac nie dawaly. Rano mnie tak wymiory zmasakrowaly, ze ledwo sie ogarnelam. Mam nadzieje, ze za chwile sie poprawi i to co wlasnie zjadam zostanie w srodku i troszke sily mi da.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Ciekawe ile "płci" z prenatalnych się potwierdzi .
Odnośnie samopoczucia to ja w jeden dzień myślę oo super jest lepiej.
Następnego dnia myślę sobie ..
Jeszcze pół roku i będzie ok;)

Najgorsze brak poczucia smaku wszystko smakuje tak samo i dość często twierdze że jest coś nie słone lub zle przyprawione .
W SOBOTĘ posolilam posolone ziemniaki .
Mąż nie był pewny czy posolil spróbowałam wodę stwierdziłam ze nie -A jednak solone były .
Jutro jadę na kontrol szyjki i tak już będzie Co tydzień.

Odnośnik do komentarza

Odnosnie tych badań to Wam jeszcze napisze ze namówił mnie ten lekarz na ten test pappa. No i tak zgłupiałam wiec zrobiłam. Wyniki za kilka dni. Ten sam lekarz ma ocenić ryzyko ale ze tutaj w usg parametry są Ok to sam stwierdził ze już bardzo to ryzyko zmalało. Wiec po co robiłam w ogóle? No mowie Wam nie myślałam specjalnie. Ale dzidzius słodki, taki już duży 7 cm :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia ode mnie również spóźnione życzenia urodzinowe. I nie ma się co martwić PAPPA jak usg dobre.

Moja córa obecnie 4l4m moczy się w nocy. Nie każdego dnia ale dość często niestety.

Dziś jestem po amniopunkcji... Matko ale to było okropne... Wolałabym zęba wyrwać niż to powtórzyć... Leżę cały dzień plackiem ale cały czas dziwne uczucie mam w brzuchu i boję się że wody płodówe mi wyciejają... Ale to tylko może moja shiza. Nie dopłacaliśmy do badania i wyniki za miesiąc. Nie dopłacaliśmy bo w sobotę lecimy na Kretę do mojej kuzynki na 18 urodziny i posiedzimy minimum dwa tygodnie więc wcześniejszy wynik nic mi nie da.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3d3jwghb3.png

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kq13y8ttf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Jestem gotowa wrócić całkiem do pampka
Pranie mi się mnozy.od grudnia 2016 w dzień sama korzystała z toalety .I nawet w czasie kiedy były próby bez pampersa tyle prania nie miałam .

Dziewczyny dziwny ból mnie dopadł A mianowicie krocze i wewnętrzna strona ud coś dziwnego .
Ciężko mi dziś chodzić .
Wydawało mi się że panuje nad emocjami Ale dziś poplakalam się jak młoda rozbiła coś mojej siostry
Dokładniej było tak
Siostra o 17 wrocila z pracy i chwali się pamiątka od koleżanki nie wiem co to było .
10 minut później moja młoda to rozbiła A ja się rozplakalam normalnie Hit -ze ja taka wrazliwa

Odnośnik do komentarza

Odpueluchowanie to pikuś, doradźcie mi proszę jak dziecia odcycowić. U nas problem tej natury, że bez cycka nie zasnie, a już naprawdę mam dość. Gryzie mnie, sutki bolą, tego mleka to chyba tam prawie już nie ma, on się uzależnił od ciamkania. Jak nie daję to ryk i histeria. Na męża nie mam co liczyć, "dziecko płacze zrób coś zeby przestał". Tym coś jest cycek. No i koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

20 msc zycia zaczęła bez pampersa
Dostała nakładkę na sedes i ja pokochała.
Później był regres jakoś bo babcia przedobrzyla -babcia kupiła nakładkę do siebie i jak mała zawołała siku babcia pobiegla do garażu po deskę i posadziła ja na taką bardzo zimna .
Mała posikala po nogach .I przez miesiąc omijala wc szerokim łukiem .
Kupiliśmy nowy nocnik i problem się skończył .
Do nakładki wróciła jakoś w zimie ostatnio .
Pani pediatra powiedziała ze nie ma co się doszukiwać powodu ze to przejściowe .
Możliwe że stresuje się mną
Słyszy jak ja wymiotuje widzi że nie mam sil to takie "Halo mamo ja tu jestem"
Ale ja zauważyłam że ma taki dziwny etap teraz
Fochy przy ubieraniu-nie chce butów bo ja gryza .
Chce żeby do mnie podeszła bo np buzie ma brudna -nie mogę bo moje nogi tylko stoją .
Upuscila coś na podłogę -nie podniesie bo ma za krótkie ręce
Zupę będzie jeść łyżka do herbaty bo ma małą buzię .
Na wszystko ma szybkie wytłumaczenie tylko na pytanie o siku
Odpowiada że to nie ona .
A jak kupa to ktoś podłożył to nie jej .
Ona nie wie skąd to .

Cierpliwość mnie ratuje

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Odnośnie cyca-nie znam się bo moja na mm i to tylko 7 msc .
Smoczek odolozyla na regał jak zmieniliśmy jej łóżeczko na tapczan .koło 16 msc życia
Najpierw 2 msc ptzegryzala 2 smoczki dziennie później Smoczek odlozyla w niedzielę w pierwszą noc na Nowym łóżku ja go schowalam po 4 dniach ..I nigdy do tematu nie wróciła widząc inne dzieci ze smoczkiem mówiła ze to dzidziusie.
Ale postawa męża "płacze zrób coś "
Jak bym ta mi tekst usłyszała to bym zagryzla serio rodziców jest dwoje.
Jak jest problem z dzieckiem i jest 2 w domu to chyba 2 Stara się ogarnąć .

Odnośnik do komentarza

On generalnie z tych współpracujących, tylko z tym karmieniem nie mam od niego wsparcie. Od razu jest, po co ma płakać, daj mu pierś. A ja w tandemie karmić nie zamierzam, nie chcę czekać do listopada aż problem sam się rozwiąże. 15 miesiecy karmienia to i tak dużo moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Brydziak

Ja też dziś po prenatalnych. W usg wszystko w porządku i chyba chłopak. Ulżyło mi. U mnie odpampersowanie było tragiczne, miałam wrażenie ze cały dom śmierdzi moczem córki. Teraz jest ok chociaż ostatnio 2x kupa w gacie była. Co do cycka to chyba po prostu trzeba twardo nie dawać 2-3 dni krzyku i przejdzie. Postawa męża .... bez komentarza też bym zastosowała metodę na wstrzymanie: przeszkadza ci płacz dziecka to rusz du....pę.

Odnośnik do komentarza

Ana odstawienie to proces, musisz zalozyc minimum 2 miesiące. Przypomnij ile Twój dzidzius ma latek? Ja sobie poradziłam a właściwie jestem na dobrej drodze mniej więcej tak, ze po prostu raz nie dałam. I był ryk i histeria, ale tłumaczyłam, ze nie mogę (w styczniu miałam wycinania mała torbiel z piersi i broniłam się tym ze nie chce mieć znowu operacji) jakoś zrozumiała jednorazowo. W kryzysach i na noc dawałam pierś ale jednocześnie dawałam butle z kaszka.najpierw chwila pierś a potem butla. Potem odmówiłam drugi raz a potem trzeci i zauważyłam ze Amka dość łatwo zaczyna przyjmować moje nie.jak już naprawdę był powód nie wiem upadła czy bardzo była zmęczona to normalnie dawałam ale teraz nawet już nie prosi jak upadnie.teraz jak poprosi to sama mówi ze nie ma. Mysle ze to naprawdę nasze ostatki. ;) oba ma teraz 3 latka i 2 miesiące, wiec dziec dość rozumny, ale tez bardzo egzekwujący.czasem z mniejszym mysle ze jest łatwiej. Kolezanka zamiast cyca miała pod ręka chrupki kukurydziane, soczek ... są sposoby z gorzkim paluszkiem ale to nie polecam. Tak jak na początku pisałam dobrze jak się założy ze to będzie proces a nie z dnia na dzień, bo szkoda dziecka.

Odnośnik do komentarza

Ej przeczytałam post do końca ze Twoje dziecko Ana ma 15 miesięcy, gupek ze mnie. Kurczę to dość mały żeby zrozumiał i uwzględnił Twoje potrzeby. Wiec chyba włącz te chrupki kukurydziane... a Wy macie stałe pory karmienia?? Mleko masz na pewno, bo inaczej by nie ciamkal,chociaż oczywiście dziecko oprócz mleka potrzebuje bliskości... hafija miała kilka fajnych rad na odstawienie- jakieś golfy, unikanie kontaktu który może się kojarzyć z karmieniem(np u nas jak ja sadzam bokiem na kolanach) wejdz na jej bloga, temat dość popularny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...