Skocz do zawartości
Forum

Brak kolejnej miesiączki po ciąży a tabl. antykoncepcyjne


Gość zmartwiona30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwiona30

Witam,
4 miesiące temu urodziłam synka. Początkowo karmiłam go piersią, później mieszanie, aż w końcu przeszliśmy tylko na mm.
7 listopada miałam pierwszą miesiączkę po porodzie i rozpoczęłam brać tabletki antykoncepcyjne - ovulastan forte. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek.
Przed ciążą brałam tabl. antykoncepcyjne 7 lat (najpierw Cilest, potem Midiane) i zawsze miałam miesiączkę z zegarkiem w ręku w 4 dniu po wzięciu ostatniej tabletki. Dziś mija 5 dzień i dalej brak krwawienia...
Czy jest możliwe, że skuteczność tabletek zawiodła?
Powiem szczerze, że bardzo się stresuję, bo chciałabym drugie dziecko, ale jeszcze nie teraz. Tym bardziej się obawiam, bo przecież przy tabletkach jako tako miesiączka nie występuje, a krwawienie z odstawienia, więc poniekąd krwawienie pojawia się jakby mechanicznie....

Odnośnik do komentarza

Byłam w dokładnie takiej samej sytuacji: gdy tylko pojawiła się pierwsza miesiączka rozpoczęłam opakowanie tabletek anty - Novynette (przed ciążą również je brałam). Nie pamiętam dokładnie po ilu dniach wtedy pojawiała się miesiączka ale na pewno szybciej - teraz było to w 5 dniu. Tak więc bez stresu, okres się pojawi. U mnie była tylko taka różnica, że był meeeeeega obfity :/ Mam nadzieję, że to jeszcze organizm oczyszczał się po ciąży...

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4amg7yq15qbqv9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...