Skocz do zawartości
Forum

Wypróżnianie się synka na nocnik


Gość paulinaxx123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulinaxx123

moj synek ma juz wa latka i nie chce sadac na nocnik zachecalismy go jak zrobił siusi o nocika to bilismy mu brawo itp a ostatnio nie chce wogle siadac chowa mi sie pod łurzeczko jak robi kupe albo po stoł jak ja sie go zapytam czy dac mu nocnik to krzyczy ze nie i ucieka w inne miejsce nie wiem jak mam go zachecic do nocki albo toalety juz wszysstkiego prubowałam a on zawsze ucieka jak by nocnik miał mu cos zrobic ratunku pomuzcie mi jakos

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

Spróbuj mu kupić nowy nocniczek.Najlepiej żeby sobie sam w sklepie wybrał,poproś aby usiadł na niego jeszcze w sklepie-tak dla przymierzenia (oczywiście w ubraniu).Jeśli to nie pomorze to spróbuj to samo z nakładką na sedes.A jeśli i to nie pomorze to połóż nocnik w widocznym miejscu,tak żeby miał go cały czas na oku aż może sam powie że chce siku na nocnik.

U nas było tak,że córka po roczku siusiała do nocnika później dostała jakąś blokadę i podobnie zachowywała się jak Twój synek.Ale poskutkowała metoda kupienia nocnika.I siusiała,potem zrobiła kupkę z nienacka na nocnik i koniec,znowu blokada.Ale po jakimś czasie zaczęła sikać,ale kupki do tej pory nie zrobi bo boi się,a ma trzy latka.

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

Margeritka
moim zdaniem nowy nocnik za dużo tu nie da, bo raczej nie chodzi o kolor nocnika, tylko o robienie kupi nie do pieluszki, dziecko ma bunt nocnikowy, trzeba przeczekać, w tym czasie systematyczne proponować nocniczek, na pewno któregoś dnia załapie

no troszkę się nie zgodzę z Tobą.Nocnik nowy może coś pomóc,bo może dziecko do tego co ma się zraziło,ma z nim złe wspomnienia itp A jak jeszcze pozwolimy mu samemu wybrać to można odnieść sukces.U nas ta metoda się sprawdziła...

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałabym się poradzić... moja córeczka ma 20 miesiecy, pięknie mowi pełnymi zdaniami, woła kupe i robi bez problemu do muszli, jednak z sikaniem jest problem. Sama nie woła a jak sie ją zapyta czy chce siku odpowiada "nie chcesz" i bywa, że nawet w momencie wypowiadania tego zdania potrafi sie zesikać. A kiedy juz sie gdzies zesika przychodzi i mowi ze "niunia zrobiła siku w majtki". nie chce jej na siłe sadzać na muszle, zeby sie nie zniecheciła wiec za każdym razem coś świrujemy zeby poszła, ale czesto konczy sie to nerwami. NIe wiem czy odpuścić na jakiś czas czy dalej próbować nauczyć ją wołać. Dodam, że ona wie co trzeba zrobić jak chce sie siku, wie ze trzeba wołać, gdy zmieniam jej majtki na suche to zawsze pytam i tłumacze ze trzeba wołać a wtedy ona krzyczy "wołać siku". Jest sadzana na nocnik od kiedy tylko zaczeła siedzieć czyli od momentu gdy skonczyła 6 miesiecy. Zastanawiałma sie również nad używaniem pieluchomajtek, ale nie wiem czy to sie przydaje. Z góry dziekuje jeśli ktoś to w ogóle przeczyta.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem pomyślałam ze może jednak warto wrócić do prób sadzania na nocniku zamiast na muszle i są pierwsze postępy. Córa sama ściągnęła rajtuzy i majtki i usiadła. Wcześniej zrezygnowałam z nocnika tylko dlatego ze małej się spodobał "kibelek" i już sama nie chciała na nocnik robić. Staram się nie zakładać jej pampersów w ciągu dnia, zakładane ma tylko do spania. Zobaczymy co będzie dalej narazie udało sie 3 razy. A to już mały sukces. Co do lalek to ona woli sie bawić w to ze lalka sie zesikała na podłoge i w wycieranie podłogi po lali. Ale sama też sadza je na nocnik i mowi ze tu sie robi sisiu. Chętniej tez siedzi jak "lala patrzy na niunie" i wtedy sadzam lalke koło niej. Dziekuję za radę. Uzbroimy się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...