Skocz do zawartości
Forum

Nie mam juz sił do przedszkolaka


magda1984

Rekomendowane odpowiedzi

syn ma 5lat,od jakiegos czasu ma zle zachwanie w przedszkolu w domu tez wsumie,nie pomagaja kary,grozby nawet obiecana nagroda:(oglnie jest grzeczny w przedszkolu,ale pani non stop mowi ze nie moze sie skupic na niczym,odpyskuje jak pani prowadzi zajecia to skacze i gluip sie smieje!w domu tez tak ma:(nie wiem co amm juz zastosowac!juz nie wiem czy wybracs ei do psychologa z nim sama niew iem!:(moze ktos tak mial

Odnośnik do komentarza

kochana wierzę, że ci ciężko ale wydaje mi się że dziecko coś chce przez to powiedzieć, przede wszystkim spróbuj skoncentrować się na pozytywach - to naprawdę bywa trudne ale skuteczne - wypróbowałam u mojego syna, potem spytaj się jaki system ma pani przedszkolanka by go chwalić, następnie stanowcze postępowanie, kontrolowanie, system kar i nagród za zachowanie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

mój 5-late tez jest na etapie NIE. Ciągłe awantury w domu, nie będę wam jadła, nie ubiore tego, nie mów do mnie, nie denerwuj mnie, nie ubiore butów, nie ide spać, nie będę się kąpał, dosłownie wszystko jedne wielkie NIE. Do tego rzucanie rzeczami, bicie, kopanie. A za chwile posłuszny jak aniołek, przytula się chce bajeczke, a jak mu odmówię argunemtująć jego złym wcześniejszym zachowanie to znowu awantua, i wielkie NIE.

Do dziś myślałam że to ja coś robię źle, że nie umiem do niego dotrzeć, ale jak poczytałałam że dużo rodziców ma ten sam problem to teraz wiem że to jeden z tych etapów. Jakieś pół roku temu też był kryzys (synek nie krzyczał ale bił, kopał i pluł) pomogła "dwutygodniowa terapia" , ja się nie denerwowałam na jego zachowanie a za każdym razem cierpliwie tłumaczyłam a zamiast używać słowa kara to delikatnie sugerowała że może bajeczka będzie jutro bo dzisiaj chyba nie mamy nastroju na oglądanie. Muszę znowu wprowadzić tę metodę możę poskutkuje (ale wymaga 1000% cierpliwości co nie jest łatwe).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...