9 miesięcy, ciąża

Clexane acard

Odpowiedzi znajdują się poniżej

tulipka

tulipka

lala mi piersi też odpuscily, zupełnie!! Są większe ale nie tkliwe. Jest tyle dziewczyn u ktorych ledwo drgną, że tym się nie przejmujmy (choć tez o tym myslalam).
Mowiłam o bólach i kłuciu ale stwierdził, że takie rzeczy zdarzają się często. Oczywiście nie powinny być tak silne, jednak dopóki nie ma krwawienia (nie plamienia) to po prostu nie można tu niczego stwierdzić ani wyrokować bo po prostu nie ma podstaw. Ogólnie czekamy i żyjemy do kolejnego poniedziałku (09.02).
Wiadomo -jak będzie (OBY!!) serduszko, to zdecydowanie prościej będzie oceniać wszelkie postępy.
lala ja chce zapaść w sen zimowy!!! :)) Jak niedźwiedź! tak na 2-3 tyg!! Ładnie proszę! :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai43r8tzdaa0qh.png

42906 tulipka Kobieta, 33 lata, xxx
tulipka

tulipka

aha co do progesteronu to usłyszałam "tak, tak ale przecież to suplementujemy" czyt. Luteina. Tak więc ja po prostu biorę jedną, dodatkową tabletkę popołudniu. Na razie podziałało -urósł, ale nie powtarzałam go. Hcg tez nie robiłam bo nawet nie miałabym jak dziś, ale podobnie jak ty odpuszczam temat. to nie ma sensu -mi także pięknie rósł zawsze. Po prostu przychodzi moment kiedy ciąża obumiera i koniec. Hcg nigdy mi tego nie wyrokowało.
Oby kluczem okazał się Clexane/Fraxa.

--

~lala323

~lala323

Tak ! Tak! Ja też chcę zasnąć przynajmniej do 12tc pięknie by było .. Ja wizytę mam 10.02 u mnie będzie to 8tc. Trzymam za nas kciuki!

~lala323

~lala323

Tak masz racje to musi być złoty środek ! Bo inaczej to juz nie wiem gdzie szukać ratunku ..

~Roxiii

~Roxiii

Cześć dziewczyny u mnie ciąża była ( musiała być ) planowana i już od 5 tygodnia ciąży musiałam brać zastrzyki clexane gdyż kiedyś wykryto u mnie mutacje V (piątego) czynnika Leiden, który powoduje powstawanie zakrzepów w żyłach przez co gdybym nie brała Clexane mogłabym stracić ciążę w bardzo wczesnym okresie.
Aby wykryć tą mutację trzeba zrobić badania genetyczne z krwi. W telewizji raz oglądałam, że właśnie bardzo dużo kobiet ma problemy z donoszeniem ciąży właśnie przez tą chorobę.
Radziłabym wam porozmawiać o tej chorobie z waszym lekarzem prowadzącym gdyż możliwe, że któraś z was nawet nie wie, że ma tą lub inną odmianę tej mutacji. Ja np. dowiedziałam się o niej całkowicie przypadkowo gdy chciałam usunąć żylaki okazało, się że mam nawracające zakrzepy i tak oto wysłano mnie na badania i dobrze bo dzięki temu wiem jakie leki muszę stosować już od pierwszych tygodni ciąży.
Mam nadzieję, że coś pomogłam opowiadając o moim doświadczeniu z Clexane.
Pozdrawiam

~lala232

~lala232

Roxii dziekuje za odpowiedź, u mnie nie znaleziono żadnej mutacji. Zespołu antyfosfolipidowego tez nie. Clexane tym razem dostalam razem z acardem od 4tc , jeszcze nie bylo widać pęcherzyka. Więc jeśli u mnie jest coś ukrytego , nie zbadanego to mam nadzieję ze te leki dadzą radę..

~leaan

~leaan wpis edytowany

Hej. Ja jestem teraz w 9 tygodniu ciąży. W 2006 roku poroniłam, w 2013 miałam puste jajo płodowe. Po nim prawie rok się starałam zajść w ciążę i monitoringi cyklu i zastrzyki z pregnylu nic nie dawały. Odpuściłam....teraz jestem w 9 tygodniu.Od początku duphaston( 3x1), acard + kwas foliowy i clexane(20mg/0,2 ml).Dodatkowy Femibion Natal 1, Witamina D3 oraz Magnez z wit.B6. Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy :-(. Moje pytanie jest takie do którego tygodnia clexane? jest bardzo drogi :-(....Duphaston także tani nie jest :-(. Dodam, że miałam badanie kariotypu....w paździeniku 2014.....do dnia dzisiejszego wyniku nie mam.....

tulipka

tulipka

leaan na kariotypy państwowo czeka się 6 tyg + dodatkowy czas oczekiwania na wizytę więc Twoje wyniki na pewno już dotarły -może mają jakiś bałagan? Co do Clexane to jest to bardzo indywidualna sprawa, niektóre kobiety ze stwierdzonymi chorobami zakrzepowymi biorą Clexane do końca ciąży, a nawet w okresie połogu. Jeżeli o mnie chodzi to wolałabym go brać jak najdłużej... byle tylko przyniósł upragniony efekt.
Tak z ciekawości dziewczyny ile kosztuje Clexane?? Ja za fraxiparinę (to samo, stosuje się je zamiennie) płacę 60zł za 10 ampułkostrzykawek.

--

tulipka

tulipka

leaan ja miałam robione w listopadzie te kariotypy, dziś idę na wizytę by skonsultować wyniki (odebrać je). W sumie też bardzo długo..

--

~leaan

~leaan

Ja krew miałam pobieraną na kariotyp 10 października 2014....w połowie stycznia tego roku byłam w Warszawie na Sobieskiego i wyniku jeszcze nie było.... Powiedziałam, że potrzebuje na już bo jestem w ciąży....ale to nic nie przyspieszyło....powiedziano mi, że może będą do końca stycznia. Ja za clexane płacę prawie 60 PLN za 10 sztuk ampułostrzykawek. Drogo bez refundacji :-(