Skocz do zawartości
Forum

krostki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni moj synek 5 tygodniowy ma krostki na buzce...Wyczytalam ze moze to byc tradzik dzieciecy.. czy ktos mial taki problem? bardzo prosze o rade.. Dodam tylko ze przebywam w Irlandi a tutaj podejscie do tego typu spraw przez lekarzy jest bardzo luzacke... jest wszystko ok to normalne prosze sie nie martwic...itp.

Odnośnik do komentarza

mój mały też tak miał,miał też je na brzuszku i lekarz mówił że to normalne i kazał go kąpać w płynie do kąpieli balneum ,no i przestałam go kapać w takiej ciepłej wodzie prosto z kranu tylko brałam zimną,od zagotowania gotowałam ją 5 minut potem studziłam i dopiero w takiej wodzie go kapałam(bo w takiej prosto z kranu może być za dużo chloru i od tego też mogą być problemy ze skórą)i mu przeszło po niedługim czasie i nie miał już tych krostek.

Odnośnik do komentarza

Mój maluszek też miał trądzik dziecięcy, nam lekarka przepisała jakąś maść na to (nie pamiętam już nazwy.. ale wiem, że to na receptę) ale ja jakoś sceptycznie jestem nastawiona do leków w tak młodym wieku... więc w sumie zastosowałam tą maść dwa razy, później odstawiłam... a krostki same zeszły. :-) więc nie masz się czym martwić! :-) a jeśli te krostki występują na innych częściach ciała to polecam do kąpieli oilattum soft ;-)

"dziecko to uwidoczniona miłość" /// mama 3-letniego szczęścia! :)

Odnośnik do komentarza

Witaj
moja córcia tez miałą trądzik niemowlęcy,tylko,ze w wieku 3-4 tyg i za rada położnej smarowaąłm buziulkę swoim pokarmem i a jak szłyśmy na dwór,to kremikiem Nivea SOS(córeczka urodziła się w czerwcu)w pudełku i po 1,5 tygodnia krosyki całkowicie zniknęły:)))
a ten kremik polecam na wszelkiego rodzaju zaczerwienienia na ciałku jest naprawdę suuper ,my stosujemy go parawie codziennie,a na noc na pupcie jest wręcz niezastąpiony:)))
Pozdrawiam i mam nadzieję ,że krostki szybko znikna

http://lb4f.lilypie.com/JRG2p1.png
http://s4.suwaczek.com/20080920310114.png

Odnośnik do komentarza

tina30
Witam od paru dni moj synek 5 tygodniowy ma krostki na buzce...Wyczytalam ze moze to byc tradzik dzieciecy.. czy ktos mial taki problem? bardzo prosze o rade.. Dodam tylko ze przebywam w Irlandi a tutaj podejscie do tego typu spraw przez lekarzy jest bardzo luzacke... jest wszystko ok to normalne prosze sie nie martwic...itp.

Mój synek też w tym wieku miał krostki na buzi i to był trądzik. Krostki były tylko na policzkach i w okolicach noska, nigdzie więcej. Skóra była normalna, nieprzesuszona, nie było plam ani innych wykwitów. Niektóre z tych krostek przeistaczało się w malutkie wągierki. Lekarz zelecił przemywanie buzi przegotowaną wodą i nie kazał nic więcej z tym robić. No i samo sobie poszło :-)

http://cap30.caption.it/10259/captionit0150750735D37.jpg :36_3_1:

http://miloszek.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Mój syn też miał krostki na policzkach. Były czerwone z takim żółtym środkiem (wyglądało to jak ropa, ale były dość ostre i szorstkie). Lekarz też stwierdził, że to trądzik noworodkowy, który zniknie do 3 miesiąca, ale kazał smarować emulsją o nazwie Seboderm (dwa razy dziennie) i prawie wszystko zniknęło. Można to kupić bez recepty, ale nie wiem czy za granicą też:):)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cg7rfy8ybwnap.png

Odnośnik do komentarza

moj synek ma krostki od ok tygodnia!! Myślałam ze coś zjadłam wiec codzien wykluczałam kolejne rzeczy z diety, dam sobie jeszcze ze dwa dni a jak nie przejdzie to do lekarza pojde, mam nadzieje ze to ten trądzik, bo wygląda bardzo brzydko, gdy się mały zgrzeje przy cycku to sa czerwone i chropowate, skora jest szorstka, a gdy się ostudzi lub wrócimy ze spacerku to krostek nie widać tylko czuć pod ręka lub pod światło
dam znak czy przeszło i czy byłam z tym u lekarza!!

Odnośnik do komentarza

Jesli to trądzik to tzreba poczekać aż sam zejdzie można próbowac przemywac przegotowaną woda, ewentualnie smarować oilatum, ale generalnie poza tym że dzidzia nie wygląda za pięknie z tymi krostkami to nic jej nie jest. Ale chrostki moga tez byc wynikiem uczulenia np. na proszek w którym pierzemy nasze ubrania (dziecko się do nas przytula więc może warto spróbowac wyprać nasze łaszki tez w w proszku dla dzieci?), na jakąs tkaninę syntetyczną albo pokarmowej, a czasem mogą to być zwykłe potówki - wtedy warto kapać malca w krochmalu (takim przyżądzonym w domu z mąki kartoflanej) no i oczywiście nie przegrzewac w miarę możliwości

Odnośnik do komentarza

U nas trądzik wyskoczył na buzi. Mały wyglądał strasznie. Cała buźka w ropnych krostkach, które się zaczerwieniały jak mu się robiło ciepło albo jak się denerwował. Pediatra kazała niczym nie maziać, tylko wodą przegotowaną przemywać kilka razy dziennie. Ja używałam płynu musteli bo dostałam próbkę i muszę powiedzieć, że przeszło po kilkunastu dniach.

wiem, że niektórzy lekarze przepisują maści z antybiotykami albo co gorsza sterydami. Osobiście nie polecam, zwłaszcza sterydów bo może być jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza

u mnie u obu synów było to samo.. buźka wysypana i plamki suche na skórze.. a nawet całościowa wysypka.. pediatra wmawiała mi trądzik niemowlęcy do 3 miesiąca dopiero mnie oświeciło i wykluczyłam z diety nabiał i wszystko ładnie zeszło (karmiłam piersią) więc i tym razem obstawiam u was skazę białkową, spróbuj wyeliminować nabiał i po 2 dniach powinna być różnica na skórze, polecam też kąpanie w emolietach typu Oilatum, balneum czy Emolium oraz jeżelikrostek sporo możesz zacząć od kąpieli w krochmalu czy nadmanganianie potasu :) no i natłuszczamy skórę bo może być swędząca jak sucha.

agatcha nas z tym do alergologa nie wysyłano, ze skazą ponoć jest tak że do 3 roku jest a potem sama odpuszcza. Należy po prostu dbać o to żeby podczas karmienia piersią samemu nie jeść no i jak się wprowadzi pokarmy to także tego unikać. Mój brzdąc starszy ma obecnie 2 i pół prawie i już je serki czy jajka :) no i modyfikowane mleko pije normalne. Czytałam też żeby tego nie drażnić w sensie "a może mu od loda nie wyskoczy" bo można dziecka skazą białkową wywołać nawet astmę!

Odnośnik do komentarza

tina30
Witam od paru dni moj synek 5 tygodniowy ma krostki na buzce...Wyczytalam ze moze to byc tradzik dzieciecy.. czy ktos mial taki problem? bardzo prosze o rade.. Dodam tylko ze przebywam w Irlandi a tutaj podejscie do tego typu spraw przez lekarzy jest bardzo luzacke... jest wszystko ok to normalne prosze sie nie martwic...itp.

Nie martw się - jeśli to trądzik niemowlęcy charakteryzuje się tym, że na spacerze, na dworze twarz dzidziusia wygląda dużo ładniej niż w domu. Mój synek, kiedy był maleńki miał ten problem i rzucała mi się w oczy straszna różnica między tym, jak wygląda na dworze, a jak w domu. oczywiście zaczęłam podejrzewać, że jest może uczulony na coś w domu - wszystkie kwiatki zostały wywiezione, podłoga myta sama wodą itd. Wydaliśmy masę pieniędzy na alergologów, którzy kazali mi zmienić dietę (mogłam jeść pięć produktów - tylko kasze, jasne pieczywo, mięso tylko gotowane indycze, marchew :36_19_2:) i nic więcej nawet jabłka i inne owoce odpadły. Zapłaciłam za to szybką utratą wagi (niby dobrze po porodzie, ale nie polecam), a moje włosy tak wypadały, że mogłam je znaleźć wszędzie.
Pewnego razu natknęłam się na artykuł w jakimś czasopiśmie dla niemowląt o tym, że trądzik niemowlęcy, tak jak pisały inne dziewczyny po prostu sam mija.
Dla złagodzenia objawów polecam kąpanie dzieciątka w normalnej wodzie z dodatkiem krochmaliku - wystarczy rozmieszać mąkę ziemniaczaną z zimną wodą, a potem dodać wrzątku i szybko wymieszać, później dodać do wody - uwaga, bo bywa bardzo gorące, dlatego trzeba poczekać. To mojemu synkowi troszeczkę łagodziło objawy, a polecało kilku lekarzy na różne dolegliwości skórne u dzieci.
Dodam tylko, że buźka mojego synka wyglądała naprawdę strasznie z tymi krostami. A pewnego razu po prostu wszystko minęło :)

Daj znać, jak wysypka w Twojego Skarba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...