9 miesięcy, ciąża

Oczekiwanie na usg genetyczne

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~xyza

~xyza

Bardzo mnie to cieszy ze sie zdecydowalas na nifty mimo kosztu. Jednakze jak juz sama wiesz spokoj jest bardzo ważny tym bardziej w ciąży. Powodzenia i czekamy na wiesci. Za ile bedzie wynik??

~Caro84

~Caro84

Już jestem po. Sam zabieg trwał może z 10 minut z czego większość czasu zajęło samo usg. Nic nie bolało, nie było nawet nieprzyjemne. Mam wrażenie, ze czasem nieumiejętne pobranie krwi jest bardziej bolesne i nieprzyjemne.
Wynik za 3 tygodnie. Także czekamy.

Mama_2014

Mama_2014

Ciesze sie, ze juz po wszystkim !!
Teraz dlugie 3 tyg przed Toba, ale masz wyniki Nifty, wiec musi byc dobrze Caro !!

54982 mama-2014 Kobieta, 30 lat, Gra...
~Caro84

~Caro84

Czuje się dobrze. Nie odczuwam żadnych skutków amniopunkcji. Wczoraj polezalam w łóżku a dzisiaj już w miarę normalnie funkcjonuje. Mam nadzieje, ze tak pozostanie.
Cały czas jestem pod wrażeniem przebiegu całego zabiegu. Gdyby wszystkie badania szły tak szybko i sprawnie byłoby cudownie.
Przed ciąża miałam wykonywane hsg i zdecydowanie gorzej to wspominam. Jedno z najgorszych badań jakie miałam w życiu.
Wynik amniopunkcji będę miała prawdopodobnie dopiero 9 lutego bo niestety muszę go odebrać u genetyka a on przyjmuje tylko raz w tygodniu, w piątek :/.
24 mam wizytę kontrolna u swojego lekarza i nie mogę się doczekać żeby zobaczyć czy z mała wszystko Ok.

~Caro84

~Caro84

Niestety okazało się, ze wyniku z amniopunkcji nie będzie bo w pobranym płynie było za mało komórek.
Razem z lekarzem stwierdziłam, ze nie będziemy drugi raz próbować pobrać i oprzemy się tylko na wyniku Nifty, który jest dobry. Tak jak na początku lekarz bardzo naciskał na amnio to po zobaczeniu wyniku Nifty i obecnym usg stwierdził, ze spokojnie możemy to „olać” i nie ukrywam, ze bardzo mnie to cieszy bo nie chciałabym już małej narażać.
Ostatnie usg potwierdziło,ze będzie dziewczynka :).
Jesteśmy umówieni na echo serca na początku marca i zobaczymy co dalej.

~Domi123

~Domi123

A ta amniopunkcja to jest zawsze robiona czy tylko w uzasadnionych przypadkach? Właściwie to jak wygląda usg genetyczne? To wszystko dopiero przede mną;)

~xyza

~xyza

Usg genetyczne tzw. Usg I trym. Wykonywać moze lekarz z odpowiednim certyfikatem. Dobre usg trwa.przynajmniej 20 minut. Sprawdza sie wszystkie wazne parametry dziecka m.in. tetno dlugosc crl wymiar przeziernosci karkowej czy jest kosc nosowa czy sa raczki nozki poszczegolne kosci i stawy tak mozna powiedziec np. Lokiec czy sa wewn. Narzady pecherz no wiadomo serce moze tez widac jak pracuja komory i czy jest ok czaszka wymiar glowki czy jest w srodku tak jakby ksztalt motyla tak to lekarze nazywaja no i tez na pewno twoje lozysko gdzie i czy nisko czy wysoko jest. Tak na moja wiedze to wyglada. Z wszystkich parametrow wychodzi tez pieknie na jaki tydzien i dzien ciazy jest dziecko rozwinięte.
Jesli nie jestes jakos mega pulchna na brzuchu to wszystko powinno byc pieknie widoczne w badaniu usg przez powloki brzuszne.
Do amniopunkcji musza byc przeslanki. Nikt z automatu nie proponuje kobiecie amnio.

~xyza

~xyza

Caro i tak trzymac. I tak podziwiam ze mimo dobrego nifty zdecydowalas sie na amniopunkcje. I tu potwierdza sie w twoim przypadku ze nie zawsze amnio jest skuteczna. Ze zwyklego badania krwi mozna bylo pobrac odpowiednia ilosc materialu i oddzielić te nalezace do dziecka a z przeprowadzonej amniopunkcji gdzie juz na pewno było komorek wiecej nieumiejetnosc zawinila. Z tym ze w drugim przypadku jest ryzyko utraty ciąży a na pewno winnych nie ma.
Coz nic tylko.sie dalej cieszyc rosnacym malenstwem. Pozdrawiam