Skocz do zawartości
Forum

Nie chce jeść! Słabo przybiera na wadze!


Gość Mała Maja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mała Maja

Witam. Mam problem moja dwumiesięczna już córka nie chce jeść! Niestety jest to problem od urodzenia! Na wadze przybrała tylko kilogram. Je tak po 50 60ml co 3 godziny czasem mniej nawet po 30! Po urodzeniu nie miałam swojego pokarmu a w szpitalu nie chciały dawać mi dla niej mleka nawet przez 6 godzin! (nie wiem czy może mieć to związek z tym że nie je? Od urodzenia także ropieje jej oczko i z noska ma dziwną wydzielinę (też nie wiem czy może to ma związek z niejedzeniem?) mimo leczenia oczka nie ma żadnej poprawy dalej ropiej i łzawi;/ Leczenie po kontrolą pediatry lecz zdaje mi się że ona nie bardzo interesuje się losem mojej córki morfologia i mocz dobre! Do okulisty niestety termin najwcześniej na wrzesień (POLSKA) Mała miała infekcję dróg moczowych była w szpitalu teraz jest już dobrze ale ona dalej nie chce jeść! mleka zmieniałam (nie karmię i nie karmiłam piersią) smoczki do butelek zmieniałam nic nie pomaga! pomóżcie !!

Odnośnik do komentarza

moj synus ma 5 tyg i tez ma ropiejace oczeta, polozna poradzila mi by je przemywac wacikami zalanymi przegotowana zimna woda, zasada przemywania oczek od zewnatrz oczka do wewnatrz (od uszka do noska). ja przemywam 2 razy dziennie i codziennie robie nowe waciki. nie wiem czy to pomoze ale mojego synka oczka wygladaja lepiej.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała Maja

Mi powiedzieli że może być to zatkany kanalik łzowy niestety na zabieg trzeba mieć skierowanie jak już pisałam okulista dopiero na wrzesień;( mi przemywanie wodą nic nie dało dostała również krople z antybiotykiem które też nic nie dały;(

Odnośnik do komentarza

Przetykanie kanalika też nie zawsze daje efekty. Antybiotyk mógł być źle dobrany, warto zrobić antybiogram. Ale oczek lepiej nie zaniedbywać. Poszukaj innych okulistów, może ktoś ma szybciej wolny termin, a jak nie to proś ładnie panie w recepcji, jest szansa, że wcisną was szybciej. A jak nie to pozostaje wizyta prywatnie, pół roku z takim problemem bym nie czekała. Możesz tez podjechać do szpitala na dyzur okulistyczny, pokażą ci przynajmniej jak masowac kanalik. Poza tym przemywaj oczka gazikiem jałowym nasączonym sola fizjologiczną, na każde oko jeden swieży gazik, ruchem od zewnetrznego kącika do środka oka.
Co do małego przyrostu wagi - to pewnie wina infekcji, jaka przeszło twoje dziecko. Czy przed chorobą też słabo przybierała na wadze? Nie jestem ekspertem w karmieniu mieszanka, ale częste zmiany mleka nie służą raczej dzieciom. Może warto mała częściej karmić niż co 3h, za to dawać jej mniejsze ilości. Dzieci maja malutkie żołądki i nie zawsze dadza radę na raz zjeść tyle ile pokazuja tabelki.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała Maja

Niestety nie z Lubelskiego z Oposkiego;( Mała nie chce jeść od urodzenia od urodzenia także miała tą infekcje ale została wykryta dopiero po miesiącu gdy sama zrobiłam jej badanie mocz gdyż lekarz stwierdził że nie widzi potrzeby. Od wyleczenia infekcji minęło już 3 tygodnie a Maja dalej nie chce jeść!

Odnośnik do komentarza

kurcze szkoda,
wg mnie zrób jeszcze badania,i popytaj wśród znajomych może ktoś ma dobrego lekarza który na prawdę pomaga i tam się skieruj może on coś podpowie co do okulisty to spróbuj prywatnie ale zaznacz że przy umawianiu na wizytę ile ma maleństwo, bo nie każdy okulista chce (czytaj umie) badań takie maleństwo, są też kliniki prywatne wykfalifikowane w badaniu maluszków poczytaj poszukaj popytaj

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mała Maja

Jutro idziemy do szpitala do okulisty z tym okiem ( o ile lekarz rodzinny da nam skierowanie) Niestety najbardziej martwi mnie to nie jedzenie jutro również zrobimy badania moczu i morfologi po raz kolejny tak dla pewności (oczywiście znowu muszę za nie sama płacić ponieważ lekarka stwierdziła że skoro była w szpitalu i jest wyleczona to nie ma potrzeby robić badań). Opadam z sił moje myśli krążą tylko wokół problemu czemu moja córcia nie chce jeść nie potrafię znaleźć przyczyny i jej rozwiązać tym bardziej że jestem z tym sama bo nie mam oparcia u żadnego lekarza;( To jest przygnębiające;(

Odnośnik do komentarza
Gość Mała Maja

Może to zabrzmi w waszych uszach głupio ale byłam sama z tak poważnym problemem lekarze mieli mnie gdzieś taka prawda trzy dni temu dodałam małej ociupinkę kleiku do mleka wiem że ma 2 miesiące a kleik można podawać dopiero po 4 ale pomogło mała je po 130 ;) proszę tego głupio nie komentować bo byłam w desperacji. Mała kupki robi pięknie dwa razy dziennie zero wysypek wymiotów kleik jej pomógł owszem bałam się ale jak widać po wielu próbach szukania wreszcie mała je! Oczywiście nie daje jej tyle kleiku ile pisze na opakowaniu tylko odrobinkę niewielką ilość;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...