Skocz do zawartości
Forum

Odzwyczajanie od smoczka


Gość mirabelka83

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirabelka83

Kiedy najlepiej zacząć i jakie są najskuteczniejsze metody?
Synek ma 13 miesięcy i chciałabym powoli odstawiać smoczek, nie wiem tylko jak się do tego zabrać. Teście i rodzice mówią, że to za wcześnie. Ale mnie się wydaje, że czas najwyższy....

Odnośnik do komentarza

Szczerze moj syn od urodzenia baaaardzo malo korzystal ze smoczka, ale przez zabkowanie za bardzo sie do niego przyzwyczail. Ma 7 miesiecy, duzo znajomych mi mowilo ze po prostu smoczka nie dawali, dziecko plakalo, zmeczylo sie i zasypialo a z czasem zapomnial o smoczku. Niby drastyczne ale skuteczne. Cos mi sie wydaje ze niebawem wroce do tego co kiedys, zero smoczka

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza

Mirabelka83, mój najmłodszy synek też ma 13 m-cy i też jest smoczkowy (jako jedyny z 3 dzieci ;)). Wiesz, jak postawisz na swoim, to dziecko na każdym etapie życia odzwyczaisz ;). 13 mż., to wg specjalistów też dobry wiek na oduczanie, bo w tym okresie dziecko zaczyna naukę chodzenia, poznaje nowe rzeczy i może zapominać o smoczku. Choć spotkałam się też z opiniami, że to i za późno i za wcześnie, by dziecku smoczek zabierać. Za późno, bo były co najmniej 2 takie etapy w jego życiu, że dziecko mniej potrzebowało smoczka, chyba ok. 3-6 mż. i 7-9 mż. A że z kolei za wcześnie, bo dziecko jest "uzależnione" od smoczka i ciężko będzie mu go odebrać, bo większość dzieci rzuca smoczek przed 2 rż., dlatego może lepiej przeczekać jeszcze kilka miesięcy, a w międzyczasie obserwować czy nie nastąpi spadek zainteresowania smoczkiem i wtedy mu odstawić. A teraz możesz mu dawać smoczek tylko np. do spania albo jak widzisz, że go najbardziej potrzebuje. Nie dawaj smoczka dla samego dania, by po prostu miał.

Odnośnik do komentarza

Ja chciałabym mojego syna odzwyczaić od smoczka przed powrotem do pracy. Wracam do pracy w połowie września, więc zostały mi niecałe 2 mies. Ale nie wiem jak się do tego zabrać. Nie potrafię jakoś tak ostro zabrać mu całkowicie z dnia na dzień, zresztą słyszałam, że tak się nie powinno robić. Daję mu tylko wtedy kiedy zachodzi potrzeba, tzn. do spania i w ciągu dnia jeśli jest już faktycznie nieznośny.
A taki termin sobie wyznaczyłam, bo u mnie problem jest w teściach. Opiekują się w tej chwili kuzynem mojego synka, chłopczyk ma 3 lata i dalej ze smokiem. Z ich winy. Bo ich zdaniem dziecko powinno ciamrać smoka tak długo jak chce. Ale ja uważam, że 3 lata to już zdecydowanie za długo. Nawet 3 tyg temu byliśmy na urodzinach tego małego i babcia z drugiej strony zagadała, że trzeba by go odzwyczajać od smoczka, bo do przedszkola od września idzie, na co mój teść powiedział, że absolutnie nie, bo to dla dziecka przyjemność i powinien używać smoczka tak długo jak potrzebuje, a właściwie jak najdłużej.
Jak wrócę do pracy, mały będzie pod opieką teściów. Dlatego chcę by do tego czasu smoczek nie był mu potrzebny. Bo wiem, że jeśli ja będę się starała odzwyczajać już w tym czasie i np. oddam go rano pod ich opiekę bez smoczka, to będą w stanie iść do sklepu kupić nowy i bez mojej wiedzy małemu podkładać :( Nie chcę żeby mój synek za te 2 lata dalej mymlał smoka.
Teściowa też mi cyrki zrobiła jak się dowiedziała, że jakiś czas temu ostawiliśmy całkowicie butelkę ze smoczkiem. Bo ona np. temu drugiemu wnukowi 3 letniemu dalej daje po tajniaku pić ze smoczka jak u nich jest :/
Próbowałam już odcinać końcówkę smoczka, ale u nas nie sprawdza to się. Więc też chętnie dowiem się od tych z Was, którym udało się pożegnać ze smokiem, jak to zrobiłyście?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

Odnośnik do komentarza

Cora, rozumiem, chyba w tej sytuacji też bym przyspieszyła odstawienie smoczka. A teściów współczuję!
Co do oduczania, to większość rad dotyczy dzieci ok. 2 letnich i starszych. U młodszych dzieci to najczęściej jest schowanie smoczka i nie dawanie go. Grunt to konsekwencja i nie poddawanie się, dlatego do odstawienia smoczka, to najpierw rodzice muszą być gotowi ;). Ciężkie są 2-3 noce, a potem jest już ok.
Życzę wytrwałości w podjęciu decyzji i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...